Γενικά > Χρήσιμες πληροφορίες

Ψηφιακή βεβαίωση εγγράφου

(1/2) > >>

Argirios Argiriou:


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Γιώργος Κανελλόπουλος:
Μπορούμε να συνεννοηθούμε πως θα εκδίδουμε επιτέλους τα πιστοποιητικά θανάτου όλοι με αυτό τον τρόπο και δεν θα υποκύψουμε στην αντίσταση των υπαλλήλων;

Argirios Argiriou:
Γράφει συνάδελφος σε Ιατρική ομάδα του facebook στις 05/03/2022 και ακολουθεί και διάλογος:

- Υπάρχει κι ένας έμμεσος τροπος: Κάνεις υπευθυνη δήλωση οπου δηλώνεις "Η υπογραφή στο τάδε έγγραφο, ειναι δική μου και ειναι γνήσια" και συνοδευεις το τάδε εγγραφο με την υπεύθυνη δήλωση ( Δεν ειναι δική μου ιδέα. Μου την υπεδειξε μια συμβολαιογράφος).

- Πως όμως διασφαλίζεις ότι το έγγραφο που συνοδεύει την υπεύθυνη δήλωση είναι το έγγραφο στο οποίο αναφέρεσαι;

- Θα μπορούσε ίσως κανείς να το στείλει ως συνημμένο στο ίδιο email με την επίσης συνημμένη υπεύθυνη δήλωση.

Argirios Argiriou:
Γράφει άλλος συνάδελφος σε Ιατρική ομάδα του facebook στις 05/03/2022 και ακολουθεί διάλογος:

- Πρεπει ναναι σε μορφη pdf και να μη ξεπερναει τα 5 MB

- Προσπαθήστε σε Φάκελο ΚΕΠΑ και τα ξαναλέμε.....

- Γίνετε.

- Γράφω στο Word . Εκτυπώνω . Υπογράφω και σφραγθζω . Σκανάρω και το κάνω pDf . Αποθηκεύω. Το περνάω από gov.gr

- Αυτό το κάνετε με τους Φακέλους του ΚΕΠΑ;

- Δεν έτυχε . Αλλά πιστεύω ότι γίνετε . Το σημαντικό είναι ότι το σύστημα κράτα αντίγραφο αυτού που υποβάλλει. Έτσι σε κάθε απόπειρα αλλοίωσης έχεις στοιχείο για τι υπέγραψες.
Επιπλέον η αποστολή του εγγράφου με meil διασφαλίζει τα πιο πάνω , και δεν τίθεται θέμα σφραγίδας , πρωτότυπης υπογραφής κλπ

Argirios Argiriou:
Ρίξτε μια ματιά στην ιστοσελίδα του ιατρικού συλλόγου Εύβοιας:

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση