Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 14:57:51

Αποστολέας Θέμα: Μου βγάζει ότι δεν έχω ασφαλιστική ικανότητα παρόλο που πληρώνω ασφάλεια.  (Αναγνώστηκε 20460 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

22 Δεκεμβρίου 2014, 08:52:21
Απάντηση #15
Αποσυνδεδεμένος

GirousisN


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Συνοψίζοντας, σύμφωνα με τα αρχεία του ΤΣΑΥ: Δεν έχω κάνει ειδικότητα, εργάζομαι ως αγροτικός στη Μυτιλήνη, εργάζομαι ως "άνευ ειδικότητας" στη Χίο και είμαι στρατιώτης. Όλα αυτά ταυτόχρονα!
  Πίστεψε με, τίποτα απο αυτά δεν μου φαίνεται περίεργο. Είναι απολύτως φυσικά. Και τώρα που, πιθανότατα, θα πρέπει να γραφούν στην ηλεκτρονική υπηρεσία όλοι οι "δημόσιοι" γιατροί, θα βρεθούν πάμπολες τέτοιες περιπτώσεις (όπως και ο συνάδερφος Μπασκόζος άνωθεν). Καλή τύχη (και άρχισε να μαζεύεις χαρτιά, όσα δεν έχεις τουλάχιστον).
Για το χρόνο της ειδικότητας πρέπει να πάρω ένα χαρτί από το νοσοκομείο ότι υπηρέτησα ως ειδικευόμενος από τότε έως τότε. Ένα χαρτί που δεν το χρειάστηκα μέχρι τώρα στην πορεία μου. Ελπίζω να μπορέσω να το πάρω.

Πήρα πτυχίο.
Έκανα αίτηση για άδεια ασκήσεως επαγγέλματος, μου ζήτησαν πτυχίο και το κατέθεσα.
Πήρα άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.
Ξεκίνησα αγροτικό, μου ζήτησαν πτυχίο και άδεια ασκήσεως επαγγέλματος και τα κατέθεσα.
Τελείωσα αγροτικό, πήρα σχετική βεβαίωση εκπλήρωσης.
Εκπλήρωσα τη στρατιωτική μου θητεία και πήρα το (γνωστό) πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α.
Ξεκίνησα ειδικότητα μου ζήτησαν πτυχίο, άδεια ασκήσεως επαγγέλματος, βεβαίωση αγροτικού, πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α και κατέθεσα τα σχετικά αποδεικτικά.
Τελείωσα ειδικότητα, έδωσα εξετάσεις, πήρα τίτλο ειδικότητας. (νομίζω για να δώσουμε εξετάσεις καταθέταμε ξανά πτυχίο κλπ αν και δεν θυμάμαι καλά)
Διορίστηκα στο ΕΣΥ, μου ζήτησαν πτυχίο, άδεια ασκήσεως επαγγέλματος, βεβαίωση αγροτικού, πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α, τίτλο ειδικότητας και κατέθεσα τα σχετικά αποδεικτικά.
Τα παραπάνω αποδεικτικά υπάρχουν (υπάρχουν; ) και στον αντίστοιχο φάκελό μου στον ιατρικό σύλλογο όπου υπάρχει (ή μάλλον υπήρχε) και η αντίστοιχη αντιπροσωπεία του ΤΣΑΥ.
Τα παραπάνω αποδεικτικά (που έχω υποβάλλει επανειλημμένα) έπρεπε να τα υποβάλλω ξεχωριστά στο ΤΣΑΥ με δική μου πρωτοβουλία;
Να μη ξεχάσουμε τα αντίγραφα ποινικού μητρώου, τα πιστοποιητικά υγείας, τα επικυρωμένα φωτοαντίγραφα ταυτότητας και πιθανότατα τα πιστοποιητικά κοινωνικών φρονημάτων που έχουν ξεχασθεί για αρκετές δεκαετίες ,χωρίς εμφανή λόγο  ;D

22 Δεκεμβρίου 2014, 08:59:23
Απάντηση #16
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Να μη ξεχάσουμε τα αντίγραφα ποινικού μητρώου, τα πιστοποιητικά υγείας, τα επικυρωμένα φωτοαντίγραφα ταυτότητας και πιθανότατα τα πιστοποιητικά κοινωνικών φρονημάτων που έχουν ξεχασθεί για αρκετές δεκαετίες ,χωρίς εμφανή λόγο  ;D
Τα αντίγραφα ποινικού μητρώου ζητιούνται από την υπηρεσία.
Πιστοποιητικό υγείας δεν θεωρεί ότι χρειάζεται, αν είσαι άρρωστος πρέπει να σε πληρώνει....
Τα πιστοποιητικά κοινωνικών φρονημάτων, τα έβγαζε παλαιά ο χωροφύλακας, αργότερα (άτυπα) ο κομματάρχης Τ.Ο., και είχαν για λίγα χρόνια ξεχαστεί τώρα τελευταία (Εδώ συγκυβέρνησε ΠΑΣΟΚ-ΝΔ). Αλλά όπως προτείνει και ο Γλέζος για τους βουλευτές, επιστρέφουν και για τους απλούς ανθρώπους.... :) :):)

Και εσύ Αδαμάντιε... μας ταλαιπωρείς.... Εγώ τα χαρτιά που δεν έστειλες ποτέ στο ΤΣΑΥ των Αθηνών, εγώ τα έχω στείλει δύο φορές.......Την πρώτη τα έχασαν. Την δεύτερη τα ξαναέχασαν αλλά τα είχαν περάσει στο δίσκο που δεν χάθηκε....
« Τελευταία τροποποίηση: 22 Δεκεμβρίου 2014, 09:02:59 από Δ. Κουναλάκης »
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
45116 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Απριλίου 2008, 00:19:52
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
3992 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27 Φεβρουαρίου 2014, 21:56:23
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
1950 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 2 Μαρτίου 2017, 16:19:43
από Argirios Argiriou
3 Απαντήσεις
50199 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Σεπτεμβρίου 2020, 21:09:59
από Ορθοπαιδικός
0 Απαντήσεις
7811 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15 Ιουνίου 2023, 20:34:01
από Natsu23