Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 23:36:37

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Κενών Θέσεων Υπηρ. Υπαίθρου σε Κ.Υ., Π.Ι. & Πλοία  (Αναγνώστηκε 92266 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

3 Μαρτίου 2011, 23:34:10
Απάντηση #30
Αποσυνδεδεμένος

timex


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Γιατί;

μακαρι να ξερα....

4 Μαρτίου 2011, 14:23:15
Απάντηση #31
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Τη Δευτέρα 28/2/2011 εστάλησαν όλες οι αποφάσεις τοποθέτησης στους υπόχρεους υπηρεσίας υπαίθρου και ήδη σήμερα αρκετοί συνάδελφοι τις παρέλαβαν.

Καλή θητεία.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

13 Μαρτίου 2011, 23:00:44
Απάντηση #32
Αποσυνδεδεμένος

mirto saritzoglou


Εχω ενα προαισθημα οτι την Παρασκευη μπορει να βγει νεα προκηρυξη ...και το ευχομαι γιατι εχω αρχισει να βαριεμαι!
« Τελευταία τροποποίηση: 20 Μαρτίου 2011, 22:29:34 από mirto saritzoglou »

15 Μαρτίου 2011, 14:01:40
Απάντηση #33
Αποσυνδεδεμένος

giannisgeo


Όντως ίσως μέχρι τέλος της εβδομάδας αυτής να υπάρξει προκήρυξη. Θα δούμε.......................

17 Μαρτίου 2011, 09:06:53
Απάντηση #34
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Η νέα προκήρυξη θα δημοσιευτεί το πιθανότερο την επόμενη Τετάρτη και θα ισχύει η νέα κανονιστική.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

20 Μαρτίου 2011, 18:16:33
Απάντηση #35
Αποσυνδεδεμένος

ΣΤΡΑΤΟΣ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δικαιολογείται Γενικός Ιατρός να γράφει τη λέξη προκήρυξη λάθος;

Τέσπα, σήμερα ταχυδρομήθηκαν οι διορισμοί των υπόχρεων υπηρεσίας υπαίθρου της προηγούμενης προκήρυξης.


καλησπερα

20 Μαρτίου 2011, 22:14:10
Απάντηση #36
Αποσυνδεδεμένος

Δημήτρης Μακρέας

Επώνυμοι
« Τελευταία τροποποίηση: 20 Μαρτίου 2011, 22:26:33 από Δημήτρης Μακρέας »

20 Μαρτίου 2011, 22:16:44
Απάντηση #37
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Τι εννοειτε λεγοντας οτι θα ισχύει η νέα κανονιστική??
Υπαρχει καπου αναρτημενη?

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Πραγματικά δεν κατάλαβα το λόγω τροποποίησης-διαγραφής του μηνύματός σας.
Ρωτήσατε κάτι και σας απάντησα. Όχι τίποτα άλλο αλλά η απάντησή μου φαίνεται άτοπη. Τέσπα.
Λυπάμαι πολύ!!!

« Τελευταία τροποποίηση: 20 Μαρτίου 2011, 22:37:44 από anastasios theodoridis »
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

20 Μαρτίου 2011, 23:03:44
Απάντηση #38
Αποσυνδεδεμένος

Δημήτρης Μακρέας

Επώνυμοι
Τάσο δεν έγραψα εγώ το μήνυμα,οπότε δεν ξέρω να σου πω.
Μάλλον θα ξέχασα να αποσυνδεθώ από τον υπολογιστή του του ΚΥ και μπήκε κάποιος συνάδελφος.
Και εγώ απόρησα όταν είδα δημοσίευση από μένα.


20 Μαρτίου 2011, 23:06:49
Απάντηση #39
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση.

υ.γ. Το ότι δεν γράφτηκε από εσάς είναι φανερό...λέξεις χωρίς τονισμό  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 20 Μαρτίου 2011, 23:08:33 από anastasios theodoridis »
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

21 Μαρτίου 2011, 02:06:50
Απάντηση #40
Αποσυνδεδεμένος

ΣΤΡΑΤΟΣ


οι διορισμοι των γενικων ιατρων θα αρχισουν να αποστελλονται απο τα τελη απριλιου για ΦΕΚ εφυγαν την πεμπτη 17/03.Κανονικα ενα μηνα μετα τους διορισμους των αγροτικων ιατρων αποστελλονται και οι διορισμοι των γενικων ιατρων.Στην περιπτωση αυτη υπηρξε μια καθηστερηση περιπου ενα μηνα μιας και σταλθηκαν για ΦΕΚ στις 17/03.Το σιγουρο ειναι οπως ενημερωθηκα οτι απο την επομενη προκηρυξη και μετα  για τους διορισμους των γενικων ιατρων θα ισχυσει το 1/5

21 Μαρτίου 2011, 10:55:03
Απάντηση #41
Αποσυνδεδεμένος

giannisgeo


Καλημέρα. Δηλαδή πως ακριβώς θα ισχύει το 1:5 στους Γενικούς Γιατρούς; Τι σύστημα εφευρέθηκε; 5 αγροτικά ιατρεία θα αδειάζουν και θα προκηρύσσεται 1; Ή μήπως 5 Γενικοί θα κερδίζουν αγροτικά και σε ΦΕΚ θα μπει ένας; Νομίζω πως πρόκειται για παράνοια αν εφαρμοστεί κάτι τέτοιο και έχω σοβαρές επιφυλάξεις για το αν ισχύει. Ας με συγχωρέσει ο συνάδελφος αλλά..........αν δεν μας εξηγήσει τι ακριβώς γίνεται τότε καλύτερα να μην μιλάει

21 Μαρτίου 2011, 11:46:37
Απάντηση #42
Αποσυνδεδεμένος

ΣΤΡΑΤΟΣ


Συναδελφε νομιζω οτι δεν με καταλαβες. το 1/5 θα ισχυσει μονο για τους γενικους ιατρους που καταλαμβανουν καποιο αγροτικο ιατρειο η καποια θεση σε κεντρο υγειας και οχι για τους αγροτικους ιατρους.Αυτο γιατι ο γενικος ιατρος που καταλαμβανει μια θεση παει με τον βαθμο του επιμελητηΒ οποτε και τον θεωρουν αυτον τον διορισμο ως προσληψη στο ΕΣΥ. Αυτην την ενημερωση εχω εγω μαλιστα μου ειπαν οτι οι γενικοι ιατροι που θα καταφερουν να παρουν μια θεση στην επομενη προκηρυξη θα χρειαστει να περιμενουν αρκετα τον διορισμο τους που μπορει να φτασει ακομη μεχρι και το 2013. Την ενημερωση αυτη την πηρα απο συναδελφο που εχει ατομο γνωστο μεσα στο υπουργειο.Μακαρι να μην ισχυει τι να σου πω οι καιροι ειναι δυσκολοι

21 Μαρτίου 2011, 11:52:58
Απάντηση #43
Αποσυνδεδεμένος

giannisgeo


Κατάλαβα πολύ καλά συνάδελφε άρα με τη λογική αυτή θα μαζευτούν μέχρι τέλος του χρόνου καμιά 300 αγροτικά ιατρεία που δεν θα έχουν γιατρό ποτέ, αφού δεν θα διοριστούν οι ΓΙ. Η δική μου πληροφόρηση είναι αντίθετη και αναφέρει οτι το 5:1 ισχύει για τους ΓΙ κανονικά μόνο για τις θέσεις που βγαίνουν με κρίση, όπως και για όλους τους άλλους συναδέλφους άλλων ειδικοτήτων

21 Μαρτίου 2011, 11:54:26
Απάντηση #44
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Συναδελφε νομιζω οτι δεν με καταλαβες. το 1/5 θα ισχυσει μονο για τους γενικους ιατρους που καταλαμβανουν καποιο αγροτικο ιατρειο η καποια θεση σε κεντρο υγειας και οχι για τους αγροτικους ιατρους.Αυτο γιατι ο γενικος ιατρος που καταλαμβανει μια θεση παει με τον βαθμο του επιμελητηΒ οποτε και τον θεωρουν αυτον τον διορισμο ως προσληψη στο ΕΣΥ. Αυτην την ενημερωση εχω εγω μαλιστα μου ειπαν οτι οι γενικοι ιατροι που θα καταφερουν να παρουν μια θεση στην επομενη προκηρυξη θα χρειαστει να περιμενουν αρκετα τον διορισμο τους που μπορει να φτασει ακομη μεχρι και το 2013. Την ενημερωση αυτη την πηρα απο συναδελφο που εχει ατομο γνωστο μεσα στο υπουργειο.Μακαρι να μην ισχυει τι να σου πω οι καιροι ειναι δυσκολοι

Χμ, the plot thickens. ΑΝ ισχύει αυτό, πάει να πει ότι τα ΠΙ και ΚΥ που καταλαμβάνονται από Γ.Ι., θα κάνουν πολύ καιρό να τον δουν και στο εν τω μεταξύ ...θα παραμένουν κενά.

p.s. giannisgeo, γράφαμε μαζί!

Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
4886 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13 Ιουλίου 2010, 15:54:24
από anastasios theodoridis
13 Απαντήσεις
10827 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11 Δεκεμβρίου 2010, 10:43:17
από anastasios theodoridis
56 Απαντήσεις
33988 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17 Φεβρουαρίου 2012, 23:41:03
από anagnostou1
207 Απαντήσεις
257866 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 3 Μαρτίου 2024, 12:18:02
από GirousisN
0 Απαντήσεις
9801 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Ιουνίου 2018, 08:18:40
από Denominator