Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 22:43:36

Αποστολέας Θέμα: Απαιτείται «Έναρξη Ελεύθερου Επαγγέλματος» για να συνταγογραφήσω στη μάνα μου??  (Αναγνώστηκε 17562 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

3 Ιουλίου 2012, 16:37:46
Αναγνώστηκε 17562 φορές
Αποσυνδεδεμένος

anasm



Γεια χαρά σε όλους.

Στη φάση αυτή, είμαι άνεργος, σε αναμονή για το ειδικό μέρος ειδικότητας(...)

Λόγω της θητείας μου, μέχρι πριν από λίγους μήνες, σε Δημόσιο Νοσοκομείο, για το γενικό μέρος,
είχα ήδη κάνει εγγραφή στο Ηλεκτρονικό Σύστημα Συνταγογράφησης και Εργαστηριακών Εξετάσεων.

Τώρα, έχοντας απολυθεί,
το Σύστημα με αναγνωρίζει κανονικά,
και μάλιστα,
δεν προέκυψε το παραμικρό πρόβλημα από το ιδιωτικό (συμβεβλημένο με τον EOΠYY) Διαγνωστικό Κέντρο,
στο παραπεμπτικό μου, για μέτρηση BMD Ισχίου στη μητέρα μου.

Το ηλεκτρονικό Σύστημα όμως,
ζητώντας μου "Επικαιροποίηση Στοιχείων",αναγκαστικά, επέλεξα "Ιδιωτικό Ιατρείο" (...)
Αυτό όμως,
δεν υποδηλώνει Έναρξη Ελεύθερου Επαγγέλματος...?

Αν όμως,
συνταγογραφώ, αποκλειστικά και μόνο, για συγγενή 1ου βαθμού...?


Σας ευχαριστώ πολύ  :( :o


3 Ιουλίου 2012, 17:13:31
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

katerinaz


Λογικά δεν έχεις το δικαίωμα να συνταγογραφήσεις σε κανέναν (εφόσον είσαι άνεργος). Βέβαια και να το κάνεις  (όπως και το κανες) δεν νομίζω ότι θα το καταλάβουν τα τσακάλια των ελεγκτικών μηχανισμών εκτός κι αν κάνεις χοντράδες!!
Θα πρότεινα να βρείς ένα φίλο συνάδελφο να σε εξυπηρετεί με τις συνταγογραφήσεις των συγγενών σου.

3 Ιουλίου 2012, 23:26:08
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

D-Michalis

Administrator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
...δεν προέκυψε το παραμικρό πρόβλημα από το ιδιωτικό (συμβεβλημένο με τον EOΠYY) Διαγνωστικό Κέντρο,
στο παραπεμπτικό μου, για μέτρηση BMD Ισχίου στη μητέρα μου...
Τι θα πεί άνεργος? Πώς έγραψες σε ιδ. Κέντρο, όντας άνεργος?
Αν δουλεύεις σε ιδιωτικό κέντρο, δεν είσαι άνεργος.
Αν δεν διέκοψες το ΤΣΑΥ, μπορείς να είσαι σε ιδ. Κέντρο, αρκεί να φαίνεται φορολογικά (μισθοδοτούμενος, μπλοκάκι κ.λ.π.), και τότε μπορείς να γράφεις ότι θές.
Αν όμως είσαι όντως άνεργος και έχεις κάνει διακοπή ΤΣΑΥ, τότε, ΟΧΙ, δεν μπορείς να γράψεις τίποτε ΝΟΜΙΜΑ.
Αν και επιθυμώ διακαώς να τραγουδώ το «μην κλαις, δεν πειράζει, θα ’ρθει άσπρη μέρα και για μας», με τα γεγονότα που ζούμε (σε κοινωνία και υγεία) νομίζω πως ταιριάζει καλύτερα το «γέρασα μ’ ένα κοντό παντελονάκι και ο ήλιος (πού είχε μισοφανεί, όχι μόνο) δεν φάνηκε ακόμη (αλλά έχει ολότελα κρυφτεί)».

4 Ιουλίου 2012, 01:15:57
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Έγραψες τώρα που δεν εργάζεσαι στο νοσοκομείο ΠΑΡΑΝΟΜΑ παραπεμπτικό με τα στοιχεία του νοσοκομείου ως αγροτικός ιατρός που ήσουν.

Για να γράψεις μία συνταγή θα πρέπει ή να εργάζεσαι στο δημόσιο, ή να έχεις ιδιωτικό ιατρείο και να έχεις πιστοποιηθεί στο σύστημα.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

4 Ιουλίου 2012, 17:44:01
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

anasm


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
...δεν προέκυψε το παραμικρό πρόβλημα από το ιδιωτικό (συμβεβλημένο με τον EOΠYY) Διαγνωστικό Κέντρο,
στο παραπεμπτικό μου, για μέτρηση BMD Ισχίου στη μητέρα μου...
Τι θα πεί άνεργος? Πώς έγραψες σε ιδ. Κέντρο, όντας άνεργος?
Αν δουλεύεις σε ιδιωτικό κέντρο, δεν είσαι άνεργος.

Αν δεν διέκοψες το ΤΣΑΥ, μπορείς να είσαι σε ιδ. Κέντρο, αρκεί να φαίνεται φορολογικά (μισθοδοτούμενος, μπλοκάκι κ.λ.π.), και τότε μπορείς να γράφεις ότι θές.
Αν όμως είσαι όντως άνεργος και έχεις κάνει διακοπή ΤΣΑΥ, τότε, ΟΧΙ, δεν μπορείς να γράψεις τίποτε ΝΟΜΙΜΑ.


κ.Μιχάλη, μια διευκρίνιση, γιατί μάλλον σας ανέβασα την πίεση...!  ;) ;)

Εννοώ, οτι,
το Παραπεμπτικό που εξέδωσα στη μητέρα μου, προκειμένου να κάνει μέτρηση BMD σε κάποιο συμβεβλημένο ιδιωτικό Ακτινοδιαγνωστικό,
το δέχτηκαν κανονικά, και η μητέρα μου έκανε την εξέτασή της, πληρώνοντας μόνο τη σχετική Συμμετοχή...

Ως προς το ΤΣΑΫ, που αναφέρατε,
επειδή, είμαι σχετικά "φρεσκο-απολυμένος" από το Γ.Ν.Κυπαρισσίας, παραμένει ακόμα σε ισχύ η Ασφάλειά μου στο ΤΣΑΫ.

Οπότε, μάλλον το γλυτώσαμε το "κελί 33", για την ώρα τουλάχιστον...!  8) 8)


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Έγραψες τώρα που δεν εργάζεσαι στο νοσοκομείο ΠΑΡΑΝΟΜΑ παραπεμπτικό με τα στοιχεία του νοσοκομείου ως αγροτικός ιατρός που ήσουν.

Για να γράψεις μία συνταγή θα πρέπει ή να εργάζεσαι στο δημόσιο, ή να έχεις ιδιωτικό ιατρείο και να έχεις πιστοποιηθεί στο σύστημα.


Τάσαρε, χαλάρωσε, και βάλε το μαστίγιο στη θέση του...!  ;)

ΔΕΝ έγραψα παραπεμπτικό, στη μάνα μου και μόνο εννοείται (...), με σφραγίδες και στοιχεία του Νοσοκομείου που εργάστηκα...!

Απλά,
έχοντας ήδη, εδώ και κάνα 6μηνο, εγγραφεί -πιστοποιηθεί στο Σύστημα,
από το "εικονικό ιδιωτικό ιατρείο" of my room, πια, έγραψα κάτι Εργαστηριακές Εξετάσεις στη μάνα μου... :o 8)



4 Ιουλίου 2012, 17:57:35
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

timex


Λογικα ειναι παρανομο.
Τωρα αν διασταυρωθει ειναι αλλη υποθεση...

4 Ιουλίου 2012, 22:50:16
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Ως προς το ΤΣΑΫ, που αναφέρατε, επειδή, είμαι σχετικά "φρεσκο-απολυμένος" από το Γ.Ν.Κυπαρισσίας, παραμένει ακόμα σε ισχύ η Ασφάλειά μου στο ΤΣΑΫ.
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Έγραψες τώρα που δεν εργάζεσαι στο νοσοκομείο ΠΑΡΑΝΟΜΑ παραπεμπτικό με τα στοιχεία του νοσοκομείου ως αγροτικός ιατρός που ήσουν.

Για να γράψεις μία συνταγή θα πρέπει ή να εργάζεσαι στο δημόσιο, ή να έχεις ιδιωτικό ιατρείο και να έχεις πιστοποιηθεί στο σύστημα.


