Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 15:34:01

Αποστολέας Θέμα: Eπικουρικοί ιατροί σε θέση ανεμβολίαστου  (Αναγνώστηκε 20200 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

6 Οκτωβρίου 2022, 20:50:59
Αναγνώστηκε 20200 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Γιάννα Γ


Καλησπέρα σε όλους...
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς γνωρίζει τι ισχύει με του επικουρικούς ιατρούς που πήγαν σε θέση ανεμβολίαστου συναδέλφου σε περίπτωση που αυτός επιστρέψει...Στη δική μου περίπτωση είμαι με εξάμηνη σύμβαση σε θέση ανεμβολίαστης συναδέλφου η οποία όμως νόσησε από covid και επέστρεψε...Υπάρχει περίπτωση να παραμείνω κι εγώ? Ισχύει και για μένα  η ανανέωση της σύμβασης μέχρι τέλους του έτους και παραπάνω αν δοθεί παράταση και στους υπόλοιπους επικουρικούς? Το γραφείο προαωπικου αδυνατεί να μου απαντήσει μέχρι ώρας...Ευχαριστώ εκ των προτέρων
« Τελευταία τροποποίηση: 7 Νοεμβρίου 2022, 07:43:26 από Γιάννα Γ »

7 Νοεμβρίου 2022, 07:43:37
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Γιάννα Γ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Καλησπέρα σε όλους...
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς γνωρίζει τι ισχύει με του επικουρικούς ιατρούς που πήγαν σε θέση ανεμβολίαστου συναδέλφου σε περίπτωση που αυτός επιστρέψει...Στη δική μου περίπτωση είμαι με εξάμηνη σύμβαση σε θέση ανεμβολίαστης συναδέλφου η οποία όμως νόσησε από covid και επέστρεψε...Υπάρχει περίπτωση να παραμείνω κι εγώ? Ισχύει και για μένα  η ανανέωση της σύμβασης μέχρι τέλους του έτους και παραπάνω αν δοθεί παράταση και στους υπόλοιπους επικουρικούς? Το γραφείο προαωπικου αδυνατεί να μου απαντήσει μέχρι ώρας...Ευχαριστώ εκ των προτέρων

7 Νοεμβρίου 2022, 21:30:03
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

GirousisN


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Καλησπέρα σε όλους...
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς γνωρίζει τι ισχύει με του επικουρικούς ιατρούς που πήγαν σε θέση ανεμβολίαστου συναδέλφου σε περίπτωση που αυτός επιστρέψει...Στη δική μου περίπτωση είμαι με εξάμηνη σύμβαση σε θέση ανεμβολίαστης συναδέλφου η οποία όμως νόσησε από covid και επέστρεψε...Υπάρχει περίπτωση να παραμείνω κι εγώ? Ισχύει και για μένα  η ανανέωση της σύμβασης μέχρι τέλους του έτους και παραπάνω αν δοθεί παράταση και στους υπόλοιπους επικουρικούς? Το γραφείο προαωπικου αδυνατεί να μου απαντήσει μέχρι ώρας...Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Σε σχέση με τα ζητήματα του προσωπικού για την αντιμετώπιση του κορονοϊού COVID-19 παρατείνονται, εκ νέου, έως τις 31-12-2022:

Οι συμβάσεις εργασίας ορισμένου χρόνου των ιατρών που έχουν τοποθετηθεί κατ' εφαρμογή των από 20-3-2020 και 30-3-2020 Πράξεων Νομοθετικού Περιεχομένου, χωρίς να μεταβάλλεται ο χαρακτήρας της σχέσης εργασίας.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

9 Δεκεμβρίου 2022, 08:24:31
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Γιάννα Γ


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Εμένα ωστόσο εληξε το εξάμηνο της σύμβασης και εφόσον γύρισε ο ανεμβολίαστος συνάδελφος λόγω νόσησης δε με ανανέωσαν.Έχει καποιος ανάλογη εμπειρία? Παρότι τώρα γίνεται λόγος για παράταση και όσων αντικατέστησαν άτομα σε αναστολή εφόσον δεν έχω ενεργή σύμβαση μου φαίνονται πολύ δύσκολα τα πράγματα.

9 Δεκεμβρίου 2022, 20:20:26
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

GirousisN


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Εμένα ωστόσο εληξε το εξάμηνο της σύμβασης και εφόσον γύρισε ο ανεμβολίαστος συνάδελφος λόγω νόσησης δε με ανανέωσαν.Έχει καποιος ανάλογη εμπειρία? Παρότι τώρα γίνεται λόγος για παράταση και όσων αντικατέστησαν άτομα σε αναστολή εφόσον δεν έχω ενεργή σύμβαση μου φαίνονται πολύ δύσκολα τα πράγματα.

Μόνο μέχρι 31/3/23 θα ψηφισθεί παράταση των συμβάσεων των επικουρικών ιατρών...Το γνωστό μαρτύριο της σταγόνας απο το υπουργείο

Παράθεση
Η διάρκεια των συμβάσεων εργασίας ορισμένου χρόνου των ιατρών που έχουν τοποθετηθεί, κατ’ εφαρμογή του άρθρου τεσσαρακοστού έκτου της από 20.3.2020 Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου (Α’ 68), η οποία κυρώθηκε με το άρθρο 1 του ν. 4683/2020 (Α’ 83), και της παρ. 1 του άρθρου τριακοστού δεύτερου της από 30.3.2020 Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου (Α’ 75), η οποία κυρώθηκε με το άρθρο 1 του ν. 4684/2020 (Α’ 86), παρατείνεται, από τη λήξη της, έως την 31η.3.2023.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
« Τελευταία τροποποίηση: 9 Δεκεμβρίου 2022, 20:22:02 από GirousisN »

9 Δεκεμβρίου 2022, 20:45:35
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

Γιάννα Γ


Συγγνώμη σε ποιους επικουρικούς αναφέρεται αυτή η παράταση?

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
31 Απαντήσεις
153117 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25 Φεβρουαρίου 2021, 22:41:09
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
10558 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 6 Μαΐου 2009, 19:24:16
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
10291 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17 Ιουλίου 2010, 09:50:18
από Argirios Argiriou
6 Απαντήσεις
20241 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12 Ιανουαρίου 2012, 22:24:57
από Αδαμάντιος Σκούφαλος
1 Απαντήσεις
6984 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 6 Φεβρουαρίου 2012, 20:53:53
από Αδαμάντιος Σκούφαλος