Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 18:50:00

Αποστολέας Θέμα: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ  (Αναγνώστηκε 23371 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

13 Ιουλίου 2022, 11:46:20
Αναγνώστηκε 23371 φορές
Αποσυνδεδεμένος

kalogerosi


Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα!

Ερώτηση σχετικά με τη χορήγηση εκπαιδευτικής άδειας σε επιμελητή Β, προκειμένου να εργασθεί έμμισθη θέση για χρονικό διάστημα ενός έτους σε άλλη χώρα. Υπάρχει θέση στην ειδικότητά μου η οποία θα μπορούσε να θεωρηθεί ως μετεκπαίδευση, μιας και πρόκειται για ειδικό κέντρο που εξυπηρετεί συγκεκριμένο πληθυσμό. Επιπλέον, δεν υπάρχει θέμα γνώσης της γλώσσας καθώς και δεν υπάρχει ούτε στο νοσοκομείο μου ούτε στα πλησιέστερα νοσοκομεία των γειτονικών νομών αντίστοιχο κέντρο εξειδικευμένο

Η ερώτησή μου είναι, αν δεν ζητήσω να είναι με απολαβές από το νοσοκομείο στο οποίο ήδη εργάζομαι στην Ελλάδα, αλλά ζητήσω εκπαιδευτική άδεια άνευ αποδοχών, τι κυρώσεις θα έχω9εαν έχω) σε περίπτωση που επιστρέφοντας μετά Ελλάδα δεν υπηρετήσω άλλο ως επιμελητής αλλά παραιτηθώ/ Η αν δεν γυρίσω καν πίσω στην Ελλάδα?

Τέλος, μήπως θα ήταν προτιμότερο ή πιο εύκολο να ζητήσω άδεια άνευ αποδοχών? Εννοώ όχι εκπαιδευτική, απλά άδεια άνευ αποδοχών

Σας ευχαριστώ πολύ

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
16520 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23 Νοεμβρίου 2012, 18:11:23
από Πατρωνάκης Μάνος
0 Απαντήσεις
5125 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23 Ιουνίου 2011, 16:32:23
από nart
5 Απαντήσεις
7266 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 6 Απριλίου 2014, 16:49:18
από Gatekeeper
1 Απαντήσεις
24773 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26 Ιουλίου 2017, 19:34:23
από Αδαμάντιος Σκούφαλος
0 Απαντήσεις
4802 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31 Μαΐου 2018, 17:38:18
από Argirios Argiriou