Τάσαρε, χαλάρωσε, και βάλε το μαστίγιο στη θέση του...!  ;)

ΔΕΝ έγραψα παραπεμπτικό, στη μάνα μου και μόνο εννοείται (...), με σφραγίδες και στοιχεία του Νοσοκομείου που εργάστηκα...!

Απλά,
έχοντας ήδη, εδώ και κάνα 6μηνο, εγγραφεί -πιστοποιηθεί στο Σύστημα,
από το "εικονικό ιδιωτικό ιατρείο" of my room, πια, έγραψα κάτι Εργαστηριακές Εξετάσεις στη μάνα μου... :o 8)

Φρεσκοαπολυμένος με ΤΣΑΥ πρώτη φορά ακούω. Πόσες μέρες ισχύει η ασφάλιση στο ΤΣΑΥ μετά την απόλυσή σου....βάσει της δικής σου λογικής;

Πιστοποιήθηκες στο σύστημα ως αγροτικός ιατρός του Νοσοκομείου. Έγραψες παραπεμπτικό με βάσει τα στοιχεία αυτά ενώ δεν εργαζόσουν στο νοσοκομείο.

ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ στο χαρακτηρισμό ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ; ???
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

5 Ιουλίου 2012, 01:46:42
Απάντηση #7
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
κατ αρχην αυτό δεν είναι νόμιμο. Κατά δεύτερο, έβγαλες και σφραγίδα ανάλογη χωρίς να έχεις κάνει έναρξη επαγγελματος ή τόσο ηλίθιοι ήταν στο διαγνωστικό κέντρο;
Δεν νομίζω ότι θα ασχοληθεί μαζί σου ο ΕΟΠΥΥ. Απλά, είναι πιθανό η ΗΔΙΚΑ σε τακτά χρονικά διαστήματα να δώσει μια λίστα γιατρών που φαίνεται να συνταγογραφούν από ιδιωτικό ιατρειο στην εφορία. Εάν συνεπώς, δεν δουν φορολογική δήλωση και έναρξη επαγγέλματος στην περίπτωση σου μπορεί να σου κοστίσει κάτι παραπάνω το πρόστιμο από την εφορία για άσκηση επαγγελματος χωρίς έναρξη........
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

5 Ιουλίου 2012, 02:13:20
Απάντηση #8
Αποσυνδεδεμένος

anasm


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Φρεσκοαπολυμένος με ΤΣΑΥ πρώτη φορά ακούω. Πόσες μέρες ισχύει η ασφάλιση στο ΤΣΑΥ μετά την απόλυσή σου....βάσει της δικής σου λογικής;

Πιστοποιήθηκες στο σύστημα ως αγροτικός ιατρός του Νοσοκομείου. Έγραψες παραπεμπτικό με βάσει τα στοιχεία αυτά ενώ δεν εργαζόσουν στο νοσοκομείο.

ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ στο χαρακτηρισμό ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ; ???


Όταν λέω "φρεσκοαπολυμένος με ΤΣΑΫ", εννοώ,
οτι το Βιβλιάριο μου, και κατά συνέπεια η Ασφάλειά μου στο ΤΣΑΫ, παραμένει σε ισχύ για 6 μήνες από την ημερομηνία απολύσεώς μου.
Τουλάχιστον αυτό σφράγισε ο υπάλληλος στο τοπικό ΤΣΑΫ της περιοχής.

Στο Σύστημα, έχω ανανεώσει την πιστοποίησή μου, ως "ιδιωτικό ιατρείο", χωρίς να έχει προκύψει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.
Ως εκ τούτου,
σου ξαναματαξαναλέω (!!!), το παραπεμπτικό για μια εξέταση της μητέρας μου, ΔΕΝ το εξέδωσα, ως "εργαζόμενος σε Δημόσιο Νοσοκομείο" (...)

Παρόλα αυτά, κατανοώ, οτι, "τυπικά", είναι παράνομο, αφού δήλωσα (ανανεώνοντας την πιστοποίησή μου) οτι, λειτουργώ "ιδιωτικό ιατρείο".

Όμως, ποιός γιατρός, ζητάει αμοιβή από τη μάνα του, για να της γράψει δυο φάρμακα χρόνιας αγωγής...?

Άρα, όντως, είμαι παραβάτης, ως προς "το γράμμα" του νόμου
αλλά, σε καμμία περίπτωση, ΔΕΝ είμαι παραβάτης, ως προς "το πνεύμα" του νόμου, της διαφυγής δηλαδή και μη δήλωσης κερδών...!
« Τελευταία τροποποίηση: 5 Ιουλίου 2012, 02:37:31 από anasm »

5 Ιουλίου 2012, 02:25:40
Απάντηση #9
Αποσυνδεδεμένος

anasm


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
κατ αρχην αυτό δεν είναι νόμιμο. Κατά δεύτερο, έβγαλες και σφραγίδα ανάλογη χωρίς να έχεις κάνει έναρξη επαγγελματος ή τόσο ηλίθιοι ήταν στο διαγνωστικό κέντρο;
Δεν νομίζω ότι θα ασχοληθεί μαζί σου ο ΕΟΠΥΥ. Απλά, είναι πιθανό η ΗΔΙΚΑ σε τακτά χρονικά διαστήματα να δώσει μια λίστα γιατρών που φαίνεται να συνταγογραφούν από ιδιωτικό ιατρειο στην εφορία. Εάν συνεπώς, δεν δουν φορολογική δήλωση και έναρξη επαγγέλματος στην περίπτωση σου μπορεί να σου κοστίσει κάτι παραπάνω το πρόστιμο από την εφορία για άσκηση επαγγελματος χωρίς έναρξη........


κ.Δημήτρη  :)
οι άνθρωποι στο Ακτινοδιαγνωστικό, θα έχουν λιώσει στο φτέρνισμα, από το "μελέτημα"...!  ::)
Τους έχετε λιώσει, όπως και ο κ.Μιχάλης,
χωρίς να έχουν την παραμικρή εμπλοκή οι άνθρωποι...!  :o ;)

Επι της ουσίας,
όπως έγραψα και στον Τάσο,
θα μπορούσε να στοιχειοθετηθεί, βάσιμη υποψία παρανομίας, για διαφυγόντα μη δηλωθέντα κέρδη,
αν είχα συνταγογραφήσει για οποιοδήποτε άλλο άτομο πλην της (φουκαριάρας) της μάνας μου...!

Παρόλα αυτά, επειδή, πολλές φορές, χρειάζεται πολύς και άσκοπος αγώνας, "για να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας",
γι αυτό, βάζω λουκέτο στους κωδικούς μου,
και το κλείνω το "μαγαζί"...  :( :-X :'(

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος  ::)


« Τελευταία τροποποίηση: 5 Ιουλίου 2012, 02:43:14 από anasm »

5 Ιουλίου 2012, 09:40:47
Απάντηση #10
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Βρε Αναστάση μου, το Τ.Σ.Α.Υ. (μην βάζεις διαλυτικά) ισχύει για 6 μήνες μετά το αγροτικό για ιατροφαρμακευτική κάλυψη, όχι για να κόβεις εσύ συνταγές.

Έγραψες συνταγή στη φουκαριάρα τη μάνα σου ως ιδιώτης ιατρός χωρίς να έχεις κάνει έναρξη επαγγέλματος.....

Σε ποια ΔΟΥ ανήκεις είπαμε; :P

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

5 Ιουλίου 2012, 21:40:57
Απάντηση #11
Αποσυνδεδεμένος

anasm


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Βρε Αναστάση μου, το Τ.Σ.Α.Υ. (μην βάζεις διαλυτικά) ισχύει για 6 μήνες μετά το αγροτικό για ιατροφαρμακευτική κάλυψη, όχι για να κόβεις εσύ συνταγές.

Έγραψες συνταγή στη φουκαριάρα τη μάνα σου ως ιδιώτης ιατρός χωρίς να έχεις κάνει έναρξη επαγγέλματος.....

Σε ποια ΔΟΥ ανήκεις είπαμε; :P



Μη σε νοιάζει, τί σε νοιάζει οι δρόμοι που τραβάνε...κι ο δικός μου, κι ο δικός σου, στο πουθενά μάς πάνε...!  ;)




5 Ιουλίου 2012, 22:22:23
Απάντηση #12
Αποσυνδεδεμένος

D-Michalis

Administrator
Την ερώτηση την έβαλες για να δικαιώσεις την πράξη σου και να εξιλεώσεις τις ανησυχίες σου?

Γιατί, αν είναι έτσι, πάσο. Και εγώ πιθανόν, το ίδιο θα έκανα για τη μάνα μου.


Αν την έβαλες όμως για να μάθεις τι ισχύει νομικά, όλοι οι προλαλήσαντες -εκλαμβάνοντάς το έτσι- έκαναν σαφές ότι δεν γράφεις ΠΟΥΘΕΝΑ ως ιδιώτης, ΑΝ –ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ- ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ όντως ιδιώτης.
Και η λογική της εφορίας λέει ότι «αφού το έκανες για τη μάνα σου, το κάνεις και για άλλους. Αλλιώς θα ζητούσες από κάποιον «ενεργό» συνάδελφό σου να το γράψει. Κάτσε στην τσιμπίδα λοιπόν».
(Το πιθανότερο βέβαια είναι ότι δεν θα το βρείς μπροστά σου, αλλά νομίζω ότι εδώ συζητούσαμε για το αν είναι νόμιμο και όχι το αν εσύ εκτέθηκες ή όχι).
Τα υπόλοιπα είναι για την ψυχοθεραπεία μας.

(Υ.Γ. Δόξα τω θεώ δεν έχω πίεση, ούτε θύμωσα με την ερώτησή σου για να υπάρχει ενδεχόμενο ανόδου της. Απλά θεώρησα ότι είναι σκόπιμο να ειπωθούν ορισμένες έννοιες με το ακριβές τους περιεχόμενο και αυτό έκανα με τις αντιδιαστολές που παρέθεσα).

Και εδώ κλείνω την εμπλοκή μου στο εν λόγω θέμα, θεωρώντας ότι εξαντλήθηκε.

« Τελευταία τροποποίηση: 5 Ιουλίου 2012, 22:26:15 από D-Michalis »
Αν και επιθυμώ διακαώς να τραγουδώ το «μην κλαις, δεν πειράζει, θα ’ρθει άσπρη μέρα και για μας», με τα γεγονότα που ζούμε (σε κοινωνία και υγεία) νομίζω πως ταιριάζει καλύτερα το «γέρασα μ’ ένα κοντό παντελονάκι και ο ήλιος (πού είχε μισοφανεί, όχι μόνο) δεν φάνηκε ακόμη (αλλά έχει ολότελα κρυφτεί)».

6 Ιουλίου 2012, 00:49:09
Απάντηση #13
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Κώδικας ιατρικής δεοντολογίας νόμος 3418/2005
άρθρο 1
3. Στην έννοια της ιατρικής πράξης περιλαμβάνονται
και η συνταγογράφηση, η εντολή για διενέργεια πάσης
φύσεως παρακλινικών εξετάσεων, η έκδοση ιατρικών πι−
στοποιητικών και βεβαιώσεων και η γενική συμβουλευτική
υποστήριξη του ασθενή.


άρθρο 6
2. Με την άσκηση της ιατρικής εξομοιώνεται και η κα−
τοχή οποιασδήποτε έμμισθης ή τιμητικής θέσης, για την
οποία απαιτείται ως τυπικό προσόν το πτυχίο της Ιατρικής
Σχολής.

άρθρο 19
3. Ο ιατρός παρέχει τις υπηρεσίες του χωρίς αμοιβή
στους συναδέλφους του και στους συγγενείς προς τους
οποίους αυτοί έχουν νόμιμη υποχρέωση, καθώς και στους
φοιτητές της ιατρικής.
« Τελευταία τροποποίηση: 6 Ιουλίου 2012, 00:58:17 από ΑΡΗΣ »
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

6 Ιουλίου 2012, 09:46:48
Απάντηση #14
Αποσυνδεδεμένος

timex


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

άρθρο 19
3. Ο ιατρός παρέχει τις υπηρεσίες του χωρίς αμοιβή
στους συναδέλφους του και στους συγγενείς προς τους
οποίους αυτοί έχουν νόμιμη υποχρέωση, καθώς και στους
φοιτητές της ιατρικής.

Πόσοι συνάδελφοι τηρούν το άρθρο 19 ειδικά στις μέρες μας;

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
32543 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10 Φεβρουαρίου 2009, 23:18:59
από Gatekeeper
11 Απαντήσεις
69627 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27 Απριλίου 2022, 19:11:15
από silvertaur
1 Απαντήσεις
26553 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13 Απριλίου 2019, 12:35:36
από Argirios Argiriou
2 Απαντήσεις
40516 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Μαΐου 2020, 16:46:07
από Denominator
0 Απαντήσεις
35309 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25 Οκτωβρίου 2020, 16:00:06
από Argirios Argiriou