Θέματα Εργασίας > ΕΟΠΥΥ

e-diagnosis -Ηλεκτρονική Έκδοση Παραπεμπτικών -Σχόλια/Οδηγίες

<< < (141/187) > >>

evdorf:
Καλησπέρα,
μήπως κάποιος γνωρίζει πώς γράφουμε παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥ για γενική εξέταση πλευριτικού υγρού καθώς και για σάκχαρο, ολικά λευκώματα, LDH, χοληστερίνη και τριγλυκερίδια πλευριτικού υγρού?
Ευχαριστώ!

Argirios Argiriou:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΚαλησπέρα,
μήπως κάποιος γνωρίζει πώς γράφουμε παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥ για γενική εξέταση πλευριτικού υγρού καθώς και για σάκχαρο, ολικά λευκώματα, LDH, χοληστερίνη και τριγλυκερίδια πλευριτικού υγρού?
Ευχαριστώ!

--- Τέλος παράθεσης ---

Πρώτη φορά ακούω για έλεγχο σακχάρου, ολικών λευκωμάτων, LDH, χοληστερίνης και τριγλυκεριδίων στο πλευριτικό υγρό.

evdorf:
Και εγώ. Είναι για να δουν αν πρόκειται για εξίδρωμα ή διίδρωμα. Στον Άγιο Σάββα είπαν ότι μπορώ να το γράψω ηλεκτρονικά αλλά δε μου είπαν πώς.

Ορθοπαιδικός:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΚαι εγώ. Είναι για να δουν αν πρόκειται για εξίδρωμα ή διίδρωμα. Στον Άγιο Σάββα είπαν ότι μπορώ να το γράψω ηλεκτρονικά αλλά δε μου είπαν πώς.

--- Τέλος παράθεσης ---
    Προσωπική άποψη, όπως έχω δει πανεπιστημιακό να γράφει εξέταση που δεν γράφεται. Τα γράφεις κανονικά όπως γίνονται στο αίμα και σε χαρτάκι "post it" σημειώνεις ότι θα γίνουν στο πλευριτικό υγρό που (φαντάζομαι) συνοδεύει το παραπεμπτικό. Αν είναι να γίνει εντός του νοσοκομείου δεν θα υπάρξει πρόβλημα (θα το ξέρουν από ανάλογες περιπτώσεις στο εργαστήρίό τους - εξάλλου κανείς δεν νοιάζεται αν θα πληρωθεί και πόσο απο τον ΕΟΠΥΥΥΥ). Αντίθετα κανείς ιδιώτης δεν θα δεχθεί τέτοιες εξετάσεις με παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥΥ χωρίς ευρεία συμμετοχή.,,
   Χοληστερίνη και τριγλυκεριδία στο πλευριτικό υγρό γιατί; (για σάκχαρο-λευκώματα καμιά αντίρρηση)

Denominator:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος   Χοληστερίνη και τριγλυκεριδία στο πλευριτικό υγρό γιατί; (για σάκχαρο-λευκώματα καμιά αντίρρηση)

--- Τέλος παράθεσης ---
Χυλοθώρακας (!)

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση