Θέματα Εργασίας > Εργασία στο δημόσιο τομέα

Κριτήρια επιλογής και αξιολόγησης ιατρών ΕΣΥ

(1/2) > >>

nasiaser:
Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: στο κριτήρια αξιολόγησης για κατάληψη θέσης στο ΕΣΥ αναφερεται ως μοριοδοτουμενο προσόν η πιστοποιημενη επιμόρφωση στον τομέα της υγείας. Κάνεις μέχρι τώρα δεν γνωρίζει να μου πει τι είδους επιμόρφωση θεωρείται πιστοποιημένη και ποιος την πιστοποιεί. Το υπουργείο ούτε καν έλαβε τον κόπο να μου απαντήσει ή να με παραπέμψει αλλού. Απευθύνθηκα στον ΑΣΕΠ αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες. Μήπως γνωρίζει κάποιος;

iceman:
Υποθέτω τέτοιου είδους σεμινάρια από Πανεπιστήμια
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

nasiaser:
Το ΚΕΔΙΒΙΜ του ΕΚΠΑ νοιάζεται μόνο για τα σεμινάρια ειδικής αγωγής που πουλάει σε καθηγητές...όταν ζητάς διευκρινίσεις, απαντάει αοριστίες....το υπουργείο υγείας δεν απαντά τίποτα....

GirousisN:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΚαλησπέρα θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: στο κριτήρια αξιολόγησης για κατάληψη θέσης στο ΕΣΥ αναφερεται ως μοριοδοτουμενο προσόν η πιστοποιημενη επιμόρφωση στον τομέα της υγείας. Κάνεις μέχρι τώρα δεν γνωρίζει να μου πει τι είδους επιμόρφωση θεωρείται πιστοποιημένη και ποιος την πιστοποιεί. Το υπουργείο ούτε καν έλαβε τον κόπο να μου απαντήσει ή να με παραπέμψει αλλού. Απευθύνθηκα στον ΑΣΕΠ αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες. Μήπως γνωρίζει κάποιος;

--- Τέλος παράθεσης ---

Καθορισμός κριτηρίων επιλογής & διαδικασίας υποβολής υποψηφιοτήτων, αξιολόγησης & επιλογής για θέσεις κλάδου ιατρών & οδοντιάτρων ΕΣΥ (ΦΕΚ 320/6-2-2020 τ.Β΄).

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος



Όμηρος:
Δυστυχώς αν και έψαξα για το θέμα στο Διαδίκτυο, δεν βρήκα μια υπεύθυνη και επίσημη απάντηση. Πολύ θολή η διατύπωση στο ΦΕΚ και πολύ δικαιολογημένη η απορία της nasiaser. Έπρεπε κανονικά να αναφέρεται στο ΦΕΚ ποια ακριβώς είναι τα επιμορφωτικά προγράμματα που μοριοδοτούνται . Τέτοιες ασάφειες υπάρχουν και μετά πέφτουν ενστάσεις και ζητούνται και νομικές γνωμοδοτήσεις από τα Συμβούλια Κρίσης (από ότι έχω διαπιστώσει υπάρχουν πολλές απορίες που έχουν τα μέλη των Συμβουλίων και ψάχνουν συχνά νομική κατοχύρωση).

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση