Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 15:12:53

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Κενών Θέσεων Κ. Υ. - Π. Ι. & ΠΛΟΙΩΝ 15- 06 - 2009  (Αναγνώστηκε 19049 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

20 Ιουνίου 2009, 15:12:04
Απάντηση #15
Αποσυνδεδεμένος

Μαρία Χόρτη

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
ΜΥΡΤΙΑΣ ΚΕΝΟ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ
ΜΥΤΙΛΗΝΙΩΝ 16/7/2009 ΣΑΜΟΥ
ΠΕΔΙΝΟΥ Β ΚΕΝΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Που είναι η παραδρομή συνάδελφοι γιατί έχω αρχίσει και το χάνω!  ???
Ότι δεν ισχύουν τα παραπάνω στοιχεία ή ότι δεν έπρεπε να βγουν τώρα οι συγκεκριμένες θέσεις;

Για το Πεδινό Καρδίτσας μπορώ να πω πως δεν είναι κενό αλλά δεν ξέρω αν έπρεπε να προκηρυχθεί τώρα ή όχι.
Για τα άλλα δεν έχω άποψη.

30 Ιουνίου 2009, 13:49:10
Απάντηση #16
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Η δημοσίευση των αποτελεσμάτων της προκήρυξης θα γίνει αύριο.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

1 Ιουλίου 2009, 21:00:52
Απάντηση #17
Αποσυνδεδεμένος

D-Michalis

Administrator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Η δημοσίευση των αποτελεσμάτων της προκήρυξης θα γίνει αύριο.

Αναστάσιε, σα να μου επιβεβαιώνεις τις υποψίες μου ότι προέρχεσαι από τους "εντός του υπουργείου"
Αν και επιθυμώ διακαώς να τραγουδώ το «μην κλαις, δεν πειράζει, θα ’ρθει άσπρη μέρα και για μας», με τα γεγονότα που ζούμε (σε κοινωνία και υγεία) νομίζω πως ταιριάζει καλύτερα το «γέρασα μ’ ένα κοντό παντελονάκι και ο ήλιος (πού είχε μισοφανεί, όχι μόνο) δεν φάνηκε ακόμη (αλλά έχει ολότελα κρυφτεί)».

2 Ιουλίου 2009, 00:33:47
Απάντηση #18
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Η δημοσίευση των αποτελεσμάτων της προκήρυξης θα γίνει αύριο.

Αναστάσιε, σα να μου επιβεβαιώνεις τις υποψίες μου ότι προέρχεσαι από τους "εντός του υπουργείου"
Μακάρι ;D, αλλά αν συνέβαινε κάτι τέτοιο τα αποτελέσματα θα τα δημοσίευα την επομένη ημέρα της καταληκτικής ημερομηνίας κατάθεσης αιτήσεων.
Τα αποτελέσματα δεν δημοσιεύθηκαν σήμερα λόγω προβλήματος του site του υπουργείου.
Θέλω να πιστεύω πως δεν θα διαψευστεί η χθεσινή πληροφορία.
Καλή επιτυχία στους συναδέλφους.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

2 Ιουλίου 2009, 14:31:27
Απάντηση #19
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Προσωρινά Αποτελέσματα Προκήρυξης Κ.Υ & Π.Ι. - ΠΛΟΙΩΝ της 15 - 06 - 09
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

6 Ιουλίου 2009, 11:54:15
Απάντηση #20
Αποσυνδεδεμένος

D-Michalis

Administrator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Μακάρι , αλλά αν συνέβαινε κάτι τέτοιο τα αποτελέσματα θα τα δημοσίευα την επομένη ημέρα της καταληκτικής ημερομηνίας κατάθεσης αιτήσεων.

Άν δεν σε είχαν αλλοτριώσει  ;) :)
Αν και επιθυμώ διακαώς να τραγουδώ το «μην κλαις, δεν πειράζει, θα ’ρθει άσπρη μέρα και για μας», με τα γεγονότα που ζούμε (σε κοινωνία και υγεία) νομίζω πως ταιριάζει καλύτερα το «γέρασα μ’ ένα κοντό παντελονάκι και ο ήλιος (πού είχε μισοφανεί, όχι μόνο) δεν φάνηκε ακόμη (αλλά έχει ολότελα κρυφτεί)».

