Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
29 Μαρτίου 2024, 01:31:46

Αποστολέας Θέμα: Απόδειξη παροχής υπηρεσιών προς ΟΑΕΕ.  (Αναγνώστηκε 13594 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

20 Ιανουαρίου 2010, 00:13:55
Αναγνώστηκε 13594 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Έμαθα πρόσφατα από τον λογιστή μου ότι οι Ιατροί που έχουν σύμβαση με τον ΟΑΕΕ πρέπει να κόβουν και να στέλνουν κάθε μήνα στον ΟΑΕΕ απόδειξη παροχής υπηρεσιών.

Πρέπει να είναι απόδειξη διάτρητη σαν αυτή που κόβουμε για επισκέψεις κατ οίκον. Στην απόδειξη γράφουμε τις ακαθάριστες αποδοχές που είχαμε από τον ΟΑΕΕ κάθε μήνα (δηλαδή τον καθαρά πληρωτέο σε εμάς μισθό συν τις ασφαλιστικές κρατήσεις που πλήρωσε κάθε μήνα ο ΟΑΕΕ για μας).

Την απόδειξη αυτή την κόβουμε με τα παρακάτω στοιχεία:
 
ΟΑΕΕ, Διεύθυνση: Σατωβριάνδου 18, Αθήνα, Τ.Κ. 104 32.
ΑΦΜ 99 855 41 58.   Α’ Δ.Ο.Υ. Αθηνών.
 
Την στέλνουμε συστημένη στην προαναφερόμενη διεύθυνση, συγκεκριμένα:
 
Υπ’όψιν κυρίου Βασιλειάδη,
ΟΑΕΕ,
Σατωβριάνδου 18, Αθήνα,
Τ.Κ. 104 32.

Το τηλέφωνο επικοινωνίας είναι 210 – 52 85 521. Σε περίπτωση που δεν απαντούν εκεί το τηλεφωνικό κέντρο είναι 210-  52 85 500 και η ιστοσελίδα Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Τον χρόνο που μας πέρασε είχα σύμβαση με τον ΟΑΕΕ. Επειδή δεν ήξερα τα παραπάνω και δεν έστελνα στον ΟΑΕΕ αποδείξεις παροχής υπηρεσιών κάθε μήνα, ο λογιστής μου μου είπε να κόψω και να στείλω μία συνολική απόδειξη παροχής υπηρεσιών για όλο το 2009. Από τον ΟΑΕΕ μου είπαν ότι στην συνολική αυτή απόδειξη παροχής υπηρεσιών πρέπει να γράφουμε μέσα σε παρένθεση για ποιους μήνες αναφέρεται. Π.χ. για 12 μήνες γράφουμε: από την τάδε ημερομηνία μέχρι την τάδε ημερομηνία και συμπληρώνουμε σε παρένθεση:  ( 12 x το ακαθάριστο ποσό που λαμβάναμε κάθε μήνα).

Δύο γιατροί που έχουν ΟΑΕΕ εδώ στην Καβάλα για χρόνια, μου είπαν ότι στέλνουν τέτοια συνολική απόδειξη ανά 6 μήνες.
« Τελευταία τροποποίηση: 20 Ιανουαρίου 2010, 13:07:01 από Argirios Argiriou »
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

10 Μαρτίου 2011, 18:31:54
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

ΔΟΥΒΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ


δεν ειναι αναγκη να το κανεις καθε μηνα γραφε την αποδειξη καθε μηνα και τις πας ολες μαζι

7 Ιουνίου 2011, 11:17:14
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

jane5p


Καλημέρα,
μόλις επικοινώνησα με ΟΑΕΕ και με ενημέρωσαν ότι η ΔΟΥ είναι η Δ' Αθηνών και πως η διεύθυνση που γράφουμε πάνω στην απόδειξη είναι Ακαδημίας 22 αλλά τις αποδείξεις τις αποστέλουμε Σατωβριάνδου 18.

7 Ιουνίου 2011, 18:55:00
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

ΔΟΥΒΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ


Mπορεις και 1-2 φορες το χρονο οταν πας Ομονοια να τις πηγαινεις Σατομβριανδου (μου φαινεται στον πρωτο οροφο)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
29166 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28 Νοεμβρίου 2008, 14:53:38
από Argirios Argiriou
3 Απαντήσεις
8253 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 3 Νοεμβρίου 2010, 20:15:27
από tsoukase
5 Απαντήσεις
5740 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Απριλίου 2012, 18:18:21
από Πετράκης Νϊκος
12 Απαντήσεις
27785 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Νοεμβρίου 2022, 21:31:29
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
33898 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27 Ιουλίου 2021, 08:17:33
από Argirios Argiriou