Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 12:54:29

Αποστολέας Θέμα: Κριτήρια επιλογής και αξιολόγησης ιατρών ΕΣΥ  (Αναγνώστηκε 29755 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

16 Μαρτίου 2022, 15:25:02
Αναγνώστηκε 29755 φορές
Αποσυνδεδεμένος

nasiaser


Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: στο κριτήρια αξιολόγησης για κατάληψη θέσης στο ΕΣΥ αναφερεται ως μοριοδοτουμενο προσόν η πιστοποιημενη επιμόρφωση στον τομέα της υγείας. Κάνεις μέχρι τώρα δεν γνωρίζει να μου πει τι είδους επιμόρφωση θεωρείται πιστοποιημένη και ποιος την πιστοποιεί. Το υπουργείο ούτε καν έλαβε τον κόπο να μου απαντήσει ή να με παραπέμψει αλλού. Απευθύνθηκα στον ΑΣΕΠ αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες. Μήπως γνωρίζει κάποιος;

16 Μαρτίου 2022, 23:48:27
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

iceman


Υποθέτω τέτοιου είδους σεμινάρια από Πανεπιστήμια
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
The winner takes it all........

17 Μαρτίου 2022, 10:47:14
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

nasiaser


Το ΚΕΔΙΒΙΜ του ΕΚΠΑ νοιάζεται μόνο για τα σεμινάρια ειδικής αγωγής που πουλάει σε καθηγητές...όταν ζητάς διευκρινίσεις, απαντάει αοριστίες....το υπουργείο υγείας δεν απαντά τίποτα....

17 Μαρτίου 2022, 15:40:39
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

GirousisN


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: στο κριτήρια αξιολόγησης για κατάληψη θέσης στο ΕΣΥ αναφερεται ως μοριοδοτουμενο προσόν η πιστοποιημενη επιμόρφωση στον τομέα της υγείας. Κάνεις μέχρι τώρα δεν γνωρίζει να μου πει τι είδους επιμόρφωση θεωρείται πιστοποιημένη και ποιος την πιστοποιεί. Το υπουργείο ούτε καν έλαβε τον κόπο να μου απαντήσει ή να με παραπέμψει αλλού. Απευθύνθηκα στον ΑΣΕΠ αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες. Μήπως γνωρίζει κάποιος;

Καθορισμός κριτηρίων επιλογής & διαδικασίας υποβολής υποψηφιοτήτων, αξιολόγησης & επιλογής για θέσεις κλάδου ιατρών & οδοντιάτρων ΕΣΥ (ΦΕΚ 320/6-2-2020 τ.Β΄).

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος




18 Μαρτίου 2022, 11:25:56
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Όμηρος


Δυστυχώς αν και έψαξα για το θέμα στο Διαδίκτυο, δεν βρήκα μια υπεύθυνη και επίσημη απάντηση. Πολύ θολή η διατύπωση στο ΦΕΚ και πολύ δικαιολογημένη η απορία της nasiaser. Έπρεπε κανονικά να αναφέρεται στο ΦΕΚ ποια ακριβώς είναι τα επιμορφωτικά προγράμματα που μοριοδοτούνται . Τέτοιες ασάφειες υπάρχουν και μετά πέφτουν ενστάσεις και ζητούνται και νομικές γνωμοδοτήσεις από τα Συμβούλια Κρίσης (από ότι έχω διαπιστώσει υπάρχουν πολλές απορίες που έχουν τα μέλη των Συμβουλίων και ψάχνουν συχνά νομική κατοχύρωση).

22 Μαρτίου 2022, 20:24:20
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

nasiaser


Ακριβώς! Ποιες είναι οι προϋποθέσεις αυτών των επιμορφωσεων; Και πως κοτσαρουν ένα τέτοιο πεδίο στα κριτήρια, χωρίς να το καθορίζουν; Ποιοι είναι οι φορείς που πιστοποιούν αυτές τις επιμορφώσεις;

2 Ιουλίου 2023, 23:00:14
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

peropo


Ξέρει κανείς να μας απαντήσει αν του δέχτηκαν πιστοποιητικό επιμορφωσης και αν ναι, τι πιστοποιητικό ήταν και από ποιον φορεα. Η βασική μου απορία είναι αν τα πιστοποιητικά επιμορφωσης των δημοσίων πανεπιστημίου πληρούν τα κριτήρια της προκυρηξης.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
10682 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Φεβρουαρίου 2009, 22:46:00
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
5007 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15 Αυγούστου 2011, 00:30:06
από alfie
4 Απαντήσεις
24974 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26 Ιουνίου 2013, 18:54:32
από Δ. Κουναλάκης
2 Απαντήσεις
11678 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27 Μαΐου 2014, 13:10:25
από Δ. Κουναλάκης
0 Απαντήσεις
26485 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28 Ιανουαρίου 2022, 21:27:48
από anasm