Θέματα Εργασίας > Εργασία στον ιδιωτικό τομέα (αυτοαπασχόληση)

Οργάνωση - Εξοπλισμός ιδιωτικού ιατρείου

<< < (49/50) > >>

Argirios Argiriou:
Omron HEM-907

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Ποιοτικό πιεσόμετρο που το έχω δει σε Σουηδικό Κέντρο Υγείας. Η τιμή τσιμπάει βέβαια...
Στο κεντρικό μέρος της συσκευής μπορεί να συνδέσει κανείς περιχειρίδες διαφορετικού μεγέθους.

Δ. Κουναλάκης:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςOmron HEM-907

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Ποιοτικό πιεσόμετρο που το έχω δει σε Σουηδικό Κέντρο Υγείας. Η τιμή τσιμπάει βέβαια...
Στο κεντρικό μέρος της συσκευής μπορεί να συνδέσει κανείς περιχειρίδες διαφορετικού μεγέθους.

--- Τέλος παράθεσης ---
Μάλλον το μόνο πράγμα που το ξεχωρίζει είναι η δυνατότητα να ρυθμίσεις το μέγιστο της πίεσης που θα φουσκώσει η περιχειρίδα μετρώντας. Αυτό δεν κάνει το τέρμα αριστερό κομβίο;

Argirios Argiriou:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΜάλλον το μόνο πράγμα που το ξεχωρίζει είναι η δυνατότητα να ρυθμίσεις το μέγιστο της πίεσης που θα φουσκώσει η περιχειρίδα μετρώντας. Αυτό δεν κάνει το τέρμα αριστερό κομβίο;

--- Τέλος παράθεσης ---

Ναι, αυτή είναι η λειτουργία αυτού του κουμπιού.

Το πιο εντυπωσιακό βέβαια δεν είναι τα πιεσόμετρα που έχουν, αυτά καθ' αυτά, αλλά η συστηματικότητα με την οποία τα βαθμονομούν (calibration). Μια φορά/έτος έρχονται από την Υπηρεσία Επιδιόρθωσης Ιατρικών Οργάνων του πλησιέστερου Νοσοκομείου και βαθμονομούν όλα τα πιεσόμετρα του Κέντρου Υγείας. Αυτά που είναι χειροκίνητα τα βαθμονομούν επί τόπου ενώ τα ηλεκτρονικά, όπως αυτό έδειξα πιο πάνω, τα παίρνουν στο Νοσοκομείο για βαθμονόμηση και τα επιστρέφουν πίσω μετά από λίγο.
Εμείς τα δικά μας πιεσόμετρα πότε τα κάνουμε βαθμονόμηση;

Δ. Κουναλάκης:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΕμείς τα δικά μας πιεσόμετρα πότε τα κάνουμε βαθμονόμηση;

--- Τέλος παράθεσης ---
Ποτέ. Εγώ στο δικό μου ιατρείο κάθε 2-3 χρόνια τα πετάω και παίρνω καινούργιο. Από πλευράς κόστους και αποτελέσματος είναι το ίδιο.

Argirios Argiriou:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΠοτέ. Εγώ στο δικό μου ιατρείο κάθε 2-3 χρόνια τα πετάω και παίρνω καινούργιο. Από πλευράς κόστους και αποτελέσματος είναι το ίδιο.

--- Τέλος παράθεσης ---

Μου είπαν ότι, παρακινούν και τους ασθενείς που έχουν δικό τους πιεσόμετρο για το σπίτι, να επικοινωνούν με την εταιρεία που το αγόρασαν για να τους κάνει και σε αυτούς βαθμονόμηση!!!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση