Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 21:52:24

Αποστολέας Θέμα: Ποιο πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος έχετε επιλέξει;  (Αναγνώστηκε 17827 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

16 Νοεμβρίου 2022, 11:02:45
Αναγνώστηκε 17827 φορές
Αποσυνδεδεμένος

timex


Μετά τις αυξήσεις στο φυσικό αέριο και στο ρεύμα έχετε αλλάξει πάροχο ρεύματος;
Είχα συμβόλαιο στη ΔΕΗ με σταθερή τιμή κιλοβατώρας που λήγει τέλος του μήνα και πραγματίκα δε ξέρω τι να επιλέξω και κυρίως ποιον να πιστέψω!
Αν έχετε κάποια πρόταση καλοδεχούμενη!

16 Νοεμβρίου 2022, 21:39:09
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Είχα Protergia και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος αλλά έφυγα και πήγα στον ΗΡΩΝ γιατί ήθελα να μπω (όπως και μπήκα) στο πρόγραμμα ΗΡΩΝ ΕΝ.Α.  (  Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος  )
Ουσιαστικά είναι σαν να γίνεσαι μέτοχος στα Φωτοβολταϊκά του ΗΡΩΝα στην Θήβα.
Το πρόγραμμα το έχω δύο μήνες τώρα και είμαι αρκετά ευχαριστημένος (υπολογίζω να μου γυρνά πίσω σε ετήσια βάση ένα 10% περίπου του κεφαλαίου που επένδυσα). Ποια Τράπεζα θα μου έδινε τόκο 10% σε αυτό το κεφάλαιο;
Και εκτός από αυτό έχω και την ηθική ικανοποίηση ότι κάνω κάτι και για το Περιβάλλον.

Disclaimer: Εντάξει, φωτοβολταϊκά είναι. Η απόδοσή τους εξαρτάται από τον καιρό, άρα δεν μπορεί να είναι 100% εγγυημένη.
« Τελευταία τροποποίηση: 17 Νοεμβρίου 2022, 07:57:59 από Argirios Argiriou »
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

17 Νοεμβρίου 2022, 09:44:22
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

timex


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Είχα Protergia και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος αλλά έφυγα και πήγα στον ΗΡΩΝ γιατί ήθελα να μπω (όπως και μπήκα) στο πρόγραμμα ΗΡΩΝ ΕΝ.Α.  (  Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος  )
Ουσιαστικά είναι σαν να γίνεσαι μέτοχος στα Φωτοβολταϊκά του ΗΡΩΝα στην Θήβα.
Το πρόγραμμα το έχω δύο μήνες τώρα και είμαι αρκετά ευχαριστημένος (υπολογίζω να μου γυρνά πίσω σε ετήσια βάση ένα 10% περίπου του κεφαλαίου που επένδυσα). Ποια Τράπεζα θα μου έδινε τόκο 10% σε αυτό το κεφάλαιο;
Και εκτός από αυτό έχω και την ηθική ικανοποίηση ότι κάνω κάτι και για το Περιβάλλον.

Disclaimer: Εντάξει, φωτοβολταϊκά είναι. Η απόδοσή τους εξαρτάται από τον καιρό, άρα δεν μπορεί να είναι 100% εγγυημένη.

Ευχαριστώ πολύ Αργύρη! Θα το κοιτάξω!

17 Νοεμβρίου 2022, 18:08:05
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

GirousisN


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Μετά τις αυξήσεις στο φυσικό αέριο και στο ρεύμα έχετε αλλάξει πάροχο ρεύματος;
Είχα συμβόλαιο στη ΔΕΗ με σταθερή τιμή κιλοβατώρας που λήγει τέλος του μήνα και πραγματίκα δε ξέρω τι να επιλέξω και κυρίως ποιον να πιστέψω!
Αν έχετε κάποια πρόταση καλοδεχούμενη!
Για συγκρίσεις μεταξύ διαφορετικών παρόχων:

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος Η επίσημη σελίδα της ΡΑΕ.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
25942 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27 Δεκεμβρίου 2013, 20:46:11
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
6737 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15 Οκτωβρίου 2019, 08:28:46
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
6909 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16 Σεπτεμβρίου 2021, 18:46:41
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
11693 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Απριλίου 2022, 14:44:58
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
3277 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 5 Δεκεμβρίου 2023, 22:06:39
από Argirios Argiriou