Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
21 Μαΐου 2024, 12:28:36

Αποστολέας Θέμα: Acute Liver Injury Caused by Therapeutic Doses of Acetaminophen ( = paracetamol)  (Αναγνώστηκε 11557 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

2 Ιουνίου 2021, 07:06:39
Αναγνώστηκε 11557 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Journal Watch, Jun 1, 2021

Acute Liver Injury Caused by Therapeutic Doses of Acetaminophen ( = Paracetamol).

Molly S. Brett, MD, reviewing Louvet A et al. Hepatology 2021 May

Traditionally nontoxic doses caused severe liver injury only in patients with excessive alcohol intake, fasting, or both

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
3288 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 2 Νοεμβρίου 2011, 18:56:06
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
3245 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31 Μαΐου 2013, 15:44:35
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
2136 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Ιουνίου 2016, 22:38:42
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
4082 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Νοεμβρίου 2020, 21:02:01
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
5066 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 5 Φεβρουαρίου 2021, 07:14:40
από Argirios Argiriou