Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 18:20:54

Αποστολέας Θέμα: ΕΟΠΥΥ και ΔΕΗ (ΤΑΥΤΕΚΩ)  (Αναγνώστηκε 3211 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

24 Αυγούστου 2012, 15:02:46
Αναγνώστηκε 3211 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Γιάννης Ιωάννου


Θα ήθελα τα φώτα σας για το καθεστώς που επικρατεί στην συνταγογράφηση υπαλλήλων της ΔΕΗ (κοινώς ΤΑΥΤΕΚΩ).

Συγκεκριμένα έχω παρατηρήσει ότι τα βιβλιάρια των υπαλλήλων της ΔΕΗ δεν θεωρούνται κάθε έτος όπως γίνεται στα πιο πολλά ταμεία αλλά υπάρχει στη θέση της θεώρησης μια σφραγίδα που αναγράφει ότι ο ασφαλισμένος "Ανήκει στο τακτικό προσωπικό" και κάτω από αυτή μια σφραγίδα με ένα όνομα (φαντάζομαι κάποιου ελεγκτή της ΔΕΗ).
Σε επικοινωνία που είχα με το ταμείο της ΔΕΗ μου ανέφεραν ότι όσοι ανήκουν στο τακτικό προσωπικό δεν είναι υποχρεωμένοι να θεωρούν τα βιβλιάρια τους.
Θεωρώ ότι είναι παράλογο κάποιος με βιβλιάριο που ανήκει στο τακτικό προσωπικό της ΔΕΗ ας πούμε από το 1993 (όπως είχα ένα ασθενή) να θεωρεί δεδομένο ότι εγώ πρέπει να ξέρω ότι είναι εντάξει με το ταμείο του και άρα να του συνταγογραφώ ή να του γράφω εξετάσεις ηλεκτρονικά χωρίς να υπάρχει θεώρηση του βιβλιαρίου του για το τρέχον έτος.

Έστειλα ερώτημα στον ΕΟΠΥΥ μέσω e-mail πριν από 2 μήνες αλλά δεν πήρα καμιά απάντηση.

Μήπως γνωρίζει κανείς από τους συναδέλφους κάτι σχετικά με αυτό το θέμα;

Λέξεις κλειδιά: θεώρηση βιβλιαρίου 
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
6113 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28 Μαΐου 2011, 20:52:45
από Chris-gastro
0 Απαντήσεις
8296 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Σεπτεμβρίου 2011, 11:34:38
από Ορθοπαιδικός
1 Απαντήσεις
90273 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27 Απριλίου 2012, 16:25:36
από Αδαμάντιος Σκούφαλος
1 Απαντήσεις
4865 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Ιουνίου 2012, 17:38:28
από Ορθοπαιδικός
12 Απαντήσεις
9644 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18 Ιουλίου 2012, 23:07:37
από gnch