Άλλες κατηγορίες μηνυμάτων > Θέματα σχετικά με το forum

Δεν έχει σημασία μόνο το περιεχόμενο του μηνύματός μας αλλά και η μορφή του.

<< < (3/7) > >>

timex:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΑν δεν κάνω λάθος, οι Εγκύκλιες εκείνεις,

--- Τέλος παράθεσης ---

Δεν άντεξα Αναστάσημ συγχώρα με :P

--- Τέλος παράθεσης ---

Αυτό μου θύμισε το  "οι υπάλληλες" που έγραφε κάποιος άλλος σε άλλο φόρουμ!

Zachariadis:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΠάντως, θα προτιμούσα να με εξετάσει ή να με χειρουργήσει ένας συνάδελφος που θα έγραφε "οι εγκύκλιοι" και "τί κάνετε", παρά "οι εγκύκλιες, τί κάνεται" κ.λπ.
Δγιαδόστε το παραπάνω αν συμφωνείτε.

--- Τέλος παράθεσης ---
Κατα λάθος έβαλα «συμφωνώ» .. :-[   όχι γιατί διαφωνώ αλλά επειδή τα πράγματα δεν είναι πάντα «ασπρο-μαύρο»
Δηλ. μπορεί π.χ κάποιος συνάδελφος να έχει κάνει σπουδές και ειδικότητα στο εξωτερικό και η σχέση του με την ελληνική γλώσσα-
ορθογραφία να μην είναι η καλύτερη,να είναι ωστόσο άριστος ιατρός και δεξιοτέχνης χειρουργός...
Εξάλλου όταν η σκέψη τρέχει και βιάζεσαι να εκφραστείς σε ενα email ή σε ποστάρισμα στο forum,ανθρώπινο είναι
να γίνονται ορθογραφικά και συντακτικά σφάλματα.
Μπορώ να πώ ότι σε ένα βαθμό συμφωνώ και με τον jack.Δηλαδή το να κάθεσαι να διορθώνεις ή να κοροιδεύεις κάποιο
μέλος στο forum επειδή έκανε ορθογραφικό λάθος,αποκαλύπτει μια μορφή ψυχαναγκασμού.Τώρα θα μου πείς ποιός ιατρός
δεν είναι έστω και λίγο ψυχαναγκαστικός με κάτι...
Ωστόσο έχω την αίσθηση ότι ο Αναστάσιος όντως το «σημείωσε» για πλάκα και η αντίδραση του jack ήταν κάπως υπερβολική  ;)

Harper:
θα συμφωνησω πως δεν ανηκω στους μετριοπαθεις του φορουμ...

Θα συμφωνησω με το @Διακομιστη πως ενδεχομενως και εγω θα προτιμουσα να με εξετασει-χειρουργησει ενας "συναδελφος" που δεν κανει ορθογραφικά λάθη.Χωρις αυτο φυσικα να σημαινει πως εχουμε δικιο.

Επίσης δε θα μπω στη φιλοσοφια το αν οι "εγκυκλιες" ή "οι εγκυκλιοι' ή και τα 2 ειναι σωστα ή λαθος

Μιλάμε όμως πραγματικά για αυτα ή για τη συστηματικη παρεμβαση ενός επωνυμου συναδελφου που αρέσκεται σε διαρκεις-πανηγυρικές  διορθωσεις(πολλές μάλιστα εκ παραδρομης ετερων συναδελφων" ) και που εν τελει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΝΑ με ξενιζει και προκαλει αγκάθι στο φορουμ?Εμεις δηλ ειμαστε ηλιθιοι -αγραμματοι και δε βλεπουμε τα μικρολαθακια ή στα πλαισια του αλληλοσεβασμου ανθρωπων και συναδελφων απλα τα προσπερναμε και κανουμε τα στραβα ματια?Και να ηταν 1-2-3 φορες ,αντε να πως πως γινεται για την πλάκα?Δε νομιζω...

Εαν οι υπόλοιπο δεν ενοχλειστε ή το βρισκεται απλά χαριτωμενο με γεια σας με χαρά σας.Εαν πάλι ενοχλειστε εστω και λιγο αλλά από φοβο αντιπαραθεσης ακολουθειτε την τακτικη του ωχαδερφισμου,της feel good τρελιτσας ή του σιωπηλου προσπερασματος πάλι με γεια σας με χαρά σας.

Εγω θεωρω την παρεμβαση του συναδελφου εξυπνακιστικη και άγαρμπη,πέρα απο ανουσια.Ενιοτε δε προσβλητικη και εγωκεντρικη.Καταθετω την άποψη μου γιατι ειναι φορουμ ΚΑΙ ιδεων και εχω δικαιωμα να κρινω τα κακως κειμενα,ποσο μαλλον οταν αυτα χρονιζουν.

Κρινω και εχετε δικαιωμα να με κρινετε.Υπερβολικος και αυστηρος ναι!Αλλά δε θα φοβηθουμε κιολας εδω μεσα.Κακως που τοσο καιρο οι διαχειριστες εδω μεσα παρεμβαινουν για άλλα και δεν γινεται ουτε μια συσταση σε μια προσβλητικη συμπεριφορα που τεινει να παγιωθει.Εκτός και εαν ειμαι εγω ο αλλοκοτος(δεκτο) και το βλέπω μονο εγω ετσι...

flone:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Επίσης δε θα μπω στη φιλοσοφια το αν οι "εγκυκλιες" ή "οι εγκυκλιοι' ή και τα 2 ειναι σωστα ή λαθος


--- Τέλος παράθεσης ---

Όχι, jack, αυτό ακριβώς είναι το θέμα!
Αποδεικνύοντας ότι και τα δύο είναι σωστά (άρα το "εγκύκλιες" ΔΕΝ είναι λάθος) όλα τα άλλα δεν χρειάζονται  ;)

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

[κλιτικό παράδειγμα Ο36 (ως ουσιαστικό)]

Αδαμάντιος Σκούφαλος:
Το 95% των γιατρών (κι εδώ στο φόρουμ) χαρακτηρίζει τις εφημερίες ως ενεργείς ενώ το σωστό είναι ενεργές.
Αυτό έκανα κι εγώ μέχρι που ανακάλυψα το λάθος.
Ειρήνη ημίν και υμίν!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση