Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
19 Απριλίου 2024, 20:06:25

Αποστολέας Θέμα: Διακοπή άσκησης ειδικότητας -ποινή  (Αναγνώστηκε 13519 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

23 Ιουλίου 2017, 11:10:41
Αναγνώστηκε 13519 φορές
Αποσυνδεδεμένος

nasiaser


Καλημέρα σε όλους!
Θυμάμαι ότι είχα διαβάσει κάπου ότι αν πχ αποφασίσω να διακόψω την άσκηση της ειδικότητάς μου και να ανοιξω ένα ιατρείο ως ανευ ειδικότητας, μου επιβάλλεται κάποια ποινή, με βάση την οποία για ένα χρονικό διάστημα (νομιζω 5 χρόνια) δεν μπορώ να ασκήσω την ειδικότητα  που διέκοψα.
Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικα;

25 Ιουλίου 2017, 13:22:40
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Ορθοπαιδικός


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
... δεν μπορώ να ασκήσω την ειδικότητα  που διέκοψα....
   Πως θα μπορούσες να ασκήσεις την ειδικότητα που διέκοψες ??? δηλαδή που δεν ολοκλήρωσες; Το αντίθετο (να μπορούσες) δε θα ήταν περίεργο;
   Φυσικά όταν την ολοκληρώσεις θα έχεις πλήρη δικαιώματα...

25 Ιουλίου 2017, 16:13:55
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

nasiaser


Ίσως δεν το διατύπωσα καλά:έχω πάρει τον τίτλο της 1ης ειδικότητας και την ασκώ εδώ και 8 χρόνια. Μια γνωστή μου μου ανέφερε ότι αν για παράδειγμα αποφασίσω να εργαστώ ως ανευ ειδικότητας, τότε είναι σαν να " αποποιούμαι"την 1η μου ειδικότητα και μου επιβάλλεται κάποια ποινή, και δεν επιτρέπεται να την ασκήσω για μια πενταετία. (Λέω 1η ειδικότητα γιατί σκέφτομαι να κάνω 2η. )Ετσι για παραδειγμα, αν ανοιξω ιατρείο ως ανευ ειδικότητας, για 5 χρόνια δεν θα μπορώ να κάνω αίτηση σε προκηρύξεις

26 Ιουλίου 2017, 08:38:40
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

GirousisN


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Ίσως δεν το διατύπωσα καλά:έχω πάρει τον τίτλο της 1ης ειδικότητας και την ασκώ εδώ και 8 χρόνια. Μια γνωστή μου μου ανέφερε ότι αν για παράδειγμα αποφασίσω να εργαστώ ως ανευ ειδικότητας, τότε είναι σαν να " αποποιούμαι"την 1η μου ειδικότητα και μου επιβάλλεται κάποια ποινή, και δεν επιτρέπεται να την ασκήσω για μια πενταετία. (Λέω 1η ειδικότητα γιατί σκέφτομαι να κάνω 2η. )Ετσι για παραδειγμα, αν ανοιξω ιατρείο ως ανευ ειδικότητας, για 5 χρόνια δεν θα μπορώ να κάνω αίτηση σε προκηρύξεις

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Διαβάστε όλο το νήμα, είναι διαφωτιστικό.
 
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
64644 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Μαΐου 2012, 10:22:49
από anastasios theodoridis
0 Απαντήσεις
2464 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23 Σεπτεμβρίου 2012, 13:02:14
από anastasios theodoridis
4 Απαντήσεις
2639 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21 Ιανουαρίου 2018, 20:07:35
από Αδαμάντιος Σκούφαλος
2 Απαντήσεις
19403 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25 Απριλίου 2019, 10:04:25
από samsok
4 Απαντήσεις
35402 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Μαρτίου 2021, 15:27:00
από chrisbak