Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 11:49:42

Αποστολέας Θέμα: ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ  (Αναγνώστηκε 12034 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

2 Μαρτίου 2011, 17:40:39
Αναγνώστηκε 12034 φορές
Αποσυνδεδεμένος

carlita


ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΗ ΓΕΝΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ 2 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ.ΜΕΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ... :)ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΤΜΗΜΑ?ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ ΓΕΝΙΚΟΣ ΙΑΤΡΟΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them.
Albert Einstein

2 Μαρτίου 2011, 19:55:48
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

mandreou


Παράταση εφόσον στο Νοσοκομείο που παίρνεις ειδικότητα δίνει πλήρη ειδικότητα Γενικής Ιατρικής δε μπορείς να πάρεις (βλέπε και στη σύμβαση που υπόγραψες όταν διορίστηκες, για 4 χρόνια). Αυτό που μπορείς να κάνεις και εφόσον σε θέλουν σε κάποιο τμήμα, είναι να πάρεις 12 ημέρες αναρρωτική οπότε πρέπει να τις υπηρετήσεις για να συμπληρώσεις τα 4 χρόνια ειδικότητας, και έτσι θα μπορέσςις να κάνεις άλλες 7 εφημερίες στις 12 ημέρες που θα κάνεις τον επόμενο μήνα! Βέβαια θα χάσεις αρκετά από το 15μερο αλλά νομίζω ότι τα χρήματα από τις εφημερίες είναι περισσότερα.

2 Μαρτίου 2011, 20:00:33
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Υπάρχει πλαφόν στις εφημερίες ώσυε να μην υπερβαίνουν τις μηνιαίες αποδοχές.
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

2 Μαρτίου 2011, 20:43:12
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

carlita


We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them.
Albert Einstein

2 Μαρτίου 2011, 20:46:04
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Γιώργος Κανελλόπουλος


Παράταση είχε πάρει μια γνωστή μου στο κέντρο υγείας, όπου βρισκόταν στο τέλος της ειδικότητας.
Business coaching για επαγγελματίες υγείας

Mentoring σε νέους ιατρούς

Balint Group Leader

Προετοιμασία Γενικού Ιατρού για εργασία στην Ιρλανδία

4 Μαρτίου 2011, 16:50:50
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

socrev


Παράταση μπορείς να πάρεις μέχρι να έρθει ο αντικαταστάτης σου.Αυτο σημαίνει 2-2.5 μήνες ακόμα δουλειά.Κάνεις αίτηση στο γραφείο προσωπικού, επισυνάπτεις και μια αίτηση απο το διευθυντή του ΚΥ που εισαι τώρα οτι σε χρειάζεται γιατί καλύπτεις ανάγκες του ΚΥ ή ο,τι άλλο θέλει να γράψει.Αυτά προς τη διοίκηση του νοσοκομείου ή το διευθυντη ιατρικής υπηρεσίας. Ούτως ή άλλως η παράταση δεν είναι μέσω υπουργείου αλλά το νοσοκομείο σε κρατάει αν θέλει.Εγώ πήρα παράταση όπως και η προηγούμενη απο μενα ειδικευόμενη

18 Μαρτίου 2011, 18:21:27
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

Richard


Επιβεβαιώνω και εγώ ότι μπορείς να πάρεις παράταση, η οποία μπορεί να διαρκέσει και άνω των 2-2.5 μηνών, όπως έγινε στην περίπτωσή μου. Ακολούθησε τις διαδικασίες που αναφέρθηκαν προηγουμένως.

18 Μαρτίου 2011, 23:13:19
Απάντηση #7
Αποσυνδεδεμένος

Ηλίας Γκατζόλης Σάμιος


Παράταση μπορεί να πάρει ειδικευόμενος ΓΙ σε οποιοδήποτε τμήμα στο οποίο έχει υπηρετήσει (οχι απαραίτητα στο ΚΥ), στο νοσοκομείο βάσης, αρκεί να έρθει σε συνεννόηση με τον εκάστοτε διευθυντή τμήματος ο οποίος επικαλείται οργανικές ανάγκες του τμήματος αυτού. Το γραφείο προσωπικού χορηγεί αίτηση (το κείμενο που πρέπει να συμπληρωθεί είναι στάνταρ για όλους τους ειδικευόμενους που ενδιαφέρονται για παράταση) και συνήθως δίνει και οδηγίες για τις περεταίρω κινήσεις. Ο χρόνος παράτασης ποικίλει, απο 2.5 μήνες ως 7 μήνες (υπάρχει συνάδελφοςΓΙ σε νοσοκομείο της Αττικής που έχει τελειώσει στις 13/08/2010 και είνα ακόμη σε παράταση).

18 Μαρτίου 2011, 23:18:40
Απάντηση #8
Αποσυνδεδεμένος

Ηλίας Γκατζόλης Σάμιος


By the way...καλό διάβασμα και καλό κουράγιο για τις επερχόμενες εξετάσεις...!!! ;D

19 Μαρτίου 2011, 09:08:52
Απάντηση #9
Αποσυνδεδεμένος

carlita


Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις πληροφοριες :)κατι ακομα...ποσο καιρο παιρνει αυτη η διαδικασια?
We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them.
Albert Einstein

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
8612 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 4 Μαΐου 2010, 21:09:07
από Argirios Argiriou
9 Απαντήσεις
54764 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10 Αυγούστου 2017, 17:56:57
από Aggelos md
0 Απαντήσεις
65969 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 2 Σεπτεμβρίου 2018, 16:28:12
από DrD
2 Απαντήσεις
8313 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29 Δεκεμβρίου 2023, 06:55:51
από Denominator
0 Απαντήσεις
7210 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23 Ιουλίου 2023, 14:29:18
από Myrsini