Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 20:49:12

Αποστολέας Θέμα: πΛΗΡΩΜΗ ΕΦΗΜΕΡΙΩΝ ΓΙΑ Κ.Υ. Α` ΖΩΝΗΣ  (Αναγνώστηκε 10545 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

2 Δεκεμβρίου 2010, 21:38:23
Απάντηση #15
Αποσυνδεδεμένος

Γ.Κτιστάκης

Moderator
Φίλε ΑΡΗ παρερμηνεύετε νομίζω τον 3205/2003 βάσει του οποίου γίνεται ο υπολογισμός.
Πράγματι από 6 έως τις 22 θεωρείται πρωινό ωράριο για όλες τις ημέρες. Από τις 22 έως τις 6 το πρωί θεωρείται όλο νυκτερινό τις ίδιας μέρας και όχι της επόμενης. Στον 3205 περιγράφεται σαφέστατα αυτό. Έτσι δεν θεωρείται καθημερινό ωράριο Δευτέρας από τις 00 έως τις 6 πρωί για την εφημερία Κυριακής, αλλά νυκτερινό Κυριακής. Στην εφημερία η ημέρα αλλάζει στις 6 το πρωί και όχι στις 12 τα μεσάνυκτα. Αυτό νομίζω εγώ και αυτό βλέπω και στα εκκαθαριστικά.

21 Μαρτίου 2012, 13:17:59
Απάντηση #16
Αποσυνδεδεμένος

chaleas


Καλησπέρα σας.Διάβασα όλα όσα γράφεται και είναι πολύ κατατοπιστικά. Βεβαια μαλλον εχουν αλλαξει λιγο αυτα διοτι περασε καιρος.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι με την μείωση της αμοιβής των εφημεριών,αλλαζει και το πλαφον?η διατηριται στην τιμε που ειναι με αποτέλεσμα να πρεπει να κανουμε 8-9 εφημεριες για φτασουμε το πλαφόν αντί για 7 (5 καθ. 1 Σαβ. + 1Κυρ)?

21 Μαρτίου 2012, 19:54:50
Απάντηση #17
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Δεν υπάρχει νόμος που ορίζει το πλαφόν ως ποσό, αλλά ως σχέση με συγκεκριμένο αριθμό εφημεριών.Μειώνοντας έτσι την αποζημίωση για την κάθε εφημερία, μειώνεται ταυτόχρονα και το πλαφόν.
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

Λέξεις κλειδιά: