Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
19 Απριλίου 2024, 22:41:31

Αποστολέας Θέμα: Ψευδή Αίτηση Ιατρού Υπόχρεου Υπηρεσίας Υπαίθρου και οι κυρώσεις του νόμου  (Αναγνώστηκε 16702 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

30 Απριλίου 2010, 23:30:05
Αναγνώστηκε 16702 φορές
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Με ατομική μου ευθύνη και γνωρίζοντας τις κυρώσεις που προβλέπονται από τις διατάξεις της παρ. 6 του άρθρου 22 του ν. 1599/1986, δηλώνω ότι δεν τυγχάνω συνταξιούχος, δεν (διαγράφουμε κατά περίπτωση) κατέχω άλλη θέση στο Δημόσιο, δεν (διαγράφουμε κατά περίπτωση) έχω οποιαδήποτε άλλη προϋπηρεσία σε Κ.Υ. ή Π.Ι., σε Νοσοκομείο ή το Δημόσιο.
Επίσης δηλώνω ότι τα στοιχεία της αίτησης μου καθώς και τα στοιχεία που αναφέρονται στα επισυναπτόμενα σε φωτοτυπία δικαιολογητικά μου είναι ακριβή και αληθή.


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος


Όταν έχεις κάνει ήδη ένα μέρος της ειδικότητας (τουλάχιστον 3 μήνες) τότε δηλώνεις στην αίτηση την προϋπηρεσία και δεν κάνεις τρίμηνη εκπαίδευση όταν διορίζεσαι για το αγροτικό.

Το παράξενο είναι πως ενώ το υπουργείο δεν έχει τη δυνατότητα να το ελέγξει το νοσοκομείο στο οποίο διορίστηκε για τρίμηνη εκπαίδευση δεν εφάρμοσε το νόμο αν και γνώριζε πως η "συνάδελφος" έκανε μέρος της ειδικότητας......στο ίδιο νοσοκομείο.

Μετά από την επώνυμη καταγγελία ο προϊστάμενος του γραφείου προσωπικού ενημέρωσε τη "συνάδελφο" ότι από Δευτέρα θα συνεχίσει στο Π.Ι. μέχρι να συμπληρώσει 9 μήνες και όχι δώδεκα όπως ήταν η αρχική της σύμβαση με το νοσοκομείο.

Η συνάδελφος Κόκκαλη Ελευθερία δήλωσε ψευδώς στην αίτησή της πως δεν έχει προϋπηρεσία στο ΕΣΥ, ενώ η αλήθεια είναι πως ειδικεύτηκε στο νοσοκομείο της Άρτας για 1,5 χρόνο στο Μικροβιολογικό Εργαστήριο.

Ο προϊστάμενος του γραφείου προσωπικού κ. Καλαμπόκης (για τους λόγους που μόνο ο ίδιος γνωρίζει) αμέλησε να εφαρμόσει το νόμο.

Το υπουργείο δυστυχώς δεν έχει τη δυνατότητα να διασταυρώνει σημαντικές πληροφορίες ώστε να αποφεύγονται τέτοιες παρανομίες.

Αναμένεται η απάντηση του νέου διοικητή του Νοσοκομείου Άρτας κ. Γ. Λάμπρου (οδοντίατρος).
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

2 Μαΐου 2010, 01:10:48
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Chris123GR


Το ότι δεν υπάρχει ούτε ένας σχολιασμός στο thread είναι πολύ πιο ενδιαφέρον από το να υπήρχε ! Σε κάνει να προβληματίζεσαι βρε αδερφέ !
"One of the first duties of the physician is to educate the masses not to take medicine."
Sir William Osler (1849 - 1919), Aphorisms from his Bedside Teachings (1961) p. 105

2 Μαΐου 2010, 15:02:19
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Για να καταλάβω, η γιατρός πήγε να κάνει αγροτικό ενώ είχε κάνει μέρος ειδικότητας κάτι το οποίο απέκρυψε στην υπεύθυνη δήλωση για το αγροτικό (ή μάλλον δεν απέκρυψε αλλά δήλωσε ψευδώς). Με απώτερο σκοπό ποιόν; Να κάνει 3 μήνες παραπάνω αγροτικό;
Ο καταγγέλλων, εκτός από την τήρηση του νόμου που είναι καθήκον κάθε πολίτη, τι άλλο έννομο συμφέρον μπορεί να είχε;
Αν υπήρχε δυνατότητα διασταύρωσης στοιχείων από τις διευθύνσεις υγιεινής ανά την Ελλάδα όπου οι υποψήφιοι κάνουν αιτήσεις για ειδικότητα, τότε πολλοί θα έπρεπε να βρίσκονται, σύμφωνα με το νόμο, στη φυλακή αφού όλοι δηλώνουν υπεύθυνα ότι "δεν εκκρεμεί αίτησή μου σε άλλη διεύθυνση υγιεινής για ειδίκευση"!

