Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 19:33:44

Αποστολέας Θέμα: παρελκόμενα... της γρίπης  (Αναγνώστηκε 3067 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

29 Σεπτεμβρίου 2009, 23:42:45
Αναγνώστηκε 3067 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Chris123GR


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Την πιο απλή και αθώα εκδοχή την σκέφτηκε άραγε κανείς ? Δηλαδή να μην περιλαμβάνεται το νέο στέλεχος (της νέας γρίπης) μέσα στο εποχιακό απλά γιατί δεν πρόλαβαν να το ενσωματώσουν και την ίδια στιγμή έπρεπε το εποχιακό να κυκλοφορήσει στην ώρα του ?  ::)

Υπάρχει ένα σχετικό άρθρο, που ενισχύει αυτό που λες αγαπητέ Chris123, το οποίο επισυνάπτω (έχει γίνει επισήμανση, εκ μέρους μου, της παραγράφου, που προτείνει τί πρέπει να γίνει για να έχουμε πιο γρήγορα αντανακλαστικά).
Βέβαια, όπου θέλει η βιομηχανία, δείχνει εξαιρετική βιασύνη  ;).

THNX για το άρθρο συνάδελφε ! Δυστυχώς και οι καημένες οι κοτούλες πόσα αυγουλάκια να κάνουν ? Θα τις πεθάνουμε στο τέλος !!!  :P
Βιοτεχνολόγοι , πιάστε τα εργαλεία σας και δουλειά !
"One of the first duties of the physician is to educate the masses not to take medicine."
Sir William Osler (1849 - 1919), Aphorisms from his Bedside Teachings (1961) p. 105

29 Σεπτεμβρίου 2009, 23:44:34
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Chris123GR


Παράθεση
Συμφωνώ απόλυτα με την τελευταία καταχώρηση του CRIS123...Με πρόλαβε...Τι πιο λογικό?

Μου έφαγες ένα ολόκληρο H από το nick μου , αλλά μιας και δεν είσαι και τόσο καλός ιατρός και ασχολείσαι με guidelines ........ τι να περιμένω ......... ??????  :P ;D
"One of the first duties of the physician is to educate the masses not to take medicine."
Sir William Osler (1849 - 1919), Aphorisms from his Bedside Teachings (1961) p. 105

29 Σεπτεμβρίου 2009, 23:49:53
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Chris123GR


Παράθεση
Το εμβόλιο για τη νέα γρίπη, δεν θα το κάνω, για ένα απλό λόγο: Έχω δει τόσα ύποπτα κρούσματα με H1N1 χωρίς μάσκα να μου κάνουν αααααα ανοίγοντας το στόμα να τα εξετάσω που είμαι σίγουρος ότι έχω πλέον ανοσία....

Διώξτε αυτόν τον φορέα H1N1 από το φόρουμ ! Διάβασα το παραπάνω και νιώθω ήδη άρρωστος ..... κάτι με γαργαλάει στο λαιμό ........
ΓΜΤο θα κολλήσουμε ΟΛΟΙ ..............  :o
"One of the first duties of the physician is to educate the masses not to take medicine."
Sir William Osler (1849 - 1919), Aphorisms from his Bedside Teachings (1961) p. 105

29 Σεπτεμβρίου 2009, 23:52:01
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Να σου πω... Υπάρχει πολύς χώρος στην "χαλαρή κουβέντα" .... γιατί υπάρχει και ένα κουμπάκι που γράφει delete και με τρώει....
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

29 Σεπτεμβρίου 2009, 23:54:26
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Chris123GR


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Να σου πω... Υπάρχει πολύς χώρος στην "χαλαρή κουβέντα" .... γιατί υπάρχει και ένα κουμπάκι που γράφει delete και με τρώει....

Σβήστα όλα , δεν έχω κανένα πρόβλημα !
"One of the first duties of the physician is to educate the masses not to take medicine."
Sir William Osler (1849 - 1919), Aphorisms from his Bedside Teachings (1961) p. 105

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
3739 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17 Οκτωβρίου 2018, 17:41:15
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
4233 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17 Φεβρουαρίου 2019, 12:11:10
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
19843 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Μαρτίου 2022, 06:16:26
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
13768 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11 Νοεμβρίου 2022, 18:53:31
από Argirios Argiriou
2 Απαντήσεις
13642 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 5 Ιανουαρίου 2023, 19:11:53
από iceman