Γενικά > Γενική συζήτηση

εξελιξη απο επιμελητης Α σε διευθυντη

(1/1)

vivich:
καλημερα
ειμαι γενικη ιατρος σε περιφερειακο ιατρειο στον νομο σερρων διορισμενη στις 21/7/2006
κλεινω 15 χρονια στις 21/7/2021
εγινα επιμελητρια Α στις 13/6/2013 κάνοντας χρηση τους επτα μηνες του αγροτικου μου (νωριτερα κατα 7 μηνες)
ηθελα να ρωτησω εαν στις 21/7/20021 κλεινω 15 χρονια και 7 μηνες ? μ αλλα λογια επρεπε να καταθεσω τον ιανουαριου του 2021 τα χαρτια μου ή επειδη χρησιμοποιηθηκε  ο χρονος του αγροτικου δεν προσμετραται δευτερη φορα και τα καταθετω κανονικα τον ιουλιο του 2021?
μ εκτιμηση
βιβιαν

gppi:
Αν δεν εχει αλλάξει κατι ,ο Επιμελητής Α' έχει δικαίωμα αξιολόγησης μετά από οκτώ έτη στο βαθμό ή δεκαπέντε έτη στο ΕΣΥ από τα οποία, τα πέντε έτη στο βαθμό του Επιμελητή Α' και στην ίδια θέση, χωρίς αρνητικές αξιολογήσεις στον προηγού­μενο βαθμό. Αφου πηρατε τον τιτλο του Επιμελητη Α τον Ιουνιο 2013 θα εχετε κλεισει 8 έτη τον Ιουνιο 2021.Νομιζω το αγροτικο εχει προσμετρηθει ηδη για την εξελιξη σε επιμελητη Α και δεν επαναπρομετραται.Αν πχ ειχατε κανει 3-4 χρονια αγροτικο και ειχατε και καποιο επικουρικο  τοτε με 5 χρονια ως επ Α' θα επιταχυνοταν η εξελιξη σας.Ελπιζω να ειναι οπως τα λεω,ας μας πει και κανενας αλλος συναδελφος.Καλη εξελιξη και υγεια!

vivich:
σας ευχαριστω πολυ
ομως μου ειπαν πως ισχυει 15 χρονια στο εσυ ή 8 χρονια ως επιμελητρια Α εφοσον καποιος  διοριστηκε  αρχικα σε θεση Α και οχι να εξελιχθκηκε σε Α απο Β

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση