Θέματα Εργασίας > Εργασία στο δημόσιο τομέα

ΦΕΚ σχετικά με αναρρωτικές άδειες ??

(1/1)

anasm:

Γειά σας !

Μήπως γνωρίζετε τον αντίστοιχο ισχύοντα νόμο που αφορά στο καθεστώς -προϋποθέσεις -διάρκεια και ενδεχόμενη επαναχορήγηση -συνολικής ετήσιας διάρκειας (?) αναρρωτικής άδειας ???

Έψαξα σε ένα σχετικό ΦΕΚ -παροχές ΕΟΠΥΥ του 2018, αλλά δεν βρήκα κάτι, παρά μόνον παροχές σε επίπεδο συμπληρωματικής θεραπευτικής αντιμετώπισης -πχ. Φυσικοθεραπείες, λογοθεραπείες κλπ...

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ !

Ορθοπαιδικός:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΜήπως γνωρίζετε τον αντίστοιχο ισχύοντα νόμο που αφορά στο καθεστώς -προϋποθέσεις -διάρκεια και ενδεχόμενη επαναχορήγηση -συνολικής ετήσιας διάρκειας (?) αναρρωτικής άδειας ???

Έψαξα σε ένα σχετικό ΦΕΚ -παροχές ΕΟΠΥΥ του 2018, αλλά ....

--- Τέλος παράθεσης ---
   Οι άδειες δεν έχουν σχέση με τον ΕΟΠΠΥΥΥΥ αλλά αφορούν τον ΕΦΚΑ και ακόμα, δυστυχώς (παρά την υποτιθέμενη ενοποίηση), τους επιμέρους φορείς του ΕΦΚΑ (ΙΚΑ, ΟΑΕΕ, ΟΠΑΔ, ΤΣΑΥ, ΤΑΠΟΤΕ, κλπ). Μπλέξιμο γενικά....
   Δεν ξέρω ΦΕΚ αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι άδεια αναρρωτική είναι μέχρι 6 μήνες (τουλάχιστον ΙΚΑ). Μετά είναι προσωρινή αναπηρία (δλδ από ΚΕΠΑ)

anasm:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΜήπως γνωρίζετε τον αντίστοιχο ισχύοντα νόμο που αφορά στο καθεστώς -προϋποθέσεις -διάρκεια και ενδεχόμενη επαναχορήγηση -συνολικής ετήσιας διάρκειας (?) αναρρωτικής άδειας ???

Έψαξα σε ένα σχετικό ΦΕΚ -παροχές ΕΟΠΥΥ του 2018, αλλά ....

--- Τέλος παράθεσης ---
   Οι άδειες δεν έχουν σχέση με τον ΕΟΠΠΥΥΥΥ αλλά αφορούν τον ΕΦΚΑ και ακόμα, δυστυχώς (παρά την υποτιθέμενη ενοποίηση), τους επιμέρους φορείς του ΕΦΚΑ (ΙΚΑ, ΟΑΕΕ, ΟΠΑΔ, ΤΣΑΥ, ΤΑΠΟΤΕ, κλπ). Μπλέξιμο γενικά....
   Δεν ξέρω ΦΕΚ αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι άδεια αναρρωτική είναι μέχρι 6 μήνες (τουλάχιστον ΙΚΑ). Μετά είναι προσωρινή αναπηρία (δλδ από ΚΕΠΑ)

--- Τέλος παράθεσης ---

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ !!

Δηλαδή, επαναεξέταση, σε επίπεδο Τακτικού Εξωτερικού ιατρείου, μέχρι το (ενδεχόμενο) μέγιστο -συνολικό διάστημα αδείας των 6 μηνών ??

Μήπως υπάρχει κάποιο έγγραφο -διαβάθμισης ΦΕΚ που να το τεκμηριώνει αυτό ....

Σας ευχαριστώ και πάλι !!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση