Θέματα Εργασίας > Εργασία στο δημόσιο τομέα

ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ ΙΑΤΡΩΝ ΕΣΥ

<< < (36/36)

iceman:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΚαλησπέρα συνάδελφοι, έχει καταλάβει κάποιος τι αύξηση μας δώσανε στη μισθοδοσία Ιανουαρίου; Κάτι ψίχουλα  2-3% αύξηση βλέπω .

--- Τέλος παράθεσης ---

Στη δικια μου μισθοδοσια Ιανουαριου δεν μπηκε η αλλαγη του μισθολογιου.
Υπηρξε ομως μια μικρη αυξηση λογω της καταργησης της εισφορας αλληλεγγυης και αλλης μια κρατησης 1% που γινοταν παλια.

Argirios Argiriou:
Αντιγράφω διάλογο από Ιατρική ομάδα του faceboook στις 15/01/2023

- Καλησπερα σε ολους....ξερει καποιος ποσο ειναι το καθαρο ποσο της αυξησης μισθου για επιμελητη α?

- Περίπου 115-120€ είναι η αύξηση στον βασικό μισθό. Και η αύξηση στο Νοσοκομειακο επίδομα είναι 120€, από 295€ στα 415€ για Επιμ. Α'

- Βέβαια εξαρτάται από το μισθολογικο κλιμάκιο στο οποίο είστε. Στην τωρινή σας μισθοδοσία κάπου γράφει ΜΚ και έναν αριθμό.
Εγώ πχ είμαι ΜΚ 10. Και οι υπολογισμοί είναι για το ΜΚ 10.
Αν είστε στο ΜΚ9 είναι περίπου 9-12€λιγοτερα χρήματα ή αύξηση του βασικού. Το Νοσοκομειακο επίδομα δεν επηρεάζεται από το ΜΚ σας

- Δείτε στον πίνακα το ακαθάριστο ποσό που αναλογεί στο κλιμάκιο σας.

- Υπολογίστε και σε αυτά και την αύξηση λόγω της κατάργησης της εισφοράς αλληλεγγύης, που σε εισόδημα 40000ευρώ είναι 1300ευρώ, το χρόνο, περίπου 100ευρώ το μήνα.

- από πότε θα ισχύσουν τα νέα μισθολογικα κλιμάκια? και πότε αναμένεται να πληρωθούν τα αναδρομικά? γνωρίζετε κάτι?

- ισχυουν απο τον ιουλιο 2022. θα τα παρουμε αναδρομικα καπου τον απριλιο του 2023.

- στην 1 η ΥΠΕ έχουν ήδη πληρωθεί τον Γενάρη 2023 με το νέο μισθολόγιο.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση