Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
16 Απριλίου 2024, 17:53:09

Αποστολέας Θέμα: Προσλήψεις για θέσεις που κρίθηκαν ή προκηρύχθηκαν το 2010  (Αναγνώστηκε 396120 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

13 Νοεμβρίου 2011, 23:55:27
Απάντηση #690
Αποσυνδεδεμένος

ianak


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Εξακολουθουν δυστυχως ... που νομιζουν οτι επειδη εχουν καποια γνωριμια (βυσμα στα νεοελληνικα) ο διορισμος τους θα προχωρησει εναντι των αλλων.

Ρουσφέτια της τελευταίας στιγμής: Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Νοικοκυρεμένα πράματα. Έτσι γίνονται οι δουλειές στο Ελλάντα. Αμ πως;

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!!!!!!! ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΟΣΟΙ ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΣ ΓΙΝΑΝΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ?????????????????????????
Α ΡΕ ΥΠΟΥΡΓΕ ΜΑΣ....ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΠΟ ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΣ.....ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΛΛΕΙΨΗ,ΑΦΟΥ ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΕ ΟΛΟΥΣ ΣΕ ΓΡΑΦΕΙΑ
ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥΣ

14 Νοεμβρίου 2011, 19:37:13
Απάντηση #691
Αποσυνδεδεμένος

tired


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΘ-ΟΨΖ

Τωρα διοριζονται και γιαγιουλες στο πολιτικο γραφειο του πρωην υφηπουργου. Μια και ολοι οι νεοι εχουν παρει ολα τα καλα ποστα και τους παχυλους μισθους, ωρα τωρα ειναι να φαει και λιγο ψωμακι και καμια γιαγιουλα (δεν ξεχναω οτι η συγκεκριμενη συνταξιουχος μπορει να μην εχει πατησει ακομη τα 40)!!!!! ΝΤΡΟΠΗ!!!

14 Νοεμβρίου 2011, 19:48:30
Απάντηση #692
Αποσυνδεδεμένος

tired


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΘ-ΟΨΖ

Τωρα διοριζονται και γιαγιουλες στο πολιτικο γραφειο του πρωην υφηπουργου. Μια και ολοι οι νεοι εχουν παρει ολα τα καλα ποστα και τους παχυλους μισθους, ωρα τωρα ειναι να φαει και λιγο ψωμακι και καμια γιαγιουλα (δεν ξεχναω οτι η συγκεκριμενη συνταξιουχος μπορει να μην εχει πατησει ακομη τα 40)!!!!! ΝΤΡΟΠΗ!!!

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

15 Νοεμβρίου 2011, 18:50:01
Απάντηση #693
Αποσυνδεδεμένος

geomav


και τώρα παίρνουν επικουρικούς ιατρούς στις θέσεις όπου έχουν γίνει κρίσεις και μένουν παγωμένες εδώ και μήνες. Δεν υπάρχει λογική σαυτό....

18 Νοεμβρίου 2011, 22:56:24
Απάντηση #694
Αποσυνδεδεμένος

beenthere


απολυτη ηρεμια δεν ασχολειται κανενας με τοσους αδιοριστους ιατρους που περιμενουν χωρις καμια ενημερωση !!!!!!!και η ομοσπονδια τωρα πηρε χαμπαρι υποτιθεται τι εγινε στο θριασειο και εγραψε μια παραγραφο για τους γιτρους που περιμενουν
κατα τα αλλα καθημερινα στο υγεια νετ βγαζουν ανακοινωσεις για τους ανεργους την εφεδρεια τα κοινωνικα θεματα α και κατι που ξεχασα το εφημερειακο που τους αφορα .αντι να κοιτανε τα του οικου τους τι θα κανουν με τοσους ανεργους γιατρους,μας ανακοινωνουν καθημερινα τα μετρα για τους ιδιους οτι τους αφορα δηλαδη εμεις που περιμενουμε σαν τα ζωα ανεργοι τοσο καιρο δεν ειμαστε πολιτες αυτης της χωρας και δεν ανηκουμε στην ομοσπονδια των γιατρων

23 Νοεμβρίου 2011, 22:49:54
Απάντηση #695
Αποσυνδεδεμένος

DrK


Όψιμη ευαισθησία.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος


26 Νοεμβρίου 2011, 09:42:51
Απάντηση #696
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Θα πω μερικές αλήθειες και θα σωπάσω. Σπούδασα ιατρική σε ελληνικό πανεπιστήμιο που μπήκα με 19,6 μέσο όρο.
Μεγάλωσα με την πίστη από την οικογένειά μου να βοηθώ ανθρώπους που έχουν την ανάγκη μου και ποτέ μα ποτέ δεν έχω πάρει ούτε ένα ευρώ από ασθενείς ακόμα και όταν αυτοί επιμένουν να μου κάνουν δώρο τιμώντας το μισθό που παίρνω σε μεγάλο δημόσιο νοσοκομείο. Καθημερινά φεύγω αργά το απόγευμα γιατί έχω κάνει σπίτι μου τη δουλειά μου. Χειρουργώ ασθενείς με AIDS, ηπατίτιδες υπό αντίξοες συνθήκες και όλα αυτά παντα με χαμόγελο. Σήμερα πήρα 15ήμερο 242 Ευρώ. Δεν μπορώ να ανταπεξέλθω στις υποχρεώσεις μου με 15 ευρώ τίμιο μεροκάματο. Λομόγιο ΔΕ θα γίνω. Το 2012 θα φύγω από την Ελλάδα πικραμένος γιατί έξω ζητάνε ανθρώπους σαν κι εμένα και τους σέβονται. Καληνύχτα Ελλαδα.

Αναγνώστης
Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

28 Νοεμβρίου 2011, 21:14:45
Απάντηση #697
Αποσυνδεδεμένος

valkeh


Διακοσμητή, σε παρακαλώ μην σωπάσεις!  Ειμαστε πολλοί εδώ που χρειαζόμαστε το λόγο σου. Συνέχισε με πείσμα τη δουλειά σου, τη ζωή σου τα όνειρα σου.

1 Δεκεμβρίου 2011, 13:38:46
Απάντηση #698
Αποσυνδεδεμένος

tired


Συναδελφοι να ρωτησω κατι και αν καποιος γνωριζει ας μου απαντησει. Το τελευταιο ΦΕΚ που βγήκε ειναι πριν μια βδομαδα περιπου με αριθμο Γ1015. Εκ τοτε τιποτα. Μηπως τωρα τα ΦΕΚ ανακοινώνονται αλλου? Ουτε για συνταξιοδοτηση δεν βγαινει ΦΕΚ. Ειναι δυνατο?

7 Δεκεμβρίου 2011, 00:54:06
Απάντηση #699
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
06.12.2011

Με την ανεργία είναι αντιμέτωποι πλέον και οι γιατροί, καθώς ένας στους τέσσερις είναι είτε άνεργος είτε υποαπασχολείται, ενώ σύμφωνα με τα στοιχεία, κάθε μέρα δύο γιατροί μεταναστεύουν σε άλλες χώρες.

Η ανεργία, στο ιατρικό σώμα το 2011, ξεπέρασε το 12,69%, ενώ το αντίστοιχο ποσοστό το 2010 ήταν 11,55%. Περισσότεροι από 3.241 γιατροί είναι άνεργοι σε σύνολο 25.521. Κατά την φετινή χρονιά, το 2,49%, δηλαδή 627 γιατροί, εξαναγκάστηκαν ν' αναζητήσουν δουλειά στο εξωτερικό. Το 2010 το αντίστοιχο ποσοστό ήταν 2,11%, δηλαδή 539 γιατροί.

Οι εξειδικευμένοι ιατροί αντιμετωπίζουν το μεγαλύτερο πρόβλημα καθώς οι χειρουργικές, οι παθολογικές και εργαστηριακές ειδικότητες (δλδ όλες) είναι αυτές που βιώνουν περισσότερο την ανεργία και την υποαπασχόληση. Το πολύ σοβαρό αυτό ζήτημα συζήτησαν οι εκπρόσωποι του Ιατρικού Συλλόγου Αθηνών (ΙΣΑ) με τους νεο-ειδικευόμενους γιατρούς μέλη του.

«Οι νέοι ειδικευμένοι γιατροί βρίσκονται σε αδιέξοδο καθώς το Ε.Σ.Υ. δεν προκηρύσσει πλέον θέσεις εργασίας, το Ι.Κ.Α. δεν προσλαμβάνει γιατρούς ενόψει του Ε.Ο.Π.Υ.Υ. και το Πανεπιστήμιο αποτελεί ουτοπία μετά το καινούργιο νομοθετικό του πλαίσιο», δήλωσε ο πρόεδρος του ΙΣΑ κ. Γ. Πατούλης.

Η συνάντηση έγινε στο πλαίσιο των πρωτοβουλιών του ΙΣΑ, για την προάσπιση των δικαιωμάτων των γιατρών.
Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

7 Δεκεμβρίου 2011, 09:22:41
Απάντηση #700
Αποσυνδεδεμένος

dralex


Φαντάζομαι τα στατιστικά για τους άνεργους βγαίνουν από τον ΟΑΕΔ. Φυσικά αυτό είναι λάθος. Γιατί πολύ δύσκολα οι γιατροί γράφονται στον ΟΑΕΔ αφού δεν δικαιούνται τις περισσότερες φορές επίδομα, οπότε δεν μπαίνουν στη διαδικασία τώρα που δεν είναι και απαραίτητο για επικουρικό.
ΟΛΟΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΡΓΟΙ. Τους βλέπω και με πιάνει η ψυχή μου. Βλέπω καλούς ειδικευόμενους στο τμήμα μου και ξέρω πως θα φύγουν από τη χώρα μόλις τελειώσουν και θα μείνουν οι μαθουσάλες...
Επίσης ο ΙΣΑ πραγματικά δε μας παρατάει? Αφού δεν ενδιαφέρεται καθόλου για τους νέους γιατρούς, ας αφήσει τις ανακοινώσεις..

7 Δεκεμβρίου 2011, 09:46:38
Απάντηση #701
Αποσυνδεδεμένος

phy


πάντως στα ΦΕΚ που κυκλοφορησαν τον Δεκεμβρη υπάρχουν νεοι διορισμοί επιμελητων

7 Δεκεμβρίου 2011, 10:49:17
Απάντηση #702
Αποσυνδεδεμένος

dralex


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
πάντως στα ΦΕΚ που κυκλοφορησαν τον Δεκεμβρη υπάρχουν νεοι διορισμοί επιμελητων
Σταγόνα στο ωκεανό...

21 Δεκεμβρίου 2011, 13:52:45
Απάντηση #703
Αποσυνδεδεμένος

tired


Επιτελους μας θυμήθηκαν !!!!!
1200 γιατροι περιμενουν......
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

21 Δεκεμβρίου 2011, 15:43:22
Απάντηση #704
Αποσυνδεδεμένος

Gatekeeper

Επώνυμοι
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Επιτελους μας θυμήθηκαν !!!!!
1200 γιατροι περιμενουν......
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Μην περιμένεις να προχωρήσει κάτι άμεσα με τόσες τρύπες που έχει ο προυπολογισμός.
Μόνο με επικουρικά και μετακινήσεις θα κλείνουν οι τρύπες.
“It’s a poor sort of memory that onlyworks backwards, the Queen remarked.”
Lewis Carroll, 1872,
Through the Looking Glass

Λέξεις κλειδιά: προσλήψεις  ιατροι  ΕΣΥ  2010 
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
11585 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 4 Νοεμβρίου 2009, 14:55:46
από anastasios theodoridis
0 Απαντήσεις
7297 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 8 Φεβρουαρίου 2010, 19:03:03
από anastasios theodoridis
3 Απαντήσεις
19180 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Δεκεμβρίου 2010, 23:35:15
από anastasios theodoridis
0 Απαντήσεις
18305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Δεκεμβρίου 2010, 18:54:25
από Argirios Argiriou
27 Απαντήσεις
77184 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24 Σεπτεμβρίου 2020, 22:19:51
από Διαγραμμένος