Θέματα Εργασίας > Εργασία στο δημόσιο τομέα

Διακομιδές ασθενών

<< < (2/111) > >>

Δ. Κουναλάκης:
Μπορεί το ασθενοφόρο να περάσει από το νοσοκομείο, να πάρει τον ιατρό που εφημερεύει για να καλύπτει διακομιδές και να έρθει να πάρει το περιστατικό σου όταν χρήζει συνοδείας ιατρού.

jailbreak:
Και θα στείλει το νοσοκομείο τον ειδικευόμενο του να κάνει την διακομιδή του Κ.Υ, δύσκολο έως αδύνατο το βλέπω. Επίσης δεν νομίζω να έχει το νοσοκομείο εφημερεύων για διακομιδές ίσως σε ετοιμότητα κάποιον, αλλά από την στιγμή που δεν το προβλέπει κάποιος νόμος δεν νομίζω να στείλει το νοσοκομείο ιατρό του για το Κ.Υ. δεν θα το δεχτούν.

Αδαμάντιος Σκούφαλος:
Το γιατρό που εφημερεύει για να καλύπτει διακομιδές;;;

Τι είναι αυτό συνάδελφε; Μας βάζεις σε αμφιβολίες αν ζούμε κι εργαζόμαστε στην ίδια χώρα!!

Δ. Κουναλάκης:
Σε εμάς έχει 3 χρόνια να μπει ιατρός του κέντρου υγείας σε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ

KERASIDISN:
Θα σας μιλήσω για την εμπειρία μου από το Π.Γ.Ν.Αλεξ/πολης όπου έκανα την ειδικότητά μου.
Όταν το ΕΚΑΒ έφευγε διακομιδή (π.χ Θες/νικη) τα επείγοντα του νοσοκομείου(της περιοχής ευθηνής του ΕΚΑΒ) τα κάλυπτε το ασθενοφόρο του νοσοκομείου. Μαζί με αυτό έφευγε ένας ειδικευόμενος από αυτούς που εφημέρευαν και ο συντονιστής της εφημερίας έκρινε ότι η έλλειψη του από την εφημερία της κλινικής δεν θα επηρέαζε την λειτουργία της(?)!
Μου έχει συμβεί γι’αυτο το αναφέρω , σε εφημερία μου στην παθολογική κλινική να με θέσουν σε ετοιμότητα ώσπου να γυρίσει το ΕΚΑΒ!
Το αν υπάρχει κάπου γραμμένο αυτό δεν το γνωρίζω. Όμως συμβαίνει.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση