Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 10:29:55

Αποστολέας Θέμα: Ωράριο αγροτικών ιατρών-γενικών ιατρών στο ΚΥ  (Αναγνώστηκε 58388 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

22 Μαρτίου 2010, 22:55:11
Απάντηση #45
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Φαντάζομαι, Τάσο χαρά που θα κάνουν οι συνάδελφοί σου στο κέντρο υγείας όταν εφημερεύεις ξέροντας ότι τηρείς το ωράριο στο Π.Ι.
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

22 Μαρτίου 2010, 23:01:37
Απάντηση #46
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Πραγματικά δεν έχω καταλάβει αν μπορείς να διαβάζεις τα μηνύματά μου και να τα κατανοείς.
Από που να αρχίσω και που να τελειώσω;
Τι σχέση έχουν οι συνάδελφοι στο Κ.Υ.;
Ποιος σου είπε πως εφημερεύω;

Είναι σύνηθες το φαινόμενο να βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα διαβάζοντας μηνύματα ενός μέλους κάποιου forum;
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

22 Μαρτίου 2010, 23:05:26
Απάντηση #47
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Α, δεν εφημερεύεις κιόλας.Εντελώς δημόσιος υπάλληλος τότε.Τώρα αλλάζει το πράγμα.Να κάνεις το 8ωρό σου τότε Τάσο. 7.30 με 3 . Μια χαρά το βρίσκω.
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

22 Μαρτίου 2010, 23:13:12
Απάντηση #48
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Συνάδελφε χωρίς να γνωρίζεις πράγματα και καταστάσεις πως βγάζεις συμπεράσματα;

Αλλά θα μου πεις τα δείγματα γραφής σου φανερώνουν κατά πόσο τα συμπεράσματα σου συνεχώς είναι αυθαίρετα.

Όταν απέχω 60 χιλιόμετρα από το Κ.Υ. το οποίο δεν έχει ανάγκη από αγροτικούς ιατρούς εκτός Κ.Υ. να κάνουν εφημερίες, και όταν δυστυχώς για αν εξυπηρετήσω τα όμορα χωριά που έμειναν χωρίς γιατρό τελειώνω καθημερινά 4 με 5 το απόγευμα και συγχρόνως εκτελώ και χρέη ελεγκτή ιατρού (αμισθί) σε Π.Ι. και Νομαρχία τότε ΝΑΙ δεν κάνω εφημερίες.

Αν το παραπάνω πρόγραμμα είναι δημόσιου υπαλλήλου τότε πράγματι είμαι τυχερός που είμαι ιατρός του δημοσίου.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

22 Μαρτίου 2010, 23:16:53
Απάντηση #49
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Μιλάμε όταν θα κάνεις και εφημερίες. Καλή σου νύχτα.
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

22 Μαρτίου 2010, 23:22:15
Απάντηση #50
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Προσπάθησε τα μηνύματα που γράφεις να γίνονται κατανοητά και σε αυτούς που τα διαβάζουν.

Όταν θα κάνω εγώ εφημερία τι θα γίνει; Ή μόνο εσύ έκανες εφημερίες κι εγώ δε γνωρίζω τι σημαίνει εφημερία;

Η αλήθεια είναι πως προτιμώ να κοιμάμαι σπίτι μου χωρίς να εφημερεύω, παρά να κοιμάμαι σπίτι μου σε εφημερία ή να κοιμάμαι στο νοσοκομείο/Κ.Υ. ενώ εφημερεύω.

Καλή σου νύχτα ....λοιπόν!
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

22 Μαρτίου 2010, 23:29:26
Απάντηση #51
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Οι υπόλοιποι συνδυασμοί είναι να εφημερεύεις και να μην κοιμάσαι και να μην εφημερεύεις και να μην κοιμάσαι λόγω εθελοντικής προσφοράς εργασίας σε εφημερία.
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
« Τελευταία τροποποίηση: 22 Μαρτίου 2010, 23:34:22 από ΑΡΗΣ »
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

5 Μαΐου 2011, 15:24:28
Απάντηση #52
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Τι γίνεται με το ήδη ψηφισθέν επί της αρχής νομοσχέδιο περί 40/ώρου στο δημόσιο και το άρθρο 2 του νόμου 3754/2009 για τους γιατρούς του ΕΣΥ?
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

6 Μαΐου 2011, 14:42:34
Απάντηση #53
Αποσυνδεδεμένος

Αγωνιστική Παρέμβαση

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Τι γίνεται με το ήδη ψηφισθέν επί της αρχής νομοσχέδιο περί 40/ώρου στο δημόσιο και το άρθρο 2 του νόμου 3754/2009 για τους γιατρούς του ΕΣΥ?

1.άρθρο 41 του νομοσχεδίου για την Ηλεκτρονική διακυβέρνηση (  σελίδα 34 του pdf εγγράφου) Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

2.αιτιολογική έκθεση (σελίδες 41- 42 του pdf εγγράφου) Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

3.Ενημέρωση της ΠΟΕΔΗΝ σε εργαζόμενους του Νοσοκομείου  ότι θα ισχύσει για όλους πλην εκπαιδευτικών.

Συμπεραίνουμε ότι μάλλον θα γενικευτεί (παρότι στις καταργούμενες διατάξειςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος δεν έχει μέσα την "κλαδική").Όμως δεν έχει ως καταργούμενες  και άλλες αντίστοιχες  διατάξεις που αφορούν άλλους  κλάδους που τώρα έχουν μειωμένο ωράριο και έχουν ενημερωθεί ότι θα αυξηθεί το εδβομαδιαίο υποχρεωτικό  ώράριο τους.
« Τελευταία τροποποίηση: 6 Μαΐου 2011, 16:16:42 από Αγωνιστική Παρέμβαση »
«πρέπει να σταματήσει το καθεστώς να έχουν οι γιατροί υλικό σε στοκ στα ιατρεία τους, γιατί …το κλέβουν. Παίρνουν τα γάντια στο σπίτι τους για να πλένουν τα πιάτα τους..»!!!
Σωτήρης Ζώτος
Υποδιοικητής 2ης ΥΠε

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
6470 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20 Απριλίου 2010, 01:23:42
από Aforismenos
1 Απαντήσεις
6094 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Δεκεμβρίου 2010, 23:56:42
από anastasios theodoridis
3 Απαντήσεις
14017 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 4 Αυγούστου 2011, 20:03:25
από anastasios theodoridis
18 Απαντήσεις
17419 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26 Φεβρουαρίου 2011, 19:39:26
από kefalidisg
7 Απαντήσεις
63961 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 3 Οκτωβρίου 2019, 00:12:45
από Πατρωνάκης Μάνος