Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
29 Μαρτίου 2024, 08:31:10

Αποστολέας Θέμα: Εφημερίες σε Κλινική με Μπλόκ Παροχής Υπηρεσιών (…)  (Αναγνώστηκε 6379 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

4 Δεκεμβρίου 2012, 20:44:11
Αναγνώστηκε 6379 φορές
Αποσυνδεδεμένος

anasm


Γειά σας!
Ειλικρινά συγγνώμη για την επιμονή έως και «εμμονή» μου,
αλλά δεν βγάζω άκρη με τα νέα Μέτρα......  ??? ???

Είναι πια «κοινό μυστικό»,
οτι ΑΝ (...) βρείς καμμια Ιδιωτική Κλινική, για να κάνεις 5-7 Εφημερίες το μήνα,
ΔΕΝ σε προσλαμβάνουν πια ως Μισθωτό,
αλλα απαιτούν «μπλοκάκι»...


Σύμφωνα με τα νέα Μέτρα και την Κατάργηση του Αφορολόγητου στους Ελεύθερους Επαγγελματίες,
τελικά μένει ένα «κάποιο» καθαρό κέρδος...?


Δεν είναι μονο η όποια Καταβολή Φόρου στην Εφορία –που πραγματικά, έχω χάσει το μπούσουλα ως προς τον υπολογισμό του...  ???
Αλλά, και η υποχρεωτική Αυτασφάλιση στο ΤΣΑΥ...

Ειλικρινά, σας υπερευχαριστώ εκ των προτέρων...!  ???
Όποιο μέλος, έχει σχετική εμπειρία, ας κάνει έναν κόπο να γράψει δυο λόγια...  :-\ :(



4 Δεκεμβρίου 2012, 21:16:51
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Γειά σας!
Ειλικρινά συγγνώμη για την επιμονή έως και «εμμονή» μου,
αλλά δεν βγάζω άκρη με τα νέα Μέτρα......  ??? ???

Είναι πια «κοινό μυστικό»,
οτι ΑΝ (...) βρείς καμμια Ιδιωτική Κλινική, για να κάνεις 5-7 Εφημερίες το μήνα,
ΔΕΝ σε προσλαμβάνουν πια ως Μισθωτό,
αλλα απαιτούν «μπλοκάκι»...


Σύμφωνα με τα νέα Μέτρα και την Κατάργηση του Αφορολόγητου στους Ελεύθερους Επαγγελματίες,
τελικά μένει ένα «κάποιο» καθαρό κέρδος...?


Δεν είναι μονο η όποια Καταβολή Φόρου στην Εφορία –που πραγματικά, έχω χάσει το μπούσουλα ως προς τον υπολογισμό του...  ???
Αλλά, και η υποχρεωτική Αυτασφάλιση στο ΤΣΑΥ...

Ειλικρινά, σας υπερευχαριστώ εκ των προτέρων...!  ???
Όποιο μέλος, έχει σχετική εμπειρία, ας κάνει έναν κόπο να γράψει δυο λόγια...  :-\ :(




Εφόσοσν είναι με μπλοκάκι, διαπραγματευτείτε με τον εργοδότη το αντίτιμο που σας συμφέρει.


Το να κάνεις βέβαια εφημερίες, σημαίνει ότι τηρείς συγκεκριμένο ωράριο και αυτό σημαίνει εξαρτημένη σχέση εργασίας που έχει διαφορά από την εργασία με μπλοκάκι που σημαίνει θέλω να μου κάνεις μια εργασία ανεξαρτήτως χρόνου.
« Τελευταία τροποποίηση: 4 Δεκεμβρίου 2012, 23:26:54 από ΑΡΗΣ »
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

5 Δεκεμβρίου 2012, 19:53:30
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

parpar


νομιζω αν εργαζεσαι με μπλοκακι και φαινεται παροχη υπηρεσιων με μια μονο εταιρια οτι φορολογειαι ως μισθωτος

5 Δεκεμβρίου 2012, 21:26:08
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

anasm


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
νομιζω αν εργαζεσαι με μπλοκακι και φαινεται παροχη υπηρεσιων με μια μονο εταιρια οτι φορολογειαι ως μισθωτος


Αυτό είναι πάρα πολύ σημαντικό, και το έχω ξαν'ακούσει,
αν και ΔΕΝ ξέρω αν παραμένει ακόμα σε Ισχύ, με τον καινούργιο Νόμο...  ??? ???




Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Εφόσοσν είναι με μπλοκάκι, διαπραγματευτείτε με τον εργοδότη το αντίτιμο που σας συμφέρει.


Το να κάνεις βέβαια εφημερίες, σημαίνει ότι τηρείς συγκεκριμένο ωράριο και αυτό σημαίνει εξαρτημένη σχέση εργασίας που έχει διαφορά από την εργασία με μπλοκάκι που σημαίνει θέλω να μου κάνεις μια εργασία ανεξαρτήτως χρόνου.

Κι όμως, φίλε Άρη...  :(

By the way, μιλάμε κατά μέσο όρο, για 7 24ωρες Εφημερίες το μήνα (9πμ έως 9πμ της επομένης), με 900 ευρώ μεικτά (...)
Ο Εφημερεύων καλείται να πληρώσει,
ως Ελεύθερος Επαγγελματίας, την Εφορία και το ΤΣΑΫ...

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
13596 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Ιουνίου 2011, 18:55:00
από ΔΟΥΒΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
5 Απαντήσεις
5740 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Απριλίου 2012, 18:18:21
από Πετράκης Νϊκος
45 Απαντήσεις
232157 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31 Δεκεμβρίου 2012, 09:09:14
από Argirios Argiriou
12 Απαντήσεις
27800 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Νοεμβρίου 2022, 21:31:29
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
33898 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27 Ιουλίου 2021, 08:17:33
από Argirios Argiriou