Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 18:13:20

Αποστολέας Θέμα: Αλλαγή σφραγίδας σε απόσπαση-μετακίνηση ιατρού του ΕΣΥ;  (Αναγνώστηκε 30070 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

20 Σεπτεμβρίου 2021, 17:08:36
Αναγνώστηκε 30070 φορές
Αποσυνδεδεμένος

silvertaur


Σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος συνάδελφος..χρειάζεται αλλαγή της σφραγίδας όταν αποσπάται-μετακινείται ιατρός του ΕΣΥ για 1 ή 3 έτη (λόγοι υγείας) στην ίδια ή σε άλλη ΥΠΕ δεδομένου πως πρόκειται για μεγάλο χρονικό διάστημα υπηρεσίας σε άλλη θέση;
(σ.σ:κατά καιρούς έχω δει ιατροί του ΕΣΥ να βγάζουν 2η σφραγίδα ακόμα και αν πηγαίνουν μετακινούμενοι για 1 μόλις μέρα/εβδομάδα σε ΤΟΜΥ με τα στοιχεια της ΤΟΜΥ)

Ποιος φορεας μπορει επισημα να πει τι ισχύει;

21 Σεπτεμβρίου 2021, 12:03:42
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

iceman


Ειμαι με μετακινηση εντος της ιδιας ΥΠΕ εδω και 6 μηνες (παραταση στην παραταση) και χρησιμοποιω την ιδια. Εχω ενημερωσει το γραφειο προσωπικου, αλλα δεν εχουν πολυασχοληθει.....
The winner takes it all........

22 Σεπτεμβρίου 2021, 13:35:54
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Ορθοπαιδικός


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Ειμαι με μετακινηση εντος της ιδιας ΥΠΕ εδω και 6 μηνες (παραταση στην παραταση) και χρησιμοποιω την ιδια. Εχω ενημερωσει το γραφειο προσωπικου, αλλα δεν εχουν πολυασχοληθει.....
   Στη ΗΛ. ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗ ως μονάδα κρατήσατε την ίδια ή αλλάξατε; (πχ είσαστε τη Λάρισα στο Γενικο ΝΛ -με αντίστοιχη σφραγίδα- και πήγατε Τρίκαλα. Η έκδοση συνταγής λέει ΓΝΛ ή ΓΝ Τρικάλων; η σφραγίς βέβαια θα λέει ΓΝΛ...)

22 Σεπτεμβρίου 2021, 22:09:49
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

silvertaur


Αν εχεις μετακινηθει σε ΤΟΜΥ-Π.Ι.-Κ.Υ. τοτε στη συνταγογραφηση δε φαινεται η τοποθεσια.
Το θεμα ειναι ποιο ειναι το σωστο να γινεται με τη σφραγιδα στη μετακινηση και ποιος ειναι αρμοδιος να το πει-αποφασισει.

6 Οκτωβρίου 2021, 23:50:30
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

timex


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος συνάδελφος..χρειάζεται αλλαγή της σφραγίδας όταν αποσπάται-μετακινείται ιατρός του ΕΣΥ για 1 ή 3 έτη (λόγοι υγείας) στην ίδια ή σε άλλη ΥΠΕ δεδομένου πως πρόκειται για μεγάλο χρονικό διάστημα υπηρεσίας σε άλλη θέση;
(σ.σ:κατά καιρούς έχω δει ιατροί του ΕΣΥ να βγάζουν 2η σφραγίδα ακόμα και αν πηγαίνουν μετακινούμενοι για 1 μόλις μέρα/εβδομάδα σε ΤΟΜΥ με τα στοιχεια της ΤΟΜΥ)

Ποιος φορεας μπορει επισημα να πει τι ισχύει;

Είχα μετακίνηθεί εντός και εκτός νομού σε διάφορες δομές. Χρησιμοποιούσα την ίδια σφραγίδα χωρίς πρόβλημα

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
6811 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Σεπτεμβρίου 2013, 18:53:53
από sevi
19 Απαντήσεις
79886 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 2 Ιουνίου 2022, 08:37:44
από Dermitza
1 Απαντήσεις
3874 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 4 Σεπτεμβρίου 2016, 13:16:15
από Αδαμάντιος Σκούφαλος
0 Απαντήσεις
6920 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20 Ιουλίου 2023, 16:45:24
από Argirios Argiriou
2 Απαντήσεις
4591 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20 Οκτωβρίου 2023, 14:07:01
από Σπύρος Κ.