Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
29 Μαρτίου 2024, 00:05:02

Αποστολέας Θέμα: θεση Γ Ιατρου σε `αερολιμενα` ταδε` - τι ισχυει ;  (Αναγνώστηκε 68328 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

27 Ιουλίου 2012, 09:48:02
Αναγνώστηκε 68328 φορές
Αποσυνδεδεμένος

kdiwavvou


καλημερα,
ψαχνω πληροφορηση και διευκρινησεις :

με δεδομενα τα εξης :

1. περιοχη οπου δεν θα ειναι `ελκυστικη` για συναδελφους που επιζητουν αθροα συνταγογραφηση, διακρινονται δε δια το πλουσιο βιογραφικο τους σε εργασιες, βαθμολογια πτυχιου, επιπλεον μορια λογω πολυτεκνιας , παλινοστησης ή οτι αλλο

2. περιοχη οπου οι διακομιδες δεν θα απαιτουν συνοδεια ιατρου [ δικη μου ] με εναεριο / θαλασσιο μεσο μεταφορας [ εχοντας γνωση της συντηρησης στο ΕΚΑΒ  χομπυ μου τα των μηχανολογικων / μαζουτια κλπ ] συγκριτικα με τις προδιαγραφες που τηρουσε η ολυμπιακη αεροπορια  [ ο πατερας μου απασχοληθηκε εργασιακα στην τεχνικη υπηρεσια της ΟΑ ] αλλα και συγκριτικα και με τα της συντηρησης των ενοπλων δυναμεων [ στην στρατιωτικη μου θητεια διετελεσα ιατρος μοναδος σε μοναδα αεροποριας στρατου ] - δεν εχω καποιο θεμα με τους χειριστες αν και πρεπει να ομολογησω πως δεν εχω τις γνωσεις να τους αξιολογησω, απλα προτιμω το φορειοφορο οχημα τυπου Μοναδακι / ΕΚαβ

3. σε χειριστες καιρικες συνθηκες με μια μεση ταχυτητα 100 χμ/ωρα η αποσταση απο το νομαρχειακο νοσοκομειο να μην απαιτει χρονικο διααστημα το οποιο να υπερβαινει την μια ωρα

------------------------------------------------------------------------------------

..... απεκλεισα θεσεις προκυρηχθεισες στο νομο θεσσαλονικης

εχω βρει καποιες θεσεις αλλα εχω το εξης ερωτημα :

ποιες ειναι οι αρμοδιοτητες ιατρου που θα παρει θεση σε αερολιμενα ;
που καμει εφημερειες ; στον αερολιμενα ; στο κεντρο υγειας της περιοχης ; στο νοσοκομειο της περιοχης ;
το επειγον το συνοδευει ή παρεχει τις πρωτες βοηθειες και το παραπεμπει στο πλησιεστερο κεντρο υγειας / νομαρχειακο νοσοκομειο / εφημερευον νοσκοκομειο ;



ευχαριστω


--
jUst fOr fUn
   
Παρωπιδισμός : ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από άγνοια, διαστρεβλώνεται από συμφέροντα, πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ'τον εγωισμό
Tell me &I'll forget Show me, &I may not remember. Involve me, and I'll understand.
Don't worry....Everything is getting nicely out of control
There are three kinds of lies: lies, damn lies, and statistic
η αγάπη για τον κλάδο - συντεχνία δεν είναι η διασφάλιση της μη δυσφήμισης του κλάδου και μόνο [ όποιου κλάδου ] αλλά παράλληλα η συνεχής προσπάθεια να αποτελεί ο κλάδος κυρίως φορέα επιστημονικής σκέψης και δραστηριότητας και μετέπειτα φορέα τέχνης - επαγγέλματος

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
55866 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Νοεμβρίου 2012, 19:52:27
από Αδαμάντιος Σκούφαλος
6 Απαντήσεις
20246 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12 Ιανουαρίου 2012, 22:24:57
από Αδαμάντιος Σκούφαλος
7 Απαντήσεις
5352 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29 Ιουνίου 2015, 12:08:43
από Ν.ΔΗΜΟΥ
8 Απαντήσεις
14993 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Ιανουαρίου 2023, 16:04:08
από timex
6 Απαντήσεις
4567 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Νοεμβρίου 2023, 03:07:54
από Όμηρος