Θέματα Εργασίας > ΕΟΠΥΥ

e-syntagografisi -Καταχώριση Συνταγών -Δραστική Ουσία

<< < (577/611) > >>

Ορθοπαιδικός:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος    Σήμερα μου ανέφερε συνάδερφος (εκτός ΕΟΠΥΥ) ότι ενώ άνοιξε-καταχώρησε κανονικά την επίσκεψη σε παιδί, μπορούσε να καταχωρήσει (και καταχώρησε) συνταγή αλλά το e-prescription δεν τον άφηνε να γράψει παραπεμπτικό (ούτε να ανοίξει την καρτέλα - το πλήκτρο "Καταχώρηση Παραπεμπτικού" ήταν σβηστό (μη επιλέξιμο). Έκλεισε και ξανάνοιξε τον 'φυλλομετρητή' αλλά μάτια...
   Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; (σε εμένα ποτέ). Αν ξέρει κάποιος την αιτία;

--- Τέλος παράθεσης ---
Μήπως ήταν ΤΥΠΕΤ (Εθνική Τράπεζα);
Εκεί μπορεί να συμβεί γιατί οι συναγές καταχωρούνται ηλεκτρονικά αλλά τα παραπεμπτικά χειρόγραφα.
(Το ΤΥΠΕΤ δεν ανήκει στον ΕΟΠΥΥ, αλλά χρησιμοποιεί το σύστημα ηλεκτρονικής συνταγογράφησης).

--- Τέλος παράθεσης ---
   Ευχαριστώ πολύ, μάλλον αυτό θα είναι. Μόλις μίλησα με τον συνάδερφο και μου είπε ότι ο γονιός του ασθενούς εργάζεται σε τράπεζα (μάλλον Εθνική)... Οπότε το παραπεμπτικό θα γραφεί στο βιβλιάριο.
   Δεν το είχα καθόλου υπ' όψιν ούτε μου είχε (ξανα)τύχει..

Αδαμάντιος Σκούφαλος:
Είπα κι εγώ! Μετά τις απανωτές αναβολές των διαβητολογικών, γιατί να χαλάσει η παράδοση;

--- Παράθεση ---Σας ενημερώνουμε ότι η προγραμματισμένη για τις 26-5-2017 τροποποίηση του συστήματος της Ηλεκτρονικής Συνταγογράφησης που αφορά στη συνταγή διμήνου και την επαναλαμβανόμενη δίμηνη συνταγή αναβάλλεται για τη Δευτέρα 29-5-2017 15:30.

Αναρτήθηκε:25/5/17 - 12:03 μ.μ.
--- Τέλος παράθεσης ---

Πατρωνάκης Μάνος:
 Δεν είναι θέμα παράδοσης, απλά κόλλησαν εδώ:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΧμμμ, τώρα που ανακοινώνονται σχέδια για αυστηρότερους ελέγχους και πρόστιμα στις υπερβάσεις μέσων όρων κλπ ανακοινώνεται η επανενεργοποίηση της δίμηνης συνταγής (η οποία τεχνικά ανεβάζει το μέσο όρο αφού η φαρμακευτική δαπάνη 2 μηνών χρεώνεται σε 1 μήνα)
Εγώ σκέφτομαι πονηρά;

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

--- Τέλος παράθεσης ---

Δ. Κουναλάκης:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΕίπα κι εγώ! Μετά τις απανωτές αναβολές των διαβητολογικών, γιατί να χαλάσει η παράδοση;

--- Παράθεση ---Σας ενημερώνουμε ότι η προγραμματισμένη για τις 26-5-2017 τροποποίηση του συστήματος της Ηλεκτρονικής Συνταγογράφησης που αφορά στη συνταγή διμήνου και την επαναλαμβανόμενη δίμηνη συνταγή αναβάλλεται για τη Δευτέρα 29-5-2017 15:30.

Αναρτήθηκε:25/5/17 - 12:03 μ.μ.
--- Τέλος παράθεσης ---

--- Τέλος παράθεσης ---
ήταν κάτι ιδιαίτερο αυτή η περίπτωση.
Από 7 Ιουνίου, κάθε φάρμακο θα συνδέεται με ICD10 διάγνωση

Αδαμάντιος Σκούφαλος:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΕίπα κι εγώ! Μετά τις απανωτές αναβολές των διαβητολογικών, γιατί να χαλάσει η παράδοση;

--- Παράθεση ---Σας ενημερώνουμε ότι η προγραμματισμένη για τις 26-5-2017 τροποποίηση του συστήματος της Ηλεκτρονικής Συνταγογράφησης που αφορά στη συνταγή διμήνου και την επαναλαμβανόμενη δίμηνη συνταγή αναβάλλεται για τη Δευτέρα 29-5-2017 15:30.

Αναρτήθηκε:25/5/17 - 12:03 μ.μ.
--- Τέλος παράθεσης ---

--- Τέλος παράθεσης ---

Ρυθμίστηκε!
Σήμερα η δίμηνη συνταγή (επαναλαμβανόμενη ή με τη μία) απλά δεν υπάρχει στο σύστημα!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση