Θέματα Εργασίας > Εργασία στο δημόσιο τομέα

Επίδομα σίτισης και αγροτικοί ιατροί

(1/2) > >>

timex:
Μια άλλη ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν οι αγροτικοί δικαιούνται επίδομα σίτισης.

Σε επικοινωνία μου με τη νομική υπηρεσία του υπουργείου αλλά και το τμήμα αγροτικών μου είπαν να απευθυνθώ στη μισθοδοσία
το νοσοκομείου που ανήκει το ΚΥ που υπηρετώ.

Παλιά είχαμε ρωτήσει , όμως δε δίνουν ξεκάθαρη απάντηση. Τι μια μας λένε είναι ενσωματωμένο με το νοσοκομειακό επίδομα, την άλλη κάτι άλλο.

Έχω ρωτήσει και άλλους αγροτικούς σε άλλους νομούς ,όμως κανείς δεν ξέρει γιατί παντού απαντούν με γενικόλογα.
Ένας φίλος μου , αγροτικός σε άλλο νομό, μου είπε ότι , ένα ΚΥ έχει υπογράψει σύμβαση με κάποιο εστιατόριο-ψησταριά και πηγαίνουν φαγητό στους εφημερεύοντες ιατρούς δωρεάν.

Ακούγεται ότι το επίδομα σίτισης για κάθε εφημερία κυμαίνεται στα 10-15 ευρώ. Αλλά και αν ακόμη δεν ισχύει αυτό, κάποιο ποσό θα ισχύει για κάθε μήνα!

Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό;

ΥΓ: Είχα διαβάσει, αν θυμάμαι καλά στο νέο δημοσιοϋπαλληλικό κώδικα (τον οποίο δε βρίσκω που έχω αποθηκεύσει)  ότι το εν λόγω επίδομα, το δικαιούνται οι μόνιμοι αγροτικοί ιατροί αλλά και οι ιατροί υπηρεσίας υπαίθρου





Συγνώμη για τις πολλές απορίες μου ,ελπίζω να μην ενοχλούν!

vasiliki:
Σου επισυνάπτω το σχετικό νόμο.

timex:
Vasiliki σε ευχαριστώ.
Με μια γρήγορη ματιά δεν είδα να αναφέρει κάτι σχετικό εκτός απο το νοσοκομειακό επίδομα.
Θα το διαβάσω πιο καλά όμως αύριο.

vasiliki:
Διάβασέ το, παρακάτω αναφέρεται στους μόνιμους αγροτικούς και στους ΥΥΥ.Ελπίζω να σε βοηθήσει. Κάτι πιο νέο δεν νομίζω οτι υπάρχει.

timex:
Επανέρχομαι πάλι  :D

Είναι κανείς που δουλεύει σε ΚΥ του νομού Ηρακλείου;

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικό με το επίδομα σίτισης.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση