Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
19 Μαρτίου 2024, 12:55:27

Αποστολέας Θέμα: τι γίνεται με τις κρίσεις των γιατρών του ΕΣΥ  (Αναγνώστηκε 18740 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

13 Ιανουαρίου 2010, 22:34:17
Αναγνώστηκε 18740 φορές
Αποσυνδεδεμένος

kourasmenos


Εδώ και 6-8 μήνες έχω κάνει αιτήσεις σε 5-6 νοσοκομεία της χώρας για θέση επιμελητού β.

Μέχρι σήμερα δεν έχω λάβει καμία απάντηση.

Δεν έχουν γίνει καν εισηγήσεις, δεν συνεδριάζουν τα ΣΚΕΙΟΠΝι, τι ακριβώς συμβαίνει;

Τόσο κορόιδα μας θεωρούν τελικά;

Γιατί δε δημοσιεύεται στο διαδίκτυο πληροφόρηση για το πόσοι έχουν κάνει αίτηση σε κάθε θέση και σε ποιό σημείο βρίσκεται η διαδικασία αξιολόγησης.

Μας δουλεύουν τελικά;

14 Ιανουαρίου 2010, 16:43:48
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

kourasmenos


κανένας από τους 45 αναγνώστες αυτής της δημοσίευσης δεν έχει μια ικανοποιητική απάντηση;

ύστερα λένε γιατί κάποιοι που επιλέγονται αρνούνται το διορισμό τους...

άμα είναι να σου έρθει διορισμός μετά από 5 χρόνια, να μένει καλύτερα...

14 Ιανουαρίου 2010, 17:43:59
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Raptor

Ιατροί
Εαν δεν κάνω λάθος η διετία είναι ο μεσος χρόνος για την επιλογή.
"Success is getting what you want" "Happiness is wanting what you get"
"The secret of happiness is not found in seeking more, but in the capacity to enjoy less."

16 Ιανουαρίου 2010, 23:20:23
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

kourasmenos


μου ήρθαν κάτι κρίσεις από ένα νοσοκομείο και δεν καταλαβαίνω πως βγαίνει αυτή η βαθμολογία με τα ποσοστά...

ξέρει κανένας με ποια κριτήρια βγαίνουν αυτοί οι βαθμοί;

υπάρχουν μόρια για κάθε χρόνο προυπηρεσίας;

17 Ιανουαρίου 2010, 01:40:55
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Το παραθέτω πιστεύοντας πως είναι το σχετικό ΦΕΚ που αφορά την παραπάνω ερώτηση

ΔΥ13α/οικ.39832/4-12-1997 «Ιεράρχηση κριτηρίων κρίσης και συγκριτικής αξιολόγησης υποψηφίων για θέσεις του κλάδου γιατρών Ε.Σ.Υ.» (ΦΕΚ 1088/Β΄/9-12-1997)
« Τελευταία τροποποίηση: 17 Ιανουαρίου 2010, 01:42:29 από anastasios theodoridis »
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

17 Ιανουαρίου 2010, 10:23:47
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

vasiliki

Επώνυμοι
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Εδώ και 6-8 μήνες έχω κάνει αιτήσεις σε 5-6 νοσοκομεία της χώρας για θέση επιμελητού β.

Μέχρι σήμερα δεν έχω λάβει καμία απάντηση.

Δεν έχουν γίνει καν εισηγήσεις, δεν συνεδριάζουν τα ΣΚΕΙΟΠΝι, τι ακριβώς συμβαίνει;

Τόσο κορόιδα μας θεωρούν τελικά;

Γιατί δε δημοσιεύεται στο διαδίκτυο πληροφόρηση για το πόσοι έχουν κάνει αίτηση σε κάθε θέση και σε ποιό σημείο βρίσκεται η διαδικασία αξιολόγησης.

Μας δουλεύουν τελικά;

Συνάδελφε, μετά τον Ιούνιο του 2009 καταργήθηκαν τα ΣΚΕΙΟΠΝΙ με βάση το νέο νόμο για τις κρίσεις των γιατρών. Οι κρίσεις των νέων θέσεων  ιατρών ΕΣΥ μεταβιβάστηκαν στα συμβούλια των Νοσοκομείων. Μετεκλογικά, τώρα, τα συμβούλια πάγωσαν περιμένοντας τους διορισμούς νέων Διοικητών. Αν γίνουν αυτοί, τότε θα πάρεις απαντήσεις. Μέσος χρόνος εκτιμάται 3-4 μήνες για τις εισηγήσεις- ενστάσεις, και περίπου 5 μήνες μετά ο διορισμός απ' το Υπουργείο. Για τη βαθμολογία ισχύει ο νόμος που επισύναψε ο anastasios.
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