6 Ιουλίου 2009, 15:37:15
Απάντηση #21
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Αλλοτρίωση = η αίσθηση της αποξένωσης του ανθρώπου από τον εαυτό του, από τον κόσμο που τον περιβάλλει, η απώλεια στοιχείων της προσωπικότητάς του, με αποτέλεσμα να καταλήγει ξένος ή κατώτερος από αυτό που ήταν. Γενικότερα, αλλοτρίωση είναι η υπαγωγή του εαυτού μας σε άλλους, η εξάρτηση, η υποδούλωση που συνεπάγεται απώλεια βασικών γνωρισμάτων της προσωπικότητάς μας.
Γ. Μπαμπινιώτης

Χαίρομαι που τίποτα από τα παραπάνω δεν με έχουν αγγίξει όσο και αν προσπάθησαν μερικοί. ;)
Συγγνώμη για το εκτός θέματος μήνυμα. :)
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

7 Ιουλίου 2009, 13:02:53
Απάντηση #22
Αποσυνδεδεμένος

Raptor

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Η δημοσίευση των αποτελεσμάτων της προκήρυξης θα γίνει αύριο.

Αναστάσιε, σα να μου επιβεβαιώνεις τις υποψίες μου ότι προέρχεσαι από τους "εντός του υπουργείου"

Πράγματι ο Αναστάσιος είναι γνωστός στο Facebook.Οι υποψίες σας είναι βάσιμες.
"Success is getting what you want" "Happiness is wanting what you get"
"The secret of happiness is not found in seeking more, but in the capacity to enjoy less."

7 Ιουλίου 2009, 14:21:20
Απάντηση #23
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Δεν ξέρω σε τι ωφελεί η συζήτηση περί "anastasios" αλλά για να μην μένουν απορίες απλά θα σου απαντήσω συνάδελφε πως δεν έχω λογαριασμό στο facebook.

Ελπίζω η συζήτηση να συνεχιστεί επί των θεμάτων-προβλημάτων που μας απασχολούν και να μην γίνει μεσημεριανή εκπομπή.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

9 Ιουλίου 2009, 12:02:28
Απάντηση #24
Αποσυνδεδεμένος

D-Michalis

Administrator
Αγαπητέ φίλε anastasios, όσα προηγήθηκαν δεν είναι τίποτε περισσότερο από χιούμορ. Ήμουν σίγουρος ότι μπορείς να το διακρίνεις.
Εξ, ‘άλλου οι μεσημεριανές εκπομπές μόνο χιούμορ δεν διαθέτουν. Κοινωνικό Κρετινισμό μπόλικο, ναι. Χιούμορ, όχι.
Και συζητώντας τα θέματα –προβλήματα που μας απασχολούν, το να τα διανθίζουμε με λίγο χιούμορ, όχι μόνο δε βλάπτει, αλλά απεναντίας, αποτελεί και εμπλουτισμό ευχάριστο.

Διατηρείς βεβαίως το δικαίωμα -αν διαφωνείς με αυτή την οπτική- να ζητήσεις να εξαιρεθεί η εμπλοκή του ονόματός σου σε οποιαδήποτε αποστροφή με χιούμορ και αυτό σαφώς θα γίνει αποδεκτό.
Ελπίζω όμως να παραμείνεις αποδέκτης του χιούμορ, γιατί το χαμόγελο αξίζει περισσότερο -τολμώ να πώ και- από τη λύση των προβλημάτων μας.
Αν και επιθυμώ διακαώς να τραγουδώ το «μην κλαις, δεν πειράζει, θα ’ρθει άσπρη μέρα και για μας», με τα γεγονότα που ζούμε (σε κοινωνία και υγεία) νομίζω πως ταιριάζει καλύτερα το «γέρασα μ’ ένα κοντό παντελονάκι και ο ήλιος (πού είχε μισοφανεί, όχι μόνο) δεν φάνηκε ακόμη (αλλά έχει ολότελα κρυφτεί)».

1 Σεπτεμβρίου 2009, 13:41:26
Απάντηση #25
Αποσυνδεδεμένος

mandreou


Ανακοινώθηκε σήμερα η νέα προκήρυξη αγροτικών ιατρείων στη γνωστή διεύθυνση (Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος)
« Τελευταία τροποποίηση: 1 Σεπτεμβρίου 2009, 16:29:08 από Πατρωνάκης Μάνος »

1 Σεπτεμβρίου 2009, 13:59:39
Απάντηση #26
Αποσυνδεδεμένος

orfeo


"Γιατροί με ειδικότητα Γενικής Ιατρικής ΑΠΟΚΛΕΙΟΝΤΑΙ της συμμετοχής τους για
ΠΡΟΣΩΠΟΠΑΓΗΣ θέσεις και θέσεις ΠΛΟΙΩΝ."

Τελικά πες, πες, κάτι ακούγεται...Την προηγούμενη φορά δεν υπήρχε αυτή η σημείωση και στα αποτελέσματα κάποιοι γεν. γιατροί φάνηκαν να αποκλείονται από θέσεις που χαρακτηρίζονταν προσωποπαγείς. Τώρα τουλάχιστον υπάρχει η ενημέρωση εκ των προτέρων. Αλήθεια, ποιες είναι οι προσωποπαγείς στη νέα προκήρυξη;

1 Σεπτεμβρίου 2009, 15:44:30
Απάντηση #27
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Αν κάποια θέση είναι προσωποπαγής, ξεχωριστά στην προκήρυξη.
Η ορθογραφία και η σύνταξη του υπουργείου στις προκηρύξεις του έχει γίνει αντικείμενο σχολιασμού στο παρελθόν και είναι εντυπωσιακή. Υποθέτω ότι το πρόγραμμα ορθογραφικού ελέγχου του υπολογιστή δεν διόρθωσε το προσωποπαγής σε προσωποπαγείς γιατί και τα 2 είναι σωστά σύμφωνα με το πρόγραμμα, που δεν μπορεί να ελέγξει σε ποιό αριθμό αναφέρεται. Επομένως ο συντάκτης αφού δεν το διόρθωσε το πρόγραμμα το θεώρησε κι αυτός σωστό.


Ενώ η υπουργική απόφαση αναφέρει ότι τα ιατρεία προκηρύσσονται 5 μήνες πριν από την κένωσή τους, στην προκήρυξη είναι ελάχιστα τα ιατρεία που φαίνεται να αδειάζουν τον Ιανουάριο του 2010 (δηλ. 5 μήνες από τώρα).
Τα περισσότερα αναφέρονται ως κενά και υπάρχουν αρκετά που αδειάζουν το Νοέμβριο. Αυτά που είναι ήδη κενά θα πληρωθούν σε 5 μήνες στην καλύτερη περίπτωση ενώ μπορούμε να προσθέσουμε, και το άγνωστο για κάθε ιατρείο, διάστημα που είναι ήδη κενό.
Επομένως είναι σαφής η κεντρική κατεύθυνση να μην προκηρύσσονται στην ώρα τους τα ιατρεία ώστε να μένουν άδεια με σκοπό να γλιτώνουν λεφτά από τους μισθούς. Μόνο όσοι έχουν τις κατάλληλες προσβάσεις φαίνεται να επιτυγχάνουν τις προκηρύξεις την κατάλληλη στιγμή ώστε να μη δημιουργούνται κενά. Να δείτε που στην επόμενη προκήρυξη (σε κανένα δίμηνο) θα ξεφυτρώσουν πλήθος ιατρείων που θα αδειάζουν το Γενάρη και τα οποία μέχρι να πληρωθούν θα μείνουν κι αυτά κενά για ένα σεβαστό διάστημα.

1 Σεπτεμβρίου 2009, 15:54:56
Απάντηση #28
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Τελικά πες, πες, κάτι ακούγεται...
Θα το διορθώσω γράφοντας "γράψε γράψε στα ιατρικά forum ενημερώνονται και διορθώνονται" ;D
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
17170 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Ιανουαρίου 2010, 13:10:49
από anastasios theodoridis
30 Απαντήσεις
21520 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12 Φεβρουαρίου 2010, 20:59:11
από anastasios theodoridis
1 Απαντήσεις
4883 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13 Ιουλίου 2010, 15:54:24
από anastasios theodoridis
40 Απαντήσεις
23814 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 5 Απριλίου 2012, 18:40:29
από anagnostou1
27 Απαντήσεις
17817 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26 Ιουλίου 2012, 13:40:40
από anastasios theodoridis