2 Μαΐου 2010, 15:45:35
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Chris123GR


Παράθεση
Αν υπήρχε δυνατότητα διασταύρωσης στοιχείων από τις διευθύνσεις υγιεινής ανά την Ελλάδα όπου οι υποψήφιοι κάνουν αιτήσεις για ειδικότητα, τότε πολλοί θα έπρεπε να βρίσκονται, σύμφωνα με το νόμο, στη φυλακή αφού όλοι δηλώνουν υπεύθυνα ότι "δεν εκκρεμεί αίτησή μου σε άλλη διεύθυνση υγιεινής για ειδίκευση"!

Ε σε λίγο όπως το πας θα μας πεις ότι πολλοί ιατροί είναι λαμόγια . Μας καταστρέφεις έτσι την ονείρωξη των σάπιων πολιτικών . Ποιον θα κρεμάσουμε τώρα στην Ομόνοια ?  :-*
"One of the first duties of the physician is to educate the masses not to take medicine."
Sir William Osler (1849 - 1919), Aphorisms from his Bedside Teachings (1961) p. 105

2 Μαΐου 2010, 15:57:51
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Koterakis

Επώνυμοι
« Τελευταία τροποποίηση: 25 Αυγούστου 2010, 05:38:46 από Koterakis »

2 Μαΐου 2010, 16:01:02
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

Chris123GR


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Στο υπουργείο πάντως έχουν αρχίσει αγώνα να ξεμπροστιάζουν τους Ιατρούς. Ήδη απολύσανε προ μερικών λεπτών είπε το Mega για χρηματισμό και  τέταρτο Ιατρό. Η κοινωνία το ζητάει, η κυβέρνηση το πράττει όπως φαίνεται. Τα καλύτερα έρχονται όμως με τους υπολογιστές. Εκεί είναι  το αλυσοδέσιμο, εκεί είναι οι πραγματικοί ασφυκτικοί έλεγχοι. Σύντομα θα έχουμε σωρεία διαπομπεύσεων, είναι σαφές.

Αγαπητέ συνάδελφε , επί του συγκεκριμένου , ένα είναι σαφές , σαφές και σαφές .......... καθαρός ουρανός , αστραπές δε φοβάται !
"One of the first duties of the physician is to educate the masses not to take medicine."
Sir William Osler (1849 - 1919), Aphorisms from his Bedside Teachings (1961) p. 105

2 Μαΐου 2010, 16:21:32
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Για να καταλάβω, η γιατρός πήγε να κάνει αγροτικό ενώ είχε κάνει μέρος ειδικότητας κάτι το οποίο απέκρυψε στην υπεύθυνη δήλωση για το αγροτικό (ή μάλλον δεν απέκρυψε αλλά δήλωσε ψευδώς). Με απώτερο σκοπό ποιόν; Να κάνει 3 μήνες παραπάνω αγροτικό;
Ο καταγγέλλων, εκτός από την τήρηση του νόμου που είναι καθήκον κάθε πολίτη, τι άλλο έννομο συμφέρον μπορεί να είχε;
Αν υπήρχε δυνατότητα διασταύρωσης στοιχείων από τις διευθύνσεις υγιεινής ανά την Ελλάδα όπου οι υποψήφιοι κάνουν αιτήσεις για ειδικότητα, τότε πολλοί θα έπρεπε να βρίσκονται, σύμφωνα με το νόμο, στη φυλακή αφού όλοι δηλώνουν υπεύθυνα ότι "δεν εκκρεμεί αίτησή μου σε άλλη διεύθυνση υγιεινής για ειδίκευση"!
Διεύθυνση υγείας είναι το σωστό. Ή αλλιώς Διεύθυνση υγείας και δημόσιας υγιεινής.
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

2 Μαΐου 2010, 17:58:10
Απάντηση #7
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Για να καταλάβω, η γιατρός πήγε να κάνει αγροτικό ενώ είχε κάνει μέρος ειδικότητας κάτι το οποίο απέκρυψε στην υπεύθυνη δήλωση για το αγροτικό (ή μάλλον δεν απέκρυψε αλλά δήλωσε ψευδώς). Με απώτερο σκοπό ποιόν; Να κάνει 3 μήνες παραπάνω αγροτικό;
Ο καταγγέλλων, εκτός από την τήρηση του νόμου που είναι καθήκον κάθε πολίτη, τι άλλο έννομο συμφέρον μπορεί να είχε;
Αν υπήρχε δυνατότητα διασταύρωσης στοιχείων από τις διευθύνσεις υγιεινής ανά την Ελλάδα όπου οι υποψήφιοι κάνουν αιτήσεις για ειδικότητα, τότε πολλοί θα έπρεπε να βρίσκονται, σύμφωνα με το νόμο, στη φυλακή αφού όλοι δηλώνουν υπεύθυνα ότι "δεν εκκρεμεί αίτησή μου σε άλλη διεύθυνση υγιεινής για ειδίκευση"!
Η γιατρός ενώ έχει κάνει 1,5 χρόνο ειδικότητα δεν το δήλωσε στην αίτηση, δηλώνοντας πως δεν έχει προϋπηρεσία σε Νοσοκομείο, άρα έκανε ψευδή δήλωση κάτι που τιμωρείται από το νόμο.
Σκοπός της απόκρυψης ήταν να κάνει 3 μήνες επιπλέον αγροτικό (τρίμηνη εκπαίδευση).
Ο καταγγέλλων είμαι εγώ και δεν έχω κανένα έννομο συμφέρον. Έχω κάνει ειδικότητα άσχετη με αυτή της συναδέλφου και τελειώνω το αγροτικό μου σε Π.Ι. άσχετο με το νομό Άρτας.
Δεν έχω ανάγκη να έχω έννομο συμφέρον για να καταγγείλω κάποιον που παρανομεί.

Όσο αφορά το θέμα δήλωσης ειδικότητας και τη διασταύρωση της παράνομης διπλοεγγραφής σε λίστες αναμονής όσες φορές διαπίστωσα προσωπικά παρανομία την έχω καταγγείλει.
Το ότι το υπουργείο βρίσκεται σε τριτοκοσμική κατάσταση και στο θέμα αυτό είναι το μόνο βέβαιο.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

2 Μαΐου 2010, 18:10:10
Απάντηση #8
Αποσυνδεδεμένος

Chris123GR


Γιατί στο Ελλάντα είναι πιο φυσικό να μην σου έχει κάτσει κάποια προκειμένου να την καταγγείλεις για παρανομία ! Άντε μετά να βρούμε επιχειρήματα για να κάψουμε τους πολιτικούς ζωντανούς στο σύνταγμα .
Το στόρυ των διεφθαρμένων πολιτικών όσο πάει και αποδομείται ........ βρε λες οι ΕΛ να είναι λαμόγια και να διέλυσαν τη χώρα μόνοι τους ? Αν φανταστώ κάτι τέτοιο ...... θα πεθάνω ........  :-*
"One of the first duties of the physician is to educate the masses not to take medicine."
Sir William Osler (1849 - 1919), Aphorisms from his Bedside Teachings (1961) p. 105

2 Μαΐου 2010, 19:16:21
Απάντηση #9
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Ευχαριστώ για τη διόρθωση. Πράγματι είναι διεύθυνση υγείας.
Αναστάσιε, συμφωνώ ότι δεν είναι ανάγκη να έχεις έννομο συμφέρον για να κάνεις μια καταγγελία όταν βλέπεις κάτι παράνομο. Γι’ αυτό άλλωστε έγραψα «Ο καταγγέλλων, εκτός από την τήρηση του νόμου που είναι καθήκον κάθε πολίτη, τι άλλο έννομο συμφέρον μπορεί να είχε;».
Να υποθέσω τώρα ότι θα κινηθείς εναντίον του προϊστάμενου του γραφείου προσωπικού για παραβίαση-αμέληση καθήκοντος; Γιατί αυτή είναι η λογική συνέχεια (αφού δεν μπορείς να στραφείς άμεσα εναντίον της γιατρού ως μη έχων έννομο συμφέρον) με δεδομένο ότι έχεις αναφερθεί μέσω αυτού του θέματος σε συγκεκριμένα πρόσωπα με ονοματεπώνυμο. Με απώτερο σκοπό ποιόν;  Τον παραδειγματισμό; Την τήρηση της νομιμότητας; Την τιμωρία γιατρού και υπαλλήλου;
Σου θέτω ένα απλό προβληματισμό: Πόσες καταγγελίες θα έπρεπε να κάνει ένας πολίτης αν βγει μια βόλτα για λίγο σε μια πόλη; (παραβιάσεις του ΚΟΚ από οδηγούς, αυθαίρετες κατασκευές και κτίσματα, κακοτεχνίες σε δημόσια έργα κλπ).
Ο πολίτης κινδυνεύει να χαρακτηριστεί από Δον Κιχώτης στην ηπιότερη εκδοχή έως………. (διάλεξε και βάλε) στην βαρύτερη.
Προτείνεις μια τέτοια πρακτική αντίδρασης/επανάστασης, που φυσικά θα βασίζεται σε ανάλογη προσωπική αυτοκριτική και συμμόρφωση;

2 Μαΐου 2010, 19:32:11
Απάντηση #10
Αποσυνδεδεμένος

Chris123GR


Ο πολίτης ΕΙΝΑΙ το κράτος . Το κράτος εκλέγεται , νομιμοποιείται και οπλίζεται ηθικά από τον πολίτη . Όταν ο πολίτης είναι διεφθαρμένος , το κράτος αναγκαστικά ακολουθεί την ηθική οδό αυτού . Κράτη και δημόσια διοίκηση ex machina δεν υπάρχουν . Ανώτερες δυνάμεις , αποδιοπομπαίοι τράγοι και φορτοεκφορτώσεις ηθικών αξιών δεν υπάρχουν . Ο καθένας από εμάς που επιλέγει να αυτοχαρακτηρίζεται με το συγχωροχάρτι του "πολίτη" , αποδεσμευόμενος από την ιερή του υποχρέωση στον έλεγχο σε ατομικό επίπεδο νομιμοποιεί τον ωχαδερφισμό και την απάθεια , κάτι που μας οδήγησε στην άθλια κατάσταση του παρόντος .

Αν θέλουμε ως ιατροί άλλοτε να είμαστε λειτουργοί και άλλοτε "πολίτες" , διχασμένες κατά συμφέρον προσωπικότητες , θα πρέπει να αποδεχτούμε ότι θα μας διαφεντεύουν άλλοι .  

Ένα μεγάλο μπράβο στον Τάσο !
"One of the first duties of the physician is to educate the masses not to take medicine."
Sir William Osler (1849 - 1919), Aphorisms from his Bedside Teachings (1961) p. 105

2 Μαΐου 2010, 20:41:56
Απάντηση #11
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Όσο αφορά το θέμα δήλωσης ειδικότητας και τη διασταύρωση της παράνομης διπλοεγγραφής σε λίστες αναμονής όσες φορές διαπίστωσα προσωπικά παρανομία την έχω καταγγείλει.
Το ότι το υπουργείο βρίσκεται σε τριτοκοσμική κατάσταση και στο θέμα αυτό είναι το μόνο βέβαιο.

Ωραία, το κατήγγειλες. Και το πιθανότερο είναι ότι διαγράφηκαν οι παραπανίσιες αιτήσεις. (Αν και νομίζω ότι προβλέπεται το οξύμωρο να ακυρώνονται οι προγενέστερες και να παραμένει σε ισχύ η τελευταία χρονολογικά αίτηση δηλ. αυτή κατά την οποία υποβλήθηκε η ψευδής υπεύθυνη δήλωση!!!) Παρακολούθησες αν οι υπηρεσίες (διευθύνσεις υγείας) εφάρμοσαν τον νόμο εναντίον των γιατρών που υπέβαλαν την ψευδή υπεύθυνη δήλωση; Και στράφηκες εναντίον των δημόσιων υπαλλήλων που δεν το έκαναν;
Στην περίπτωση που αναφέρεις μειώθηκε η θητεία κατά 3 μήνες αλλά αυτό που ζητάς, αν κατάλαβα καλά, είναι να εφαρμοστούν τα προβλεπόμενα από το νόμο για ψευδή υπεύθυνη δήλωση.
Κι αφού αναφέρεις ονόματα, είναι λογικό να δημιουργούνται απορίες αν υπάρχει κάτι προσωπικό; Κάποιο έννομο συμφέρον δικό σου ή γνωστού σου προσώπου;
Διαφορετικά να καταθέσω κι εγώ ένα μεγάλο μπράβο!

2 Μαΐου 2010, 21:09:15
Απάντηση #12
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Να υποθέσω τώρα ότι θα κινηθείς εναντίον του προϊστάμενου του γραφείου προσωπικού για παραβίαση-αμέληση καθήκοντος;
Ο προϊστάμενος του γραφείου προσωπικού στο νοσοκομείο Άρτας δυστυχώς δεν εφαρμόζει το νόμο για πολλά θέματα.
Ήδη ενημερώθηκε ο διοικητής του νοσοκομείου κ. Λάμπρου.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

2 Μαΐου 2010, 21:13:48
Απάντηση #13
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Όσο αφορά το θέμα δήλωσης ειδικότητας και τη διασταύρωση της παράνομης διπλοεγγραφής σε λίστες αναμονής όσες φορές διαπίστωσα προσωπικά παρανομία την έχω καταγγείλει.
Το ότι το υπουργείο βρίσκεται σε τριτοκοσμική κατάσταση και στο θέμα αυτό είναι το μόνο βέβαιο.

Ωραία, το κατήγγειλες. Και το πιθανότερο είναι ότι διαγράφηκαν οι παραπανίσιες αιτήσεις. (Αν και νομίζω ότι προβλέπεται το οξύμωρο να ακυρώνονται οι προγενέστερες και να παραμένει σε ισχύ η τελευταία χρονολογικά αίτηση δηλ. αυτή κατά την οποία υποβλήθηκε η ψευδής υπεύθυνη δήλωση!!!) Παρακολούθησες αν οι υπηρεσίες (διευθύνσεις υγείας) εφάρμοσαν τον νόμο εναντίον των γιατρών που υπέβαλαν την ψευδή υπεύθυνη δήλωση; Και στράφηκες εναντίον των δημόσιων υπαλλήλων που δεν το έκαναν;
Στην περίπτωση που αναφέρεις μειώθηκε η θητεία κατά 3 μήνες αλλά αυτό που ζητάς, αν κατάλαβα καλά, είναι να εφαρμοστούν τα προβλεπόμενα από το νόμο για ψευδή υπεύθυνη δήλωση.
Κι αφού αναφέρεις ονόματα, είναι λογικό να δημιουργούνται απορίες αν υπάρχει κάτι προσωπικό; Κάποιο έννομο συμφέρον δικό σου ή γνωστού σου προσώπου;
Διαφορετικά να καταθέσω κι εγώ ένα μεγάλο μπράβο!

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος μπορείς να δεις την εξέλιξη με την διπλή αίτηση της συναδέλφου.

Την συνάδελφο δε τη γνωρίζω και δεν έχω καμία σχέση ευθέως ή πλαγίως  ;D μαζί της.
Η μόνη σχέση με Άρτα είναι το ΚΕΥΓ :P
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

2 Μαΐου 2010, 23:28:56
Απάντηση #14
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Τάσο, για να κάνει κάποιος διπλή αίτηση στην ίδια διεύθυνση υγείας και μάλιστα της επαρχίας που έχει από ένα έως λίγα νοσοκομεία και ιδιαίτερα σε διεύθυνση που τα αποτελέσματα αναρτώνται στο διαδίκτυο πρέπει να είναι "στόκος"!
Κι όπως φαίνεται υπήρχε αίτηση διαγραφής αλλά δεν είχε σβηστεί από το site.
Το κόλπο γίνεται σαφώς με διαφορετικές διευθύνσεις υγείας ανά την Ελλάδα ιδιαίτερα σε όσες δεν κοινοποιούν στο internet τις αιτήσεις ή/και τα ονόματα.

Στο θέμα της αγροτικού τι πιστεύεις ότι πρέπει να γίνει;
Θεωρώ ότι αφού η αίτηση για τη θέση βασίστηκε σε ψευδή δικαιολογητικά θα έπρεπε να ακυρωθεί η κατάληψη της θέσης. Προβλέπεται; Δε νομίζω.
Κόβουμε τους 3 μήνες και δεν τρέχει κάστανο.
Μένει μόνο να διωχθεί (αν το επιδιώξει η υπηρεσία) για ψευδή υπεύθυνη δήλωση.


Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2615 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22 Δεκεμβρίου 2008, 16:05:26
από Argirios Argiriou
18 Απαντήσεις
66140 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Νοεμβρίου 2019, 09:59:10
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
5131 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Φεβρουαρίου 2010, 08:38:01
από Argirios Argiriou
1 Απαντήσεις
5716 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23 Δεκεμβρίου 2010, 12:13:48
από anastasios theodoridis
1 Απαντήσεις
2050 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 8 Ιανουαρίου 2018, 09:54:47
από anastasios theodoridis