17 Ιανουαρίου 2010, 23:03:31
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΕΙΣΗΓΗΤΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ ΠΡΟΧΘΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 2008.ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΤΗΝ ΑΝΟΡΘΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΤΩΝ ΕΙΣΗΓΗΤΩΝ ΠΟΥ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΗΝ ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΑ ΣΥΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ.ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΒΑΘΜΟΛΟΛΟΓΕΙ ΜΕ 33% ΓΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΕΡΓΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ 0%, ΔΗΛΑΔΗ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ.Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ. ΑΝ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΠΛΕΟΝ ΣΕΝΑΡΙΟ.ΤΟ 0% ΘΑ ΓΙΝΕΙ Χ% , ΤΕΤΟΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΑΒΛΗΘΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ.
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

17 Ιανουαρίου 2010, 23:24:42
Απάντηση #7
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΕΙΣΗΓΗΤΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ ΠΡΟΧΘΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 2008.ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΤΗΝ ΑΝΟΡΘΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΤΩΝ ΕΙΣΗΓΗΤΩΝ ΠΟΥ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΗΝ ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΑ ΣΥΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ.ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΒΑΘΜΟΛΟΛΟΓΕΙ ΜΕ 33% ΓΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΕΡΓΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ 0%, ΔΗΛΑΔΗ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ.Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ. ΑΝ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΠΛΕΟΝ ΣΕΝΑΡΙΟ.ΤΟ 0% ΘΑ ΓΙΝΕΙ Χ% , ΤΕΤΟΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΑΒΛΗΘΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ.
κε καλά κάνης ;D
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

17 Ιανουαρίου 2010, 23:47:06
Απάντηση #8
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Εξώδικο για παράλειψη ολοκλήρωσης της διαδικασίας αναβαθμίσεων στο Νοσοκομείο Χανίων

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

20 Ιανουαρίου 2010, 22:17:49
Απάντηση #9
Αποσυνδεδεμένος

kourasmenos


Από όσα διάβασα η βαθμολόγηση είναι η αποθέωση του υποκειμενικού...

άρα το σύστημα είναι εξολοκλήρου διαβλητό... και μάλλον παίζει το θέμα γνωριμίας...

το πιο αστείο είναι πως σε καλούν και σε... συνέντευξη :o :o

επίσης από τη στιγμή που δε μας στέλνουν τα βιογραφικά των άλλων που ξέρουμε αν βαθμολογούν σωστά!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20 Ιανουαρίου 2010, 22:23:41
Απάντηση #10
Αποσυνδεδεμένος

kourasmenos


δηλαδή τι ένσταση να υποβάλεις μετά;;;;

να πεις δηλαδη γιατί μου βάλατε εμπειρία 2 στα 10...;

ψιλό-κουλό μου φαίνεται το σύστημα...

21 Ιανουαρίου 2010, 22:10:23
Απάντηση #11
Αποσυνδεδεμένος

Πατρωνάκης Μάνος

Moderator
 Για να θυμούνται οι παλιοί...
 Από παλαιότερη δημοσίευση του κ. Μάρκου.

22 Ιανουαρίου 2010, 19:08:12
Απάντηση #12
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

23 Ιανουαρίου 2010, 20:45:53
Απάντηση #13
Αποσυνδεδεμένος

kourasmenos


κατάλαβα... κάθε μήνα και παράταση της αναστολής... καλά πάμε... αναστολή-της αναστολής- ω αναστολή...

βρε συνάδελφοι υπάρχει καμιά ελπίδα ή μας κοροιδευουν;

όσοι από εσάς κατέχετε μόνιμη θέση στο ΕΣΥ μπορείτε να μου πείτε πόσο καιρό μετά από τη λήψη της ειδικότητας προσληφθήκατε;

26 Ιανουαρίου 2010, 18:14:17
Απάντηση #14
Αποσυνδεδεμένος

kourasmenos



Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
57 Απαντήσεις
33573 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 8 Φεβρουαρίου 2011, 23:55:20
από anastasios theodoridis
21 Απαντήσεις
155048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Σεπτεμβρίου 2012, 13:02:30
από EzeΤΡΟΛ
42 Απαντήσεις
29514 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10 Αυγούστου 2015, 12:40:38
από schumifer
0 Απαντήσεις
3436 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17 Μαΐου 2023, 07:10:11
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
2748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28 Οκτωβρίου 2023, 09:01:50
από Argirios Argiriou