Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
25 Απριλίου 2024, 18:23:13

Αποστολέας Θέμα: επάγγελμα ο αριστερός....  (Αναγνώστηκε 13012 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

10 Νοεμβρίου 2009, 21:44:14
Αναγνώστηκε 13012 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
το πιο προσοδοφόρο επάγγελμα είναι ο αριστερός...

"Σύμφωνα την Ελευθεροτυπία, οι διαπραγματεύσεις που κάνει ο Μέγας Αριστερός (με την 735 BMW) και υπερασπιστής(?) των Απανταχού φτωχών Λάκης Λαζόπουλος με τον Alpha έχουν ως εξής:
Ζητάει για τη νέα σεζόν........ 5.100.000 για 30 εκπομπές. Δηλαδή 170.000... ευρώ ανά εκπομπή.
Με δεδομένο ότι ο καθαρός χρόνος (εκτός διαφημίσεων) είναι περίπου 2 ώρες, αυτό σημαίνει ότι το "ταλέντο" Λάκη του Αριστερούλη εκτιμάται από τον ίδιο σε 1.416 ευρώ ανά λεπτό!
Χωρίς να υπολογίζεται το added value και τα "παράπλευρα έσοδα" όπως π.χ. η τζάμπα διαφήμιση του θεάτρου του, ή οι πωλήσεις δικαιωμάτων. Υπενθυμίζεται ότι πρόσφατα ο Λάκης ο Αριστερούλης πούλησε τα δικαιώματα προηγουμένων εκπομπών σε εκδοτικό οίκο για ...μόλις 7.000.000 ευρώ (Επτά Εκατομμύρια Ευρώ!!!)

Υγ: Κι εσύ Έλληνα (μακάκα όπως σε λέει ο Λάκης ο Αριστερούλης) κάθεσαι και βλέπεις το "φίλο" του λαού και την προπαγάνδα του..και το χειρότερο όλων... τον πιστεύεις..."

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

10 Νοεμβρίου 2009, 23:20:18
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Βέρρας Οδυσσέας

Επώνυμοι
Το πιο προσοδοφόρο επάγγελμα είναι ο "αριστερός"...
« Τελευταία τροποποίηση: 10 Νοεμβρίου 2009, 23:22:13 από Βέρρας Οδ. »
Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ!

10 Νοεμβρίου 2009, 23:37:22
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Το πιο προσοδοφόρο επάγγελμα είναι ο "αριστερός"...


Αυτός δηλώνει αριστερός και όχι "αριστερός". Εγώ γιατί δεν πρέπει να τον πιστέψω; Ποιος είναι ο αριστερός, που δεν είναι "αριστερός";
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

11 Νοεμβρίου 2009, 00:07:59
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Βέρρας Οδυσσέας

Επώνυμοι
Η ουσία της δημοσίευσης δεν είναι ότι ο Λάκης είναι ψευτο-αριστερός; Ότι άλλα λέει στα λόγια και άλλα πράττει στη ζωή του;Για να αναδημοσιεύσεις την είδηση, θεώρησα ότι συμφωνείς, εκτός και αν το έκανες για εγκυκλοπαιδικούς λόγους και δε συμφωνείς με την ουσία της.
Η είδηση που αναδημοσιεύεις λοιπόν, λέει ότι ο Λάκης είναι "αριστερός", αν την αποκωδικοποιήσεις. Η είδηση που αναδημοσιεύεις, δεν αναφέρει την άποψη του Λάκη για τον εαυτό του, αναφέρει την άποψη των συγγραφέων της σε σχέση με την άποψη του Λάκη και αυτό έχει μία διαφορά.
Εξ ορισμού, από τη στιγμή που αναδημοσιεύεις την είδηση, αν θεωρήσουμε ότι συμφωνείς, τότε δεν τον πιστεύεις, όταν λέει ότι είναι αριστερός.Δεν τον πιστεύουν οι συγγραφείς και κατ΄επέκταση εσύ.Επικριτική είναι η είδηση, δεν τον επικροτεί.Τον μέμφεται, ότι είναι δήθεν αριστερός, με δεξιά τσέπη. Η είδηση λέει ότι "πουλάει" αριστερισμό, ότι δηλαδή δεν είναι αριστερός, αλλά "αριστερός". Νομίζω ότι αυτή την είδηση αναδημοσίευσες.


« Τελευταία τροποποίηση: 11 Νοεμβρίου 2009, 00:10:17 από Βέρρας Οδ. »
Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ!

11 Νοεμβρίου 2009, 00:18:27
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
χμμμμ ......
Δεν ξέρω τι σημαίνει αριστερός και βρήκα μια παλαιά είδηση που δεν γράφει "αριστερός" αλλά αριστερός.
Έχω δει το Λαζόπουλο να τα χώνει τακτικά σε ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΛΑΟΣ αλλά πολύ σπάνια στο ΣΥΡΙΖΑ, επίσης έχει δηλώσει ο ίδιος αριστερός.
Η είδηση τον κατηγορεί για τις οικονομικές του απαιτήσεις και ο προηγούμενος πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ ήταν αυτός που δήλωνε τα περισσότερα εισοδήματα.
Δες και το Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος από τον Παπαδόπουλο που επίσης δηλώνει αριστερός και λέει τα εξής:
«Οντως, γιατί ξέρετε αν ο άλλος σε έχει σταθμίσει να πάρεις δέκα δραχμές και του ζητήσεις 70 θα πει ότι είσαι ψώνιο, τρελός ή οτιδήποτε άλλο. Μετά θα αρχίσει να το σκέφτεται. Μέχρι να το μάθει θα το πληρώσει».

-Κάποιοι αναρωτιούνται πώς συνδέεται όλο αυτό με την αριστερή ιδεολογία σας;

«Είναι λάθος προσέγγιση αυτή. Εγώ δεν το πίστευα ακόμα και τότε που δεν είχα να φάω. Δεν ήμουν από τους αριστερούς που έλεγαν ότι όλοι οι πλούσιοι πρέπει να πεθάνουν. Αυτές οι γενικεύσεις με έβρισκαν πάντα αντίθετο, και κυρίως στο χώρο όπου κινόμουν».

-Παραμένετε αριστερός;

«Βεβαίως, εννοείται. Δεν μ' αρέσει επίσης η λογική που λέει "κανονικά παίρνω 100 δραχμές αλλά επειδή είμαι αριστερός δώστε μου 30". Γιατί; Για να κερδίσει τα υπόλοιπα το MEGA; Συγγνώμη. Αριστερός είμαι, όχι ηλίθιος».

Έψαξα να βρω τι σημαίνει αριστερός και μπερδεύτηκα.... Τελικά, τι σημαίνει να είσαι αριστερός;
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

11 Νοεμβρίου 2009, 00:41:17
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

Βέρρας Οδυσσέας

Επώνυμοι
Συμφωνούμε απόλυτα. Η παλαιά είδηση που βρήκες, δε γράφει "αριστερός" αλλά αριστερός. Όμως κάτι θέλει να πει.  Σε παλαιότερη δημοσίευση  ανέφερες επί λέξη : "Μια ακόμη δυστυχώς αλήθεια είναι ότι η Unesco είχε ορίσει το 1978 τον λειτουργικό αναλφαβητισμό σαν την αδυναμία να κατανοήσεις μια κατάσταση, να διακρίνεις τις διασυνδέσεις μεταξύ των λογικών εννοιών και να αξιοποιήσεις την γνώση. 30 χρόνια μετά φαίνεται ότι αυτό δεν περιορίζεται σε απόφοιτους λυκείου αλλά πιάνει και τους αποφοίτους πανεπιστημίου όταν φαίνεται ότι αδυνατούν να κατανοήσουν ένα κείμενο, αδυνατούν να το συνθέσουν όταν είναι αρκετά μεγάλο, είναι τυφλοί μπροστά στο νόημα του και σίγουρα αδυνατούν να το αξιολογήσουν."

Η είδηση τον κατηγορεί για τις οικονομικές του απαιτήσεις, επειδή θεωρεί ο συντάκτης της, ότι δε συνάδουν με κάποιον που δηλώνει αριστερός. Άρα για το συντάκτη της είδησης και για όποιον συμφωνεί μαζί του, ο Λάκης δεν είναι αριστερός. Αυτό φαίνεται από τη χρησιμοποίηση ειρωνίας ( "ο Μέγας Αριστερός (με την 735 BMW)", " Λάκης ο Αριστερούλης"), αμφισβήτησης ( "υπερασπιστής(?) των Απανταχού φτωχών" ) και το συμπέρασμα το λέει ξεκάθαρα : "και το χειρότερο όλων... τον πιστεύεις...". Δηλαδή ο συντάκτης θεωρεί ότι δεν πρέπει να τον πιστεύεις, ότι είναι ψεύτικος. Επειδή αναρωτήθηκες γιατί δεν πρέπει να τον πιστέψεις, την απάντηση τη δίνεις ο ίδιος στον εαυτό σου, μέσα από την είδηση που αναδημοσιεύεις.
 Όταν λοιπόν κάποιος στην ελληνική γραμματεία, θέλει να χρησιμοποιήσει αντιδιαστολή, μεταξύ άλλων, μπορεί να χρησιμοποιήσει εισαγωγικά, που σε αυτή την περίπτωση έχουν την έννοια του δήθεν, του κίβδηλου.Αυτό έκανα απλά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι συμφωνώ ή διαφωνώ με την άποψη που προσπαθεί να περάσει η είδηση.Αυτό είναι ένα άλλο θέμα, όπως και ένα άλλο θέμα είναι το τι σημαίνει να είσαι αριστερός. Αν μπερδεύτηκες εσύ, που δε φημίζεσαι για συγκεχυμένες θεωρήσεις γύρω από έννοιες, φαντάσου εμείς οι υπόλοιποι.Περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον να ακούσω απόψεις, ορισμούς, φιλοσοφικές θεωρήσεις των φίλων συν-φορουμιτών.
« Τελευταία τροποποίηση: 11 Νοεμβρίου 2009, 00:55:07 από Βέρρας Οδ. »
Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ!

11 Νοεμβρίου 2009, 01:13:16
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Εγώ δεν θα αρνηθώ την σπόντα σου για τον αναλφαβητισμό καθώς υπάρχει συνέχεια και από ότι φαίνεται από τα γραφόμενα σου, ούτε ο Παπαδόπουλος δικαιούται να δηλώνει αριστερός και πολύ δε περισσότερο ο κ. Αλαβάνος....

Δες τι γράφουν Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος και σε πολλά άλλα sites.
Ο τίτλος είναι: Αλαβάνος: Ο «αριστερός» Γαργαντούας

Εδώ έχει εισαγωγικά και ερωτώ εγώ χωρίς προκαταλήψεις: μήπως ο συγγραφέας του πρώτου άρθρου στο troktiko δεν ήθελε να το θέσει ειρωνικά και δεν χρειάζεται τα εισαγωγικά; Ποια η διαφορά πχ μεταξύ του αριστερού και του κουμουνιστή;

Μην ξεχνάς, Οδυσσέα, ότι εσύ έγραψες ότι κατά την ψυχολογία αντιλαμβανόμαστε τις καταστάσεις με βάση τα πιστεύω και τις εμπειρίες μας...
« Τελευταία τροποποίηση: 11 Νοεμβρίου 2009, 01:14:47 από Δ. Κουναλάκης »
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

11 Νοεμβρίου 2009, 01:25:48
Απάντηση #7
Αποσυνδεδεμένος

Βέρρας Οδυσσέας

Επώνυμοι
Όπως είδες μέσα στο κείμενό του, ο αναγνώστης που έστειλε το κείμενο στο τρωκτικό, χρησιμοποιεί ωραιότατα εισαγωγικά, γράφοντας : "Μέγας Αριστερός".
Για τα ερωτήματα που θέτεις, δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω. Δεν είναι η ειδικότητά μου τα μαθήματα αριστεροσύνης.
Θα μου επιτρέψεις μόνο μία διόρθωση στην αναφορά στα λεγόμενά μου (αν κατάλαβα σωστά, σε ποια λεγόμενα αναφέρεσαι, γιατί κατά καιρούς έχω γράψει ένα σωρό βλακείες). Δεν έγραψα ότι κατά την ψυχολογία αντιλαμβανόμαστε τις καταστάσεις με βάση τα πιστεύω και τις εμπειρίες μας, αλλά ότι κατά την ψυχαναλυτική θεωρία, το ασυνείδητο τμήμα της τοπογραφίας του εαυτού μας, καθορίζει κατά ένα μεγάλο μέρος τις συμπεριφορές και αν θες γενικότερα, τις απόψεις μας. Το ασυνείδητο κομμάτι μας. Φαντάσου τι προεκτάσεις έχει αυτό!
Κατά τα άλλα συμφωνούμε απόλυτα (δεν το λέω ειρωνικά αυτό).
« Τελευταία τροποποίηση: 11 Νοεμβρίου 2009, 01:40:31 από Βέρρας Οδ. »
Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ!

11 Νοεμβρίου 2009, 08:51:23
Απάντηση #8
Αποσυνδεδεμένος

Koterakis

Επώνυμοι
« Τελευταία τροποποίηση: 25 Αυγούστου 2010, 06:50:49 από Koterakis »

11 Νοεμβρίου 2009, 09:08:49
Απάντηση #9
Αποσυνδεδεμένος

Harper

Ιατροί
Στην Ελλάδα είσαι ό,τι δηλώσεις....
Ο αριστερός είναι ιδεολογία συνυφασμένη με τρόπο ζωής
Ο "αριστερός" είναι μόδα....μια ιδεολογία που πουλάει,που δε συνάδει με τρόπο ζωής και που υιοθετούν συνήθως ...βολεμένοι...

Προσωπικά πιστεύω πως ο Λάκης είναι "αριστερός"

Θα συμφωνήσω με τον Βέρρο πως επάγγελμα είναι ο "αριστερός" και όχι ο αριστερός αλλά θέλω να πιστεύω πως  αρχική δήλωση στο τροκτικό είχε πρωταρχικό στόχο τον Λαζό και όχι τους αριστερούς.Καλό ήταν πάντως που επισημάνθηκε για να μη ΄μένουν μελανά σημεία...

Τέλος οι έννοιες αριστερός και "αριστερός" μου θυμίζουν τις χριστιανός και "χριστιανός".Οι πρώτοι πεθαίινουν  για το Χριστό οι δεύτεροι σκοτώνουν στο όνομά του...Ή κάτι τέτοιο...
+

11 Νοεμβρίου 2009, 09:53:23
Απάντηση #10
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
αριστερός και κουμουνιστής είναι ταυτόσημα;
Από που προέρχεται η λέξη αριστερός και από που η λέξη κουμουνιστής;

Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω ότι τα εισαγωγικά δεν έχουν θέση με ότι διαβάζω αυτές τις μέρες....
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

11 Νοεμβρίου 2009, 10:27:46
Απάντηση #11
Αποσυνδεδεμένος

Koterakis

Επώνυμοι
« Τελευταία τροποποίηση: 25 Αυγούστου 2010, 06:50:35 από Koterakis »

11 Νοεμβρίου 2009, 10:32:15
Απάντηση #12
Αποσυνδεδεμένος

Koterakis

Επώνυμοι
« Τελευταία τροποποίηση: 25 Αυγούστου 2010, 06:50:19 από Koterakis »

11 Νοεμβρίου 2009, 14:24:16
Απάντηση #13
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
H αίσθηση που έχω από ότι έχω διαβάσει είναι ότι η αριστερά και ο κομουνισμός είναι δύο τελείως διαφορετικά πράγματα από πλευράς ιδεολογίας και εφαρμογής.

Η "αριστερά" σαν όρος δημιουργήθηκε στην Γαλλία και καλό θα ήταν να αναζητήσουμε στην πήγη και μια και βαριέμαι να αντιγράφω από την βιβλιοθήκη μου η γαλλική wikipedia δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα: Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Μπορείτε να δείτε μια ελληνική μετάφραση μέσω google Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος που βέβαια έχει πολλά μεταφραστικά λάθη αλλά αν δεν ξέρεις γαλλικά η εναλλακτική είναι θα είναι να ακούς τους έλληνες να λένε το μακρύ και το κοντό τους.

Βλέπετε μπορεί να ακούγεται λίγο αιρετικό σε αυτό που ίσως νομίζατε αλλά η αριστερά υποστηρίζει το κοινωνικό συμφέρον μέσα από τις ατομικές ελευθερίες και την ατομική ελευθερία και αυτοδιάθεση. Υποστηρίζει την αναδιανομή, την ισότητα αλλά όχι την ισοδυναμία, την αλλαγή, την διαφορετικότητα, την ανυποταξία αλλά όχι την αναρχία. Υποστηρίζει την αυτοβουλία και την αυτοδιάθεση όσον αφορά το ατομικό εισόδημα και όχι την κοινοκτημοσύνη ή την αποχή από την ιδιοκτησία.

Μπορεί να σας φαίνεται περίεργο αλλά και ο Παπαδόπουλος και ο Λαζόπουλος και ο Αλαβάνος αριστεροί είναι, απλά δεν είναι κομουνιστές.

Το ερώτημα για μένα είναι εάν είναι επάγγελμα ή "επάγγελμα".... και όχι εάν είναι αριστερός ή "αριστερός"
« Τελευταία τροποποίηση: 11 Νοεμβρίου 2009, 14:26:08 από Δ. Κουναλάκης »
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

11 Νοεμβρίου 2009, 14:26:21
Απάντηση #14
Αποσυνδεδεμένος

Harper

Ιατροί
Προσωπικά πονοκεφάλιασα....Χωρίς να είμαι ιδιαίτερα πολιτοκοποιημένος ομολογώ πως η ΄νέα αυτή προσέγγιση της Αριστεράς με ξενίζει....Μάλλον είχα την οπτική γωνία του Κοτεράκη...Πιο απλουστευμένη και ξεκάθαρη....Ο τελευταίος ορισμός της αριστεράς είναι μια πανσπερμία κομμουνισμού,αναρχίας και καπιταλισμού....Δηλ όλα σε ένα και...κανένα σε ένα...Μάλλον για μποέμ ή εκκεντρικός καπιταλιστής μου κάνει.Συγνώμη αν με την άγνοιά μου προκαλώ αλλά κάπου έχασα τη μπάλλα και ξαφνιάστηκα...
« Τελευταία τροποποίηση: 11 Νοεμβρίου 2009, 14:33:54 από Jack »
+

Λέξεις κλειδιά: αριστερός 
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
10110 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25 Οκτωβρίου 2011, 19:50:18
από tsoukase
0 Απαντήσεις
3696 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20 Απριλίου 2013, 16:22:41
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
67770 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Ιανουαρίου 2017, 01:33:02
από Αρχίατρος
0 Απαντήσεις
11963 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Ιανουαρίου 2017, 00:07:50
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
5280 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25 Ιουλίου 2021, 18:58:14
από Argirios Argiriou