Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
19 Απριλίου 2024, 09:43:39

Αποστολέας Θέμα: Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας δε γίνεται με βαφτίσια!!!  (Αναγνώστηκε 12316 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

20 Φεβρουαρίου 2011, 22:41:46
Απάντηση #30
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Ναι Δημήτρη, τρελάθηκα.Δοκιμάζω διάφορες αγωγές, αλλά απ' ότι φαίνεται δεν πιάνουν :)
Θα σου παραθέσω μία δική σου φράση:  "Συγχώρα με που χρησιμοποίησα ένα πανίσχυρο αντανακλαστικό του έλληνα, την "γυναίκα" και την "κόρη", για να πυροδοτήσω μια ενστικτώδη αντίδραση. Έχω και γυναίκα και κόρη."
Με φοβίζουν οι άνθρωποι που χρησιμοποιούν πανίσχυρα αντανακλαστικά, για να πυροδοτήσουν μία ενστικτώδη αντίδραση.Δεν ξέρω μέχρι που μπορούν να φτάσουν.Οπότε, μήπως θα μπορούσες να με αφήσεις λιγάκι ήσυχο;Θα σταματήσω κι εγώ να σε τσιγκλάω και η ζωή συνεχίζεται.Ζητάω πολλά; Μπορούμε να συμφωνήσουμε σ' αυτό;
Εμένα δεν μου αρέσουν τα υπονοούμενα και νομίζω ότι με τη τελευταία δημοσίευση είναι πλέον ξεκάθαρο που πάει η κουβέντα και τι ενοχλεί.
Το πρόβλημα (αν και ο Βέρρας (iGP) έχει σβήσει τα μηνύματα του) ξεκινάει εδώ: Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Και είναι πλέον ξεκάθαρο γιατί ενοχλεί η παρουσία μου. Και είναι ξεκάθαρο γιατί μνημονεύεται ότι δεν γράφει τόσο συχνά ο ένας ή ο άλλος.
Και πείτε μου ότι δεν θα κάνουμε στο τέλος κατάληψη στην νομική και για την ΠΦΥ.

Λοιπόν το πρόβλημα που δημιουργώ (και απειλώ!!!!) σε Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος το thread είναι από μια επερώτηση του Λεβέντη στη Βουλή όπου ρωτάει γιατί δεν είναι όλα δωρεάν για τους μετανάστες.
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος; Ότι για επείγοντα προβλήματα υγείας δεν πρέπει να υπάρχει κανένας φραγμός αλλά για μη επείγοντα προβλήματα να ισχύει ότι ισχύει για τον ανασφάλιστο. Και ναι, κύριοι, το ομολογώ λοιδόρησα τον κ. Λεβέντη που αγωνιά και ζητά όλα δωρεάν για τους μη νόμιμους μετανάστες αλλά δεν έχει κάνει ποτέ επερώτηση στην βουλή για τους ασφαλισμένους του ΙΚΑ που δεν έχουν καν πρόσβαση σε γιατρό με το σύστημα που υπάρχει.
Και ενόχλησε καποιους ότι τα έχωσα στο λεβέντη και το γυρίσαμε στα ανθρώπινα δικαιώματα. Και από το "να αντιμετωπίζεται ως ανασφάλιστος ο ανασφάλιστος μετανάστης όπως και ο έλληνας ανασφάλιστος" φτάσαμε να κουβεντιάζουμε ότι γίνονταν εν ψυχρό επαναπροωθήσεις και Τούρκοι και Αλβανοί απλά ντουφέκιζαν τους "επαναπροωθημένους". Τι έγραψα εγώ και τι θεωρείτε δεδομένο ότι πιστεύω,
Και σας χάλασε που μέσα στην κοινοκτημοσύνη που προβάλατε σας χάλασε που σας είπα ότι εάν δεχτούμε ότι ο ανασφάλιστος μετανάστης έχει δικαίωμα δωρεάν σε όλα γιατί να μην έχω και εγώ το δικαίωμα να δανειστώ το αμάξι σας; Ναι το παρατράβηξα λιγο παραπάνω έχοντας εμπειρίες και για την "αραβική κοινοκτημοσύνη" που δεν περιορίζεται σε πράγματα.

Όταν όμως έφυγα από το απρόσωπο κράτος που δανείζει τα πάντα και το έφτασα και στην τσέπη σας εκεί σας ενόχλησε. Θα χαιρόμουνα τον κάθε κ. Λεβέντη που προσπαθεί να περιθάλψει σε όλα τους μετανάστες αλλά όχι όποιον θέλει να κάνει μνημόσυνα με ξένα κόλλυβα.

Φαίνεται λοιπόν ότι η παρουσία μου στην τωρινή συζήτηση και ειδικά η φράση μου ότι συμφωνώ με τον Μακρέα αλλά όχι με χορηγό το κράτος χωρίς να συμφωνεί η πλειοψηφία σας ξύπνησε τα αντανακλαστικά σας.

Όλα είναι ξεκάθαρα τώρα. Για να μην λέτε και μισόλογα.
« Τελευταία τροποποίηση: 20 Φεβρουαρίου 2011, 22:43:39 από Δ. Κουναλάκης »
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

20 Φεβρουαρίου 2011, 22:50:36
Απάντηση #31
Αποσυνδεδεμένος

Βέρρας Οδυσσέας

Επώνυμοι
Πρώτον, δε σέβεσαι ούτε τον κύριο Μιχάλη.
Δεύτερον, ο φόβος που μου προκαλείς, αρχίζει να μετατρέπεται σε αηδία.
Ζητώ προστασία από τους διαχειριστές ΑΜΕΣΑ.
Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ!

20 Φεβρουαρίου 2011, 23:00:56
Απάντηση #32
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Το έπιασα το νόημα που ενοχλώ Οδυσσέα. Συνεχίστε ελεύθερα. Δεν θα ενοχλήσω την πορεία σας για το πως φαντάζεστε την ΠΦΥ
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

20 Φεβρουαρίου 2011, 23:11:58
Απάντηση #33
Αποσυνδεδεμένος

Βέρρας Οδυσσέας

Επώνυμοι
Τίποτα δεν έπιασες.
Ευτυχώς, γράφω επώνυμα πλέον, οπότε υπάρχουν άτομα που γνωρίζουν τις πολιτικές μου πεποιθήσεις.Αν θέλεις δήλωση μετανοίας, θα την έχεις:
"Δεν ψηφίζω Σύριζα, Συνασπισμό ή όπως αλλιώς λέγεται.Δε συμφωνώ με τις απόψεις του και τις απόψεις των βουλευτών του."
Στη διάθεσή σου, για οτιδήποτε άλλο θέλεις να συμπληρώσω στη δήλωση.
Πλέον, με εξαναγκάζεις σε ευτελισμό και ζητώ ξανά την προστασία των διαχειριστών.
Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ!

20 Φεβρουαρίου 2011, 23:20:07
Απάντηση #34
Αποσυνδεδεμένος

D-Michalis

Administrator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν θα ενοχλήσω την πορεία σας για το πως φαντάζεστε την ΠΦΥ

Να ενοχληθεί η παρέα για το πως φαντάζεται την ΠΦΥ. Και εσύ και εγώ και ο καθένας να πεί πως τη θέλει.

Όμως, αν και το ζήτησα -δεν το απαίτησα- ο διαπροσωπικός διάλογος δεν σταμάτησε.
Τώρα όμως το απαιτώ –με το δικαίωμα που μου δίνει η ιδιότητά μου αλλά και η πορεία μου σε τούτο το χώρο-  γιατί αποτελεί τροχοπέδη στην ανάπτυξη συζήτησης για την ΠΦΥ.
Κάθε σχετική αναφορά από τους ίδιους ή άλλους που θα τοποθετηθούν -ΕΔΩ- για τα διαπροσωπικά, θα διαγραφτεί.
Αν και επιθυμώ διακαώς να τραγουδώ το «μην κλαις, δεν πειράζει, θα ’ρθει άσπρη μέρα και για μας», με τα γεγονότα που ζούμε (σε κοινωνία και υγεία) νομίζω πως ταιριάζει καλύτερα το «γέρασα μ’ ένα κοντό παντελονάκι και ο ήλιος (πού είχε μισοφανεί, όχι μόνο) δεν φάνηκε ακόμη (αλλά έχει ολότελα κρυφτεί)».

18 Απριλίου 2011, 13:48:27
Απάντηση #35
Αποσυνδεδεμένος

alfie



Λέξεις κλειδιά: