Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
16 Απριλίου 2024, 13:34:17

Αποστολέας Θέμα: Εργασία για το καλοκαιρι......????  (Αναγνώστηκε 38661 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

13 Απριλίου 2008, 14:22:13
Αναγνώστηκε 38661 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Gretel_


Καλησπέρα σε όλους!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν το καλοκαίρι θα μπορούσα να συμμετέχω με κάποιον τρόπο σε κάποιο Κ.Υ. Είμαι ακόμα φοιτήτρια στο 6ο έτος και πτυχίο ελπίζω να πάρω ιούλιο ή Σεπτέμβρη...(ευχηθείτε μου καλή επιτυχία για μεθαύριο που δίνω παθολογία....). Θα ήθελα το καλοκαίρι να συμμετέχω σε κάποιο Κ.Υ (κατα προτίμηση Αιγαίο....) να βοηθήσω και να κάνω ότι μπορώ. Μόνο το θέμα της διαμονής θα είναι πρόβλημα. Μήπως γνωρίζει κάποιος πως αν θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο και γενικά αν είναι εφικτό κάτι τέτοιο?? Η ίσως τι άλλες παρόμοιες δυνατότητες θα μπορούσα να έχω???

13 Απριλίου 2008, 15:12:30
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Πατρωνάκης Μάνος

Moderator
 Θα είστε ευπρόσδεκτη. Σχετικά με το θέμα διαμονής καλό είναι επίσης να γνωρίζετε ότι συνήθως οι Δήμοι των μικρών νησιιών είναι ανοικτοί σε τέτοιου
είδους εθελοντική προσφορά υπηρεσιών από γιατρούς. Με τις ελλείψεις που υπάρχουν... Αυτό όμως εξαρτάται και από την προθυμία και ενεργητικότητα
των ενίοτε εκπροσώπων της Τοπικής Αυτοδιοίκησης.
 Χωρίς αμφιβολία αξιοσήμαντη είναι και η εμπερία που θα αποκτήσετε.
 Εν ισχύ είναι και το έγγραφο που δημοσιεύω παρακάτω για γιατρούς ΕΣΥ.
« Τελευταία τροποποίηση: 13 Απριλίου 2008, 15:35:50 από Πατρωνάκης Μάνος »

13 Απριλίου 2008, 15:42:16
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Gretel_


Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας. Δηλαδή που θα πρέπει να απευθυνθώ για να μάθω αν θα είμαι δεκτή, στην Τοπική Αυτοδιοίκηση της περιοχής που θα επιλέξω έγω, στον Διευθυντή του Κ.Υ. , υπάρχει κάποιος υπεύθυνος? Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε αν χρειάζεται να έχω πτυχίο ή κάποια προυπηρεσία κι αν είναι μέχρι κάποια ημερομηνία που θα πρέπει να δηλώσω.

Δεν γνώριζα ότι προβλεπόταν κάτι τέτοιο. Σίγουρα είναι πολύ καλή ευκαιρία και σου δίνονται πολλές δυνατότητες. Σας ευχαριστώ πολύ!

13 Απριλίου 2008, 16:03:42
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Πατρωνάκης Μάνος

Moderator
 Κοιτάξτε, το παραπάνω έγγραφο απευθύνεται σε γιατρούς ειδικευμένους που κατέχουν θέση στο ΕΣΥ. Εσείς προσωπικά μπορείτε να απευθυνθείτε
σε Δήμους νησιών, αφού ενημερωθείτε από τους γιατρούς ΚΥ, ή ΠΠΙ του νησιού για τις ανάγκες και για την διαθεσιμότητα.
 (Δείτε επίσης: Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος. Ισως υπάρχει η δυνατότητα συμμετοχής σας σε καποιο πρόγραμμα, για να αποκτήσετε εμπειρία.
   Μιλήστε με τη κ.α Γιολάντα Βλάχου).
« Τελευταία τροποποίηση: 14 Απριλίου 2008, 15:03:39 από Πατρωνάκης Μάνος »

14 Απριλίου 2008, 13:53:44
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Θα σου έλεγα να έρθεις Ανωγεια στο κέντρο υγείας όπου μπορούμε να βρούμε χώρο να μείνεις από την εστία του Δήμου, ξέρω όμως ότι το να πας καλοκαίρι σε ένα μέρος ψηλά και μια ώρα με το αμάξι από την θάλασσα είναι καταδίκη.
Θα σου πρότεινα κάτι έξυπνο όμως: Γιατί δεν βρίσκεις τον κ. Λιονή να συνδυάσεις συμμετοχή σε κέντρο υγείας, παραλία και ίσως και κάποια ερευνητική εργασία;
Εναλλακτικά, από Κρήτη που ξέρω θα σου πρότεινα αρκετά μέρη εάν πεις τι περίπου περιβάλλον ζητάς...
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
46745 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27 Ιουνίου 2021, 10:54:16
από Γ.Κτιστάκης
0 Απαντήσεις
2198 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Ιουλίου 2010, 00:10:18
από Argirios Argiriou
6 Απαντήσεις
4340 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29 Νοεμβρίου 2011, 15:15:30
από alfie
1 Απαντήσεις
3174 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Ιουνίου 2014, 22:48:41
από Ορθοπαιδικός
0 Απαντήσεις
7980 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Ιουλίου 2022, 23:18:46
από Argirios Argiriou