Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 17:47:14

Αποστολέας Θέμα: Πάρος: Το μπάχαλο του Κ.Υ. και η απαξίωση της ΠΦΥ & της ειδικότητας  (Αναγνώστηκε 70419 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

21 Αυγούστου 2013, 16:13:11
Απάντηση #30
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Στην πατρίδα της μητέρας του στη Πάρο, βρίσκεται αυτή την εποχή ο Μανώλης Γλέζος.
Χθες προσήλθε στο Κέντρο Υγείας του νησιού για να γράψει τα φάρμακά του.
Το Κέντρο Υγείας της Πάρου, είναι και αυτό υπό διάλυση χάρις στις άοκνες προσπάθειες του Λοβέρδου παλιότερα, αλλά και του γνωστού βιβλιοπώλη σήμερα.
Αποτέλεσμα να παραμείνει μαζί με τους δεκάδες άλλους πολιτες, στην ουρά.. ακριβώς δυόμισυ ώρες, περιμένοντας μια απλή συνταγογράφηση.
Κατά την διάρκεια της παραμονής του, δεκάδες φορές του ζητήθηκε από τους υπευθύνους του Κ.Υ. αλλά και από πολίτες να εξυπηρετηθεί και να μην παραμείνει στην ουρά.
Αρνήθηκε.
« Τελευταία τροποποίηση: 21 Αυγούστου 2013, 16:24:09 από Ο διακομιστής »
Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

22 Αυγούστου 2013, 02:03:03
Απάντηση #31
Αποσυνδεδεμένος

thepap


Μόλις το διάβασα μου ήρθαν στο μυαλό κάτι αποτυχημένοι πολιτικάντηδες (πρώην κοινοτάρχες πολιτευτές κ.λ.π.)που έβαλαν γραβάτα και νομίζουν ότι κάτι έγιναν ξαφνικά.
Τους είναι αδύνατον να σκεφτούν ότι θα τύχουν ίδιας αντιμετώπισης με τον απλό και συνήθως (σε αντίθεση μ αυτούς ) αξιοπρεπή αγρότη.
Θυμάμαι όταν ξεκίνησα στο Κ.Υ. που μου είπε ένας απο αυτούς το εξής. Γιατρέ πως μπορείτε εδώ με τους χωριάτες? Μετά την απάντησή μου δεν ξαναπλησίασε στο δικό μου Ιατρείο.
Ελπίζω μόνο το δημοσίευμα να είναι αληθινό γιατί πλέον δεν μπορώ να εμπιστευτώ ούτε τον ......... μου.

22 Αυγούστου 2013, 10:35:50
Απάντηση #32
Αποσυνδεδεμένος

timex


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Μόλις το διάβασα μου ήρθαν στο μυαλό κάτι αποτυχημένοι πολιτικάντηδες (πρώην κοινοτάρχες πολιτευτές κ.λ.π.)που έβαλαν γραβάτα και νομίζουν ότι κάτι έγιναν ξαφνικά.
Τους είναι αδύνατον να σκεφτούν ότι θα τύχουν ίδιας αντιμετώπισης με τον απλό και συνήθως (σε αντίθεση μ αυτούς ) αξιοπρεπή αγρότη.
Θυμάμαι όταν ξεκίνησα στο Κ.Υ. που μου είπε ένας απο αυτούς το εξής. Γιατρέ πως μπορείτε εδώ με τους χωριάτες? Μετά την απάντησή μου δεν ξαναπλησίασε στο δικό μου Ιατρείο.
Ελπίζω μόνο το δημοσίευμα να είναι αληθινό γιατί πλέον δεν μπορώ να εμπιστευτώ ούτε τον ......... μου.


Ποιά ήταν η απάντησή σου;

22 Αυγούστου 2013, 10:48:56
Απάντηση #33
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Υποθέτω θα χρειαστεί πολλά .............. για να γράψει την απάντησή του δημόσια.
Ίσως σου την στείλει σε προσωπικό

22 Αυγούστου 2013, 10:52:06
Απάντηση #34
Αποσυνδεδεμένος

timex


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Υποθέτω θα χρειαστεί πολλά .............. για να γράψει την απάντησή του δημόσια.
Ίσως σου την στείλει σε προσωπικό
χαχαχα οκ!! Δεν κατάλαβα πως εννοούσε πολλά μπιπ...

23 Αυγούστου 2013, 12:43:41
Απάντηση #35
Αποσυνδεδεμένος

thepap


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Μόλις το διάβασα μου ήρθαν στο μυαλό κάτι αποτυχημένοι πολιτικάντηδες (πρώην κοινοτάρχες πολιτευτές κ.λ.π.)που έβαλαν γραβάτα και νομίζουν ότι κάτι έγιναν ξαφνικά.
Τους είναι αδύνατον να σκεφτούν ότι θα τύχουν ίδιας αντιμετώπισης με τον απλό και συνήθως (σε αντίθεση μ αυτούς ) αξιοπρεπή αγρότη.
Θυμάμαι όταν ξεκίνησα στο Κ.Υ. που μου είπε ένας απο αυτούς το εξής. Γιατρέ πως μπορείτε εδώ με τους χωριάτες? Μετά την απάντησή μου δεν ξαναπλησίασε στο δικό μου Ιατρείο.
Ελπίζω μόνο το δημοσίευμα να είναι αληθινό γιατί πλέον δεν μπορώ να εμπιστευτώ ούτε τον ......... μου.


Ποιά ήταν η απάντησή σου;

Τον ρώτησα τι σημαίνει χωριάτης γι αυτόν και τι νομίζει ότι έχει αυτός διαφορετικό από τους ανθρώπους με τους οποίους μεγάλωσε μαζί, πήγε σχολείο μαζί και τώρα τους κερνάει και κανένα καφέ στο καφενείο , που τον κάνει να ξεχωρίζει, μαζί φυσικά με τα σχετικά υπονοούμενα

15 Μαρτίου 2022, 19:31:08
Απάντηση #36
Αποσυνδεδεμένος

Gatekeeper

Επώνυμοι
Καιρός οι να περάσουν οι δομές της ΠΦΥ στις αντίστοιχες διοικητικές περιφέρειες με παράλληλη κατάργηση των υγειονομικών περιφερειών .
Κάθε κατεργάρης στον πάγκο ή μάλλον στην περιφέρεια του ...
“It’s a poor sort of memory that onlyworks backwards, the Queen remarked.”
Lewis Carroll, 1872,
Through the Looking Glass

16 Μαρτίου 2022, 14:09:54
Απάντηση #37
Αποσυνδεδεμένος

Ορθοπαιδικός


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Καιρός οι να περάσουν οι δομές της ΠΦΥ στις αντίστοιχες διοικητικές περιφέρειες με παράλληλη κατάργηση των υγειονομικών περιφερειών .
Κάθε κατεργάρης στον πάγκο ή μάλλον στην περιφέρεια του ...
   Θα αλλάξει κάπου η νοοτροπία αν αλλάξουν οι σφραγίδες; Ή οι εκάστοτε περιφερειάρχες-νομάρχες κλπ είναι πιο σκληροί εργοδότες από τους διευθυντές των υγειονομικών περιφερειών; Μετά θα λέμε (λένε) ότι κακώς αποφασίζει κάποιος άσχετος (περιφερειάρχης) για τα υγειονομικά...
   Μόνο οι ταμπέλες και οι σφραγίδες θα αλλάξουν.... Εκτός αν εννοείτε ότι σκοπός είναι να καταργηθούν μερικές άχρηστες θέσεις εργασίας (των εργαζομένων δλδ των υγειονομικών περιφερειών).

Λέξεις κλειδιά: ΠΑΡΟΣ ΠΦΥ