Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 18:19:19

Αποστολέας Θέμα: Δεν με αναγνωρίζει το σύστημα Άϋλης Συνταγογράφησης  (Αναγνώστηκε 59246 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

7 Μαΐου 2020, 16:27:11
Αναγνώστηκε 59246 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Potris


Γεια σας . Στις 3/5 έκανα την απαιτούμενη διαδικασία δημιουργίας λ/σμού στο σύστημα Άϋλης Συνταγογράφησης . Μου εστάλη ένας 4ψήφιος «Κωδικός Επιβεβαίωσης Ηλεκτρονικής Διεύθυνσης» , όπως τον ονομάζει το σύστημα , τον οποίο εισήγαγα όπου ζητήθηκε . Την επόμενη ημέρα ζήτησα από τον γιατρό μου Άϋλη Συνταγογράφηση , ο οποίος μου είπε ότι «επάνω δεξιά –δεν ξέρω την ιστοσελίδα που χρησιμοποιούν οι γιατροί- δεν υπάρχει επιλογή για Άϋλη Συνταγογράφηση» . Τα φάρμακα τα έγραψε όπως πάντα , πήρα το χαρτί και πήγα στο Φ/κείο . Τι λάθος έκανα ; Ή τι λάθος έκανε το σύστημα ; Κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη . Ευχαριστώ .
« Τελευταία τροποποίηση: 7 Μαΐου 2020, 22:59:04 από Potris »

8 Μαΐου 2020, 15:20:40
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Λάβατε μήνυμα επιτυχούς επιβεβαίωσης μετά την είσοδο του Pin που λάβατε;
Επιβεβαιώσατε και κινητό και ηλεκτρονική διεύθυνση; (διαβάζω μόνο κωδικό επιβεβαίωσης ηλεκτρονικής διεύθυνσης). Μήπως εισάγατε μόνο ηλεκτρονική διεύθυνση;
Προσωπικά πιστεύω ότι έχει ενεργοποιηθεί η άυλη συνταγογράφηση και αναζητήστε τα barcode των συνταγών στο mail σας, αν επιλέξατε να χρησιμοποιείτε μόνο mail κι όχι κινητό.

8 Μαΐου 2020, 16:53:33
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Potris


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Λάβατε μήνυμα επιτυχούς επιβεβαίωσης μετά την είσοδο του Pin που λάβατε;
Επιβεβαιώσατε και κινητό και ηλεκτρονική διεύθυνση; (διαβάζω μόνο κωδικό επιβεβαίωσης ηλεκτρονικής διεύθυνσης). Μήπως εισάγατε μόνο ηλεκτρονική διεύθυνση;
Προσωπικά πιστεύω ότι έχει ενεργοποιηθεί η άυλη συνταγογράφηση και αναζητήστε τα barcode των συνταγών στο mail σας, αν επιλέξατε να χρησιμοποιείτε μόνο mail κι όχι κινητό.
Κατ'αρχάς ευχαριστώ . (1) Δεν θυμάμαι αν έλαβα «μήνυμα επιτυχούς επιβεβαίωσης» . (2) Ναι , «επιβεβαίωσα και κινητό και ηλεκτρονική διεύθυνση» . (3) Δεν έχω παραλάβει κανένα σχετικό mail , ούτε στα spam . (4) Δεν μπορεί να έχει ενεργοποιηθεί η «άυλη συνταγογράφηση» , αφού ο γιατρός μου δεν μπορεί να συνταγογραφήσει άυλα . Οπότε παραμένουν οι αρχικές ερωτήσεις : Τι λάθος έκανα ; Ή τι λάθος έκανε το σύστημα ; Ευχαριστώ και πάλι .

8 Μαΐου 2020, 21:30:01
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Κάνατε όλες τις ενέργειες μέχρι τέλους, όπως αναφέρονται π.χ στο λινκ που παραθέτω;
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Αν θέλετε στείλτε μου το ΑΜΚΑ σας με προσωπικό μήνυμα να σας πω αν είναι ενεργοποιημένη η άυλη συνταγογράφηση. Γιατί το σύσυτημα δίνει τη δυνατότητα εκτύπωσης της συνταγής ακόμη κι όταν είναι ενεργοποιημένη η άυλη.

Και στο τέλος μπορείτε να κάνετε τη διαδικασία ενεργοποίησης από την αρχή. Πιστεύω να γίνεται. Το πολύ πολύ κάποια στιγμή να σας βγάλει μήνυμα ότι είναι ενεργοποιημένη.

10 Μαΐου 2020, 18:10:13
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Potris


Ο γιατρός μου , μου είπε ότι θα μου δώσουν λύση από το info@idika.gr . Εγώ πιστεύω ότι θα επανέλθω σε σας .

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
32450 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12 Μαΐου 2014, 13:30:20
από md
6 Απαντήσεις
77336 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24 Ιανουαρίου 2013, 13:11:47
από Denominator
0 Απαντήσεις
14080 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29 Σεπτεμβρίου 2018, 16:41:10
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
56784 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 3 Ιανουαρίου 2020, 23:39:17
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
3544 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29 Δεκεμβρίου 2023, 18:44:26
από Argirios Argiriou