Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
18 Απριλίου 2024, 14:07:10

Αποστολέας Θέμα: Άγονα Κ.Υ ή Π.Ι.: Κάθε έτος υπηρεσίας είναι x 1,3  (Αναγνώστηκε 16226 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

26 Δεκεμβρίου 2022, 16:53:34
Αναγνώστηκε 16226 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Γράφει συνάδελφος Γενικός Ιατρός του ΕΣΥ σε Ιατρική ομάδα του facebook στις 25/12/2022 και παραθέτω και σχετική συζήτηση:

- Καλησπέρα σας και Χρόνια πολλά !!! Το γνωρίζατε ότι όσοι υπηρετούν σε άγόνα Κ.Υ. και Π.Ι. , ο κάθε χρόνος υπηρεσίας υπολογίζεται με συντελεστή 1,3 για την συμπλήρωση των χρόνων που είναι απαραίτητη για την βαθμολογική εξέλιξη ; Εγώ δεν το γνώριζα και την πάτησα . Και δεν βρέθηκε και κανείς να μου το πει . Το δημοσιεύω για να μην την πατήσει άλλος . Καλή Χρονιά !!!

- Φεκ??

- δεν έχω ΦΕΚ , ξέρω ότι συνάδελφος το χρησιμοποίησε και εξελίχθηκε νωρίτερα

- Τώρα που το γνωρίζουμε , μπορούμε να ζητήσουμε αναδρομική ισχύ ; Ξέρεις κανείς ;

- αναδρομικά δε νομίζω ότι γίνεται. Το είχα πει γιατί με αφορούσε και πήρα απάντηση "δεν επιτρέπεται άγνοια νόμου. Έπρεπε να το ξέρεις"

- Δεν επιτρέπεται άγνοια νόμου από τον Ιατρό αλλά επιτρέπεται από τον Διοικητικό Υπάλληλο;;; 🤣

- Για όσους ψάχνουν ΦΕΚ, το επισυνάπτω.

- Καλημέρα, πράγματι έτσι είναι (ν. 4486/7-09-2017, άρθρο 107) ❗️: από την συμπλήρωση πραγματικού χρόνου 7 ετών σε άγονο - προβληματική περιοχή τύπου Α, ο χρόνος βαθμολογικής εξέλιξης από το διορισμό σου σε αυτό προσμετράτε με συντελεστή 1.3❗️
Καλές γιορτές σε όλους

- Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

- Το παραπανω αναφερει οτι με συντελεστη 1.3 ισχύει μόνο.....μετά τη συμπλήρωση πραγματικής υπηρεσίας επτά (7) ετών, στην ίδια μονάδα.

- σε οποιοδήποτε βαθμό ;

- απ οτι λεει...αφου γινεις Επιμ.Α

- Ουσιαστικά δίνει γρηγορότερη εξέλιξη σε διευθυντή (αφού από Β σε Α θέλει 7 χρόνια ούτως ή άλλως) Και μην ξεχνάτε ότι θέλει υπηρεσία ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΝΑΔΑ, όχι αθροιστικά

- νομίζω ότι αυτό είχε υποχρέωση η υπηρεσία να σε ενημερώσει
« Τελευταία τροποποίηση: 26 Δεκεμβρίου 2022, 17:01:20 από Argirios Argiriou »
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
7610 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 2 Ιουλίου 2010, 19:25:24
από ZArk
0 Απαντήσεις
64656 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12 Σεπτεμβρίου 2013, 13:23:24
από Αδαμάντιος Σκούφαλος
0 Απαντήσεις
16922 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26 Δεκεμβρίου 2022, 17:08:07
από Argirios Argiriou
4 Απαντήσεις
14762 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 2 Φεβρουαρίου 2023, 08:06:04
από iceman
0 Απαντήσεις
2954 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25 Ιανουαρίου 2024, 00:40:07
από Argirios Argiriou