ΠΦΥ -Εκπαίδευση > Συζητήσεις πάνω σε ιατρικά θέματα

Ράμματα και τραυματισμοί του Δέρματος= αβλεπεί CΕCLOR??...

<< < (5/5)

schumifer:
Πληζ επιβεβαιώστε μου κι εσείς.
Το D.T.Vax που υπάρχει στο e-syntagografisi και κοστίζει 1.80 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.
Πριν 15 μέρες είδα ένα άλλο του ΙΦΕΤ που ήταν στην ουσία μία αμπούλα μόνο σε ένα κουτάκι που ίσα ίσα τη χώραγε. Το έδωσε ο φαρμακάς στον ασθενή και ήρθε ο ασθενής να του το κάνουμε.
Όλα καλά... Σχεδόν. Το κόστος ήταν 3.55
Την τελευταία εβδομάδα δεν υπάρχει ούτε κι αυτό.
Οι ασθενείς έρχονται με μία συσκευασία τύπου tetagam (λίγο πιο μικρή) με ένα γαλλικό σκεύασμα τύπου DTVax που κάνει νομίζω 6 ευρά

timex:
Να ρωτησω κατι;
Σε συζήτηση με μια επιμελητρια σχετικα με το εμβολιο κατα του τετανου, μου ειπε πως πριν μια εβδομαδα εκανε το εμβολιο το οποιο λεγοταν tetagam.
Επειδη ετσι λεγεται και ο ορος ξερετε αν υπαρχει εμβολιο με το ιδιο ονομα; Γιατι νομιζω πως η φαρμακοποιος της εδωσε τον ορο και εκεινη δεν το προσεξε!

Δ. Κουναλάκης:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΝα ρωτησω κατι;
Σε συζήτηση με μια επιμελητρια σχετικα με το εμβολιο κατα του τετανου, μου ειπε πως πριν μια εβδομαδα εκανε το εμβολιο το οποιο λεγοταν tetagam.
Επειδη ετσι λεγεται και ο ορος ξερετε αν υπαρχει εμβολιο με το ιδιο ονομα; Γιατι νομιζω πως η φαρμακοποιος της εδωσε τον ορο και εκεινη δεν το προσεξε!

--- Τέλος παράθεσης ---

Όχι δεν υπάρχει εμβόλιο με το όνομα tetagam. Η επιμελήτρια σου έχει μπερδέψει το εμβόλιο με τον αντιτετανικό ορό.

parpar:
.....

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση