Θέματα Εργασίας > ΕΟΠΥΥ

e-syntagografisi -Καταχώριση Συνταγών -Δραστική Ουσία

<< < (586/611) > >>

Πετράκης Νϊκος:
Έχει παρουσιαστεί πρόβλημα στην καταχώρηση θεραπευτικών πρωτοκόλλων.

Συγκεκριμένα, δοκίμασα να περάσω νέο βήμα σε ήδη υπάρχων πρωτόκολλο ΣΔ και στην δραστική ουσία δεν εμφανίζεται τίποτα.

Σε προσπάθεια να περάσω νέο πρωτόκολλο για ΑΥ, στο βήμα της καταχώρησης του ICD-10, μου εμφάνισε το μήνυμα "Ο ορισμός παραμέτρου με τιμή -1,000,168,376 για το PatientTreatmentProtocolId στο EpresModule.Icd10sOfTreatmentProtocolOfPatientNew έχει μη αποδεκτή ακρίβεια/κλίμακα".

Επικοινώνησα και με ενημέρωσαν ότι υπάρχει πρόβλημα και το βλέπουνε. Προφανώς Πιθανώς γίνεται γιατί θα περάσουν τα πεδία για καταχώρηση των ΑΜΚΑ των γιατρών που έχουν κάνει τις εξετάσεις.

Αδαμάντιος Σκούφαλος:

--- Παράθεση ---Επικοινώνησα και με ενημέρωσαν ότι υπάρχει πρόβλημα και το βλέπουνε. Προφανώς γίνεται γιατί θα περάσουν τα πεδία για καταχώρηση των ΑΜΚΑ των γιατρών που έχουν κάνει τις εξετάσεις.
--- Τέλος παράθεσης ---
Λες να υπάρχει τόσο πρώιμη πρόβλεψη ενώ η ανακοίνωση μιλάει για έναρξη από 1η Απριλίου;
Εντυπωσιάζομαι!

Πετράκης Νϊκος:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
--- Παράθεση ---Επικοινώνησα και με ενημέρωσαν ότι υπάρχει πρόβλημα και το βλέπουνε. Προφανώς γίνεται γιατί θα περάσουν τα πεδία για καταχώρηση των ΑΜΚΑ των γιατρών που έχουν κάνει τις εξετάσεις.
--- Τέλος παράθεσης ---
Λες να υπάρχει τόσο πρώιμη πρόβλεψη ενώ η ανακοίνωση μιλάει για έναρξη από 1η Απριλίου;
Εντυπωσιάζομαι!

--- Τέλος παράθεσης ---

Διόρθωση: Δαίμων του πληκτρολογίου;;;; "Πιθανώς" ήθελα να γράψω. Δική μου εκτίμηση! :) Δεν έχω κάποιο στοιχείο από την επικοινωνία με το 11131.

Argirios Argiriou:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΈχει παρουσιαστεί πρόβλημα στην καταχώρηση θεραπευτικών πρωτοκόλλων.

Συγκεκριμένα, δοκίμασα να περάσω νέο βήμα σε ήδη υπάρχων πρωτόκολλο ΣΔ και στην δραστική ουσία δεν εμφανίζεται τίποτα.

Σε προσπάθεια να περάσω νέο πρωτόκολλο για ΑΥ, στο βήμα της καταχώρησης του ICD-10, μου εμφάνισε το μήνυμα "Ο ορισμός παραμέτρου με τιμή -1,000,168,376 για το PatientTreatmentProtocolId στο EpresModule.Icd10sOfTreatmentProtocolOfPatientNew έχει μη αποδεκτή ακρίβεια/κλίμακα".

Επικοινώνησα και με ενημέρωσαν ότι υπάρχει πρόβλημα και το βλέπουνε. Προφανώς Πιθανώς γίνεται γιατί θα περάσουν τα πεδία για καταχώρηση των ΑΜΚΑ των γιατρών που έχουν κάνει τις εξετάσεις.

--- Τέλος παράθεσης ---

Για το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, μου έκανε παράπονα σήμερα και συνάδελφος στην Καβάλα.

Πετράκης Νϊκος:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΈχει παρουσιαστεί πρόβλημα στην καταχώρηση θεραπευτικών πρωτοκόλλων.

Συγκεκριμένα, δοκίμασα να περάσω νέο βήμα σε ήδη υπάρχων πρωτόκολλο ΣΔ και στην δραστική ουσία δεν εμφανίζεται τίποτα.

Σε προσπάθεια να περάσω νέο πρωτόκολλο για ΑΥ, στο βήμα της καταχώρησης του ICD-10, μου εμφάνισε το μήνυμα "Ο ορισμός παραμέτρου με τιμή -1,000,168,376 για το PatientTreatmentProtocolId στο EpresModule.Icd10sOfTreatmentProtocolOfPatientNew έχει μη αποδεκτή ακρίβεια/κλίμακα".

Επικοινώνησα και με ενημέρωσαν ότι υπάρχει πρόβλημα και το βλέπουνε. Προφανώς Πιθανώς γίνεται γιατί θα περάσουν τα πεδία για καταχώρηση των ΑΜΚΑ των γιατρών που έχουν κάνει τις εξετάσεις.

--- Τέλος παράθεσης ---

Για το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, μου έκανε παράπονα σήμερα και συνάδελφος στην Καβάλα.

--- Τέλος παράθεσης ---

Το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει. Σε επικοινωνία προ ολίγου μου είπαν "Να λέτε στους ασθενείς ότι δεν λειτουργεί η συνταγογράφηση". Πραγματικά με εξόργισε. Γιατί ρίχνουν την ευθύνη τους πάνω μας και γινόμαστε εμείς ο σάκος του μποξ όταν πρέπει να εξηγήσεις στο ασθενή τι συμβαίνει. Και το κάθε επακόλουθο να επιβαρύνει μόνο τους γιατρούς. Η κυρία στην ΗΔΙΚΑ, θα πληρωθεί σήμερα. Εμείς;;;

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση