Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
25 Απριλίου 2024, 07:57:20

Αποστολέας Θέμα: Ημερολόγιο νεοδιόριστου ιατρού..  (Αναγνώστηκε 95314 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

2 Ιανουαρίου 2013, 22:25:34
Απάντηση #15
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Συγνώμη, αλλά δυσκολεύομαι να παρακολουθήσω τις σκέψεις σας λόγω του ασύντακτου κειμένου σας.
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

2 Ιανουαρίου 2013, 22:35:08
Απάντηση #16
Αποσυνδεδεμένος

kdiwavvou


αρη δυσκολευομαι με τους η/υ, αναγακιο κακο για τη συνταγογραφηση, την εδω ενημερωση, αντε και κανενα τραγουδακι - βασει των λεγομενων σου εσενα σε ρωτησα το εξης : μπορουν να βρουν κατι να με στειλουν αδιαβαστο; ποιος θα ενοχληθει πιο πολυ διευθυντης η' διοικητης; οι υπολοιποι συναδελφοι  δεν γνωριζουν τη νομοθεσια; γιατι υπομενουν καθεστος δουλει'ας;
 - στον συναδελφο απαντησα ενδεχομενως με σαρκασμο πως αντικειμενικα δεν ειναι δικο μου περιστατικο, απλα ετυχε στη βαρδια μου και 90% αποζητα φορτοταξι, με τις συνθηκες εργασιας που αντιμετοπιζω  ισως εγω δεν θα το κατεβαζα βολο, αλλα να δεχομαι πιεσεις να διεκπεραιωσω - εσεις τι θα κανατε στη θεση μου;
« Τελευταία τροποποίηση: 31 Ιανουαρίου 2013, 16:35:56 από kdiwavvou »
η αγάπη για τον κλάδο - συντεχνία δεν είναι η διασφάλιση της μη δυσφήμισης του κλάδου και μόνο [ όποιου κλάδου ] αλλά παράλληλα η συνεχής προσπάθεια να αποτελεί ο κλάδος κυρίως φορέα επιστημονικής σκέψης και δραστηριότητας και μετέπειτα φορέα τέχνης - επαγγέλματος

2 Ιανουαρίου 2013, 22:43:33
Απάντηση #17
Αποσυνδεδεμένος

timex


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
εχει δικιο ο συναδελφος το περιστατικο ειναι δικο μου, ενα περιστατικο ομως που επιλεγει να εχει ιδιωτη θεραποντα, αποφευγει τον προσυμπτωματικο ελεγχο αν δεν επιδυνωθει/νοσηλευτει για να μην επιβρυνθει την δαπανη επισκεψης στον θεραποντα, απαιτει απο εμενα να συνταγογραφησω και μονο και δεν διαθετει το 5υερο για προσυμπτωματικο ελεγχο στο κυ, στελνει δε το βιβλιαριο με αντιπροσωπο, εχει δε περιβαλλον που απαιτει ασθενοφορο αλλα μαζι να παει και ο συνοδος με τα ρουχα στη βαλιτσα, περιβαλλον με περισση στργη το οποιο τις ημερες που δεν υφισταται σθενοφορο, δεν δυναται να φερει με ιχ τον ασθενη στο κυ για ενυδατωση , ηκγ/μα επειδη εχουν ιερολαγονιτιδα


Σε αυτό δεν έχεις δίκιο... το ότι κάποιος ασθενής επιλέγει έναν ιδιώτη ιατρό για τα τακτικά και ότι "ελαφρύ" επείγον του συμβεί δε πρέπει να κατακρίνεται. Το κάνει για κάποιο λόγο. Είτε γιατί εκείνον τον εμπιστεύεται περισσότερο, είτε γιατί βαριέται να περιμένει στο ΚΥ, είτε για οποιοδήποτε άλλο λόγο. Εφημερεύεις στο ΚΥ; Πρέπει να δεχτείς όλους τους ασθενείς που θα έρθουν, να τους περιθάλψεις, να τους συνοδέψεις στο νοσοκομείο και γενικότερα να κάνεις ότι μπορείς είτε είναι "πελάτες" σου, είτε όχι. Δυστυχώς ή ευτυχώς οι αγροτικοί ιατροί θα γίνονται όλο και πιο δυσεύρετοι για να κάνουν τις διακομιδές...

2 Ιανουαρίου 2013, 23:03:08
Απάντηση #18
Αποσυνδεδεμένος

kdiwavvou


βρε παιδια ! [ αν και οι πιο πολλοι ειμαστε > -αντα  , > -ηντα ] βρε παιδια ! ελεος ! παραπανω το παραδεχθηκα, εθεσα λαθος ερωτηματα και απο σειρα ερωτηματων ολοι ασχοληθηκατε με ενα, το λαθος !
ρωτω :
επιτρεπεται στο προγραμμα να εφημερευει ο ιδιος ιατρος 2 η' και 3 ημερες σερι ; αν εχει 11 ενεργεις, ποσα ρεπο δικαιουται ;
ποιους λογους μπορει να επικαλεστει η διοικηση για να κοψει παντελως το συνολο των ρεπο;  αν επικαλεστω τη νομοθεσια, ποιος θα ενοχληθει ο διευθυντης  η' ο διοικητης;
πληθος συναδελφων γιατι δεν επικαλειται τη νομοθεσια; αν επικαλεστω  τη νομοθεσια, τι μπορει να επικαλεστουν για να με στειλουν αδιαβαστο;
« Τελευταία τροποποίηση: 31 Ιανουαρίου 2013, 16:37:03 από kdiwavvou »
η αγάπη για τον κλάδο - συντεχνία δεν είναι η διασφάλιση της μη δυσφήμισης του κλάδου και μόνο [ όποιου κλάδου ] αλλά παράλληλα η συνεχής προσπάθεια να αποτελεί ο κλάδος κυρίως φορέα επιστημονικής σκέψης και δραστηριότητας και μετέπειτα φορέα τέχνης - επαγγέλματος

2 Ιανουαρίου 2013, 23:18:43
Απάντηση #19
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Αν ο διευθυντής σου εφημερεύει 4 ημέρες σερί, ε, ναι εσύ μπορείς να εφημερεύσεις 3 ημέρες σερί
Αν έχεις 5 εφημερίες παίρνεις 5 ρεπό, αν έχεις 11 εφημερίες, πόσα ρεπό θα πάρεις? Κάνε την απλή μέθοδο των τριών και θα το βρεις.
Το τι θα επικαλεστεί η διοίκηση δεν το ξέρω, θέλει γνώσεις μαντικής και δεν διαθέτω
Το ίδο και αν επικαλεστείς τη νομοθεσία, πες μας ποιός είναι ο διοικητής και ο διευθυντής σου και θα σου πούμε
Ένα γκάλοπ θα ήταν χρήσιμο, ώστε να γνωρίζουμε την άποψη συναδέλφων που δεν επικαλούνται τη νομοθεσία
Επικαλέσου εσύ τη νομοθεσία, το τι θα επικαλεστούν αυτοί, είναι ένα ρίσκο


Γενικά μας ρωτάς να πούμε τη γνώμη μας για κάποιους που δεν γνωρίζουμε και μάλιστα πώς πιστεύουμε ότι μπορεί να αντιδράσουν σε κάτι υποθετικό ή να σου πούμε γιατί δεν κάνουν κάτι αντί να ρωτήσεις τους ίδιους.
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

3 Ιανουαρίου 2013, 21:22:52
Απάντηση #20
Αποσυνδεδεμένος

kdiwavvou


αρη ;   ο διευθυντης οχι, δεν εφημερευει 4 ημερες σερι - εχω απο 9 ως 11 εφημερειες ολεσ ωσ ενεργεις και δεν παιρνω κανενα ρεπο λογω υπηρεσιακων αναγκων
να συνεχισω ;
« Τελευταία τροποποίηση: 31 Ιανουαρίου 2013, 16:37:56 από kdiwavvou »
η αγάπη για τον κλάδο - συντεχνία δεν είναι η διασφάλιση της μη δυσφήμισης του κλάδου και μόνο [ όποιου κλάδου ] αλλά παράλληλα η συνεχής προσπάθεια να αποτελεί ο κλάδος κυρίως φορέα επιστημονικής σκέψης και δραστηριότητας και μετέπειτα φορέα τέχνης - επαγγέλματος

3 Ιανουαρίου 2013, 21:58:17
Απάντηση #21
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
ο διευθυντης οχι, δεν εφημερευει 4 ημερες σερι
εχω απο 9 ως 11 εφημερειες ολεσ ωσ ενεργεις και δεν παιρνω κανενα ρεπο λογω υπηρεσιακων αναγκων
να συνεχισω ;

Μερικές ερωτήσεις, αν θες να απαντήσεις.
- Πόσες πληρώνεσαι για 9-11 ενεργές εφημερίες; Γιατί σίγουρα υπερβαίνεις το νομοθετημένο όριο. Αν κι απ' ό,τι λες είσαι μόλις 2 μήνες στη θέση, οπότε δεν θα έχεις δει τι πληρώνεσαι. Αν θες ρώτα στο γραφείο μισθοδοσίας πόσες εφημερίες περάστηκαν επίσημα στα χαρτιά για τους μήνες που αναφέρεις. Τόσες θα πληρωθείς.
- Πόσες εφημερίες κάνουν οι άλλοι; Υπερβαίνουν κι εκείνοι το όριο;
- Οι άλλοι παίρνουν ρεπό;

3 Ιανουαρίου 2013, 22:03:46
Απάντηση #22
Αποσυνδεδεμένος

kdiwavvou


- Πόσες πληρώνεσαι για 9-11 ενεργές εφημερίες; Γιατί σίγουρα υπερβαίνεις το νομοθετημένο όριο. Αν κι απ' ό,τι λες είσαι μόλις 2 μήνες στη θέση, οπότε δεν θα έχεις δει τι πληρώνεσαι. Αν θες ρώτα στο γραφείο μισθοδοσίας πόσες εφημερίες περάστηκαν επίσημα στα χαρτιά για τους μήνες που αναφέρεις. Τόσες θα πληρωθείς.
- Πόσες εφημερίες κάνουν οι άλλοι; Υπερβαίνουν κι εκείνοι το όριο;
- Οι άλλοι παίρνουν ρεπό;

θα το ρωτησω - κανουν απο 9 εως 10 - ενα χρονο δεν επαιρναν ρεπο - βαλανε για τον γεναρη, απο 4 - η μια συναδελφος εβαλε 5
εβαλα εγω 6 και μου ειπαν μεχρι 4, ενα την εβδομαδα - δεν αναρτηθηκε προγραμμα ρεπο, μονο εφημερειων στο κυ
ρωτησα στο γραφειο προσωπικου νοσοκομειου αλλ δεν εχει παει χαρτι με ρεπο - οι υπολοιποι τα πηρανε
ρωτησα γιατι δεν αναρτηθηκε / προωθηθηκε και ασφαλως δεν ελειψα απο την θεση μου, πηγα στο γραφειο - πηρα την απαντηση πως καμω την τριχα τριχια και απο φλεβαρη θα κοπουν ετσι και αλλιως λογω υπηρεσιακων αναγκων
« Τελευταία τροποποίηση: 31 Ιανουαρίου 2013, 16:39:09 από kdiwavvou »
η αγάπη για τον κλάδο - συντεχνία δεν είναι η διασφάλιση της μη δυσφήμισης του κλάδου και μόνο [ όποιου κλάδου ] αλλά παράλληλα η συνεχής προσπάθεια να αποτελεί ο κλάδος κυρίως φορέα επιστημονικής σκέψης και δραστηριότητας και μετέπειτα φορέα τέχνης - επαγγέλματος

3 Ιανουαρίου 2013, 22:51:00
Απάντηση #23
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Επομένως (αν κατάλαβα καλά) δε βλέπω κάποια μεροληπτική αντιμετώπιση προς το πρόσωπό σου.
Σύμφωνα με τα (δυσ)γραφόμενά σου:
- Όλοι έκαναν/κάνουν εφημερίες πάνω από το προβλεπόμενο όριο (δεν ξέρω αν πληρώνονταν για τις παραπάνω)
- Όλοι δεν έπαιρναν ρεπό τον προηγούμενο χρόνο
- Για τον Γενάρη προβλέπεται 1 ρεπό ανά εβδομάδα για όλους. (πάνω/κάτω)

Αν είσαστε τόσο λίγοι ώστε να κάνετε 9-11 εφημερίες το μήνα είναι "λογικό" να μην μπορείτε να πάρετε όλα τα ρεπό γιατί επιβαρύνονται όσοι μένουν. Σίγουρα είναι θεσμοθετημένο δικαίωμά σας αλλά αν είναι κοινή απόφαση να παίρνετε λιγότερα η διεκδίκηση εκ μέρους σου να τα λαμβάνεις στο σύνολό τους θα δημιουργήσει προβλήματα και συγκρούσεις.
Οπότε:
Συζητάτε αν μπορείτε να αυξήσετε τα ρεπό για όλους. Αν δεν συμφωνήσετε τότε ή συμβιβάζεσαι ή συγκρούεσαι με ό,τι αυτό σημαίνει.

3 Ιανουαρίου 2013, 23:04:30
Απάντηση #24
Αποσυνδεδεμένος

kdiwavvou


μαλιστα

τωρα αρχιζει και εχει ενδιαφερον η συζητηση
θετω το εξης ερωτημα : αντικειμενο των ιατρων ειναι το κλινικο εργο και οχι τα των `πολιτικων` θεσεων - κλειδιων διευθυνσης
οταν ομως μια κατασταση  με επηρεαζει και αφου εχω νευρικο συστημα ερεθισμα/αντιδραση, προσπαθω να δω τι ειναι αυτο που μου προκαλει δυσφορια και να διασφαλισω οτι δεν θα επιδρα στα αισθητηρια μου δυσμενως
τα λοιπα κυ του νομου εχουν αποκλειστικα ειδικους και υπερεπαρκεια σε σημειο που ναι μεν ειναι δυσβατα για επιφυλακης, χρεονονται εναλαξ ενεργη / επιφυλακης ενω βρισκονται και οι 2 στο ποστο τους, δηλαδη μια ο ενας ειναι 1ος μια ο αλλος στο προγραμμα  η' απλα παιρνουν 4 ενεργεις και εχουν ποιοτητα ζωης
ποιανου καλου ανθρωπου δουλεια ειναι να ενημερωθει ο διοικητης και να ερθουν εδω συναδελφοι απο λοιπα κυ;
γιατι ενα ετος τωρα η' και περισσοτερο που οι εδω συναδελφοι δεν εχουν θεσει γραπτως ζητημα, δεν υφισταται ζητημα για την διοικηση του νοσοκομειου
αν ειμαι λαθος .... ειμαι ;
η αγάπη για τον κλάδο - συντεχνία δεν είναι η διασφάλιση της μη δυσφήμισης του κλάδου και μόνο [ όποιου κλάδου ] αλλά παράλληλα η συνεχής προσπάθεια να αποτελεί ο κλάδος κυρίως φορέα επιστημονικής σκέψης και δραστηριότητας και μετέπειτα φορέα τέχνης - επαγγέλματος

3 Ιανουαρίου 2013, 23:32:45
Απάντηση #25
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
ποιανου καλου ανθρωπου δουλεια ειναι να ενημερωθει ο διοικητης και να ερθουν εδω συναδελφοι απο λοιπα κυ;

Η προσπάθεια να ["καννιβαλίσουμε"] τον εύκολο στόχο, δηλαδή τους συναδέλφους των άλλων ΚΥ , μας οδηγεί να χάσουμε το [όποιο] "δίκηο" μας.

"Ο συ μισείς, ετέρω μη ποιήσεις" [σοφή ρήση]. Με άλλα λόγια: Πώς θα σου φαίνονταν να πήγαινες εσύ [ με τί μεταφορικό μέσο; πώς θα γύριζες πίσω στη θέση σου το επόμενο πρωί να συνεχίσεις πρωινή εργασία; αν δεν έχεις ΙΧ ή δεν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις επειδή έχει πρόβλημα στο imjection ] να καλύπτεις εφημερία [Πρωτοχρονιά, Ανάσταση κ.λπ] σε όμορο ή πιο απομακρυσμένο/"δυσπρόσιτο" (όπως αναφέρεις) Κ.Υ.;
 
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
αν ειμαι λαθος .... ειμαι ;

Ε, un po...
Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

3 Ιανουαρίου 2013, 23:47:32
Απάντηση #26
Αποσυνδεδεμένος

kdiwavvou


τωρα η συζητηση γινεται ακομη πιο ενδιαφερουσα :
4 ειδικοι [ 2 β' και ενας α' και  ενας αναπληρωτης διευθυντης] + μια μονιμη αγροτικη ιατρος + ενας αγροτικος  = 3 δυαδες
3χ8 = 24 -- τι μενει; 7 ημερες
[ οι 4+2 τι καμουν; ]
αντε ας πουμε 3χ9 [ και στην ειδικοτητα 7 ως 8 εκαμνα, μια παραπανω τι εγινε;] τωρα ως προς τα ρεπο, στο κυ ειμαστε μονο 2 ιατροι, οι υπολοιποι ειναι σε υπαγομενα ιατρεια, αρα δεν επομιζονται κανενα βαρος αμα παρω ρεπο, αλλα προσωπικα δεν διανοουμαι να πω σε κανενα φυγε σε καλυπτω οποτε δεν το καμω και εγω - τωρα ως προς την επιβαρυνση των συναδελφων απο λοιπα κυ : εδω ειναι πολυ της μοδας το ΠΣΚ  ή το ΣΚ διότι ειναι και οι βενζινες στη μεση βλεπετε - αντι λοιπον να βρισκεται στο κυ το αλλο ως 2ος με δηλωμενη επιφυλακης, ας καμει 3 ενεργεις στο εδω κυ - 2 φιλοξενουμενοι ιατροι χ 2 τριημερα και μια μερα εκ της διευθυνσεως
αλλα στο φιναλε πως θα παρω ρεπο χωρις υπογεγραμμενο προγραμμα; στο μιλητο;
-----------------------------------------------------------------------------------------
προσωπικα την ιατρικη δεν την αντιλαμβανομαι σαν εργασια ουτε σαν επαγγελμα, ισως να ειναι τροπος ζωης
θελω να πιστευω πως την δουλεια'  δεν την φοβαμαι αλλα με φοβαται  εκεινη
επισης οταν καταπιανομαι με τα της ιατρικης, δεν αντιλαμβανομαι κουραση αλλα ξεκουραση και ποτε δεν εχω κοιταξει ωρολοι, αλλωστε δεν φορω διοτι αποτελει εστια μολυνσης για τον ασθενη
δεν διεκδικω ρεπο ουτε αποδοχες
ειναι τιμη μου που αξιολογηθηκα ως ικανος να υπηρετησω ανθρωπους που δουλευουνε απο το πρωι μεχρι το αλλο πρωι και μου δοθηκε η ευκαιρια να πραξω πραγματα σπουδαια και μερα με τη μερα να αποτολμησω να γινω βλασφυμος και να επιδιωξω αυτα που πρατω να ειναι οσο το δυνατο πιο κοντα στο τελειο

αλλα διεκδικησα τουτη τη δημοσια θεση για να καμω κλινικο εργο και οσο περναει απο το χερι μου θα το κανω
απο αυτα που λεγονται και δεν γινονται  αλλα και απο αυτα που γινονται και δεν λεγονται δεν ξερρω. προσπαθω οσα λεω να τα καμω και να εχω την αισθηση πως βρισκομαι σε μια υπηρεσια και οχι σε θεση εργασιας ιδιωτικου δικαιου
« Τελευταία τροποποίηση: 31 Ιανουαρίου 2013, 16:40:34 από kdiwavvou »
η αγάπη για τον κλάδο - συντεχνία δεν είναι η διασφάλιση της μη δυσφήμισης του κλάδου και μόνο [ όποιου κλάδου ] αλλά παράλληλα η συνεχής προσπάθεια να αποτελεί ο κλάδος κυρίως φορέα επιστημονικής σκέψης και δραστηριότητας και μετέπειτα φορέα τέχνης - επαγγέλματος

4 Ιανουαρίου 2013, 01:17:23
Απάντηση #27
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Παράθεση
4 ειδικοι [ 2 β' και ενας α' και  ενας αναπληρωτης διευθυντης] + μια μονιμη αγροτικη ιατρος + ενας αγροτικος  = 3 δυαδες................τωρα ως προς τα ρεπο, στο κυ ειμαστε μονο 2 ιατροι.........
Στο Κ.Υ. που υπηρετείς υπάγονται 6 γιατροί όλοι κι όλοι; Και μάλιστα στο ίδιο το Κ.Υ. όπως αναφέρεις είσαστε 2; (οπότε πώς να πάρεις ρεπό όταν θα μένει 1 στο Κ.Υ. σε πρωινό ωράριο; )
Δηλαδή διάλεξες εν γνώσει σου να υπηρετήσεις σε ένα Κ.Υ. που πριν να πας υπηρετούσε 1 γιατρός;

Αν ζορίζεστε με 10-11 ενεργές (που αμφιβάλλω αν τις πληρώνεστε όλες) μήπως να σκεφτείτε να βάλετε κάποιες ετοιμότητας ή μεικτές;
Αν πάλι τις πληρώνεστε όλες, τότε για οικονομικούς λόγους ίσως δεν θέλουν κάποιοι να μειωθούν.
Για τις "ενισχύσεις" από γειτονικά Κ.Υ. που αναφέρεις/προτείνεις, ενστερνίζομαι πλήρως τις απόψεις του διακομιστή.
« Τελευταία τροποποίηση: 4 Ιανουαρίου 2013, 01:19:40 από Αδαμάντιος Σκούφαλος »

4 Ιανουαρίου 2013, 01:29:59
Απάντηση #28
Αποσυνδεδεμένος

kdiwavvou


αγαπητε αδαμαντιε,
στο κυ υγειας προυπηρχε ενας ειδικος και αγροτικος - τωρα δυο ειδικοι  και αγροτικος - τα ρεπο και ο φορτος των εφημερειων ηταν ισως η αφορμη και οχι το αρχικο ζητημα
το αν παρανομουν οι δυπε και οι διοικησεις ειναι ενα θεμα - το αν λειτουργουν οικογενιακα καποιες υπηρεσιες ειναι ενα αλλο θεμα
προσωπικα δεν μπορω να με φανταστω να αφομοιωνομαι σε μια πραγματικοτητα οπου θα πληρωνομαι για λιγοτερες απο τις ωρες που βρισκομαι σε χωρο εργασιας και παραλληλα δεν θα δυναμαι να αξιοποιησω αυτο το χρονο για να καμω ιατρικη - δεν ειμαι σε θεση να κρινω ουτε να σχολιασω καταστασεις, συνθηκες, συγκυριες, ανθρωπους - σχετικα με την ολιγο εγκυο εχω ενα θεμα, δεν μπορω να την φανταστω ως υποσταση
μια υπηρεσια η' ειναι υπηρεσια η' δεν ειναι - το να μπορω να εχω ψυχολογια καλη και ηθικο ακμαιο ωστε να ειμαι παραγωγικος δεν το σπουδασα και δεν αποτελει αντικειμενο μου στο χωρο εργασιας μου αλλα παραγωγικοτητα δεν ειναι μονο η νομικη  κατοχυρωση προϊσταμενων μου οτι καλυπτεται το προγραμμα για διακομιδη και να μην διαμαρτυρεται το κοινο και να συνταγογραφουνται τα παντα και παντα
το οτι εργαζομαι σε επαρχια δεν σημαινει πως κατεβηκα και απο το βουνο
« Τελευταία τροποποίηση: 31 Ιανουαρίου 2013, 16:42:19 από kdiwavvou »
η αγάπη για τον κλάδο - συντεχνία δεν είναι η διασφάλιση της μη δυσφήμισης του κλάδου και μόνο [ όποιου κλάδου ] αλλά παράλληλα η συνεχής προσπάθεια να αποτελεί ο κλάδος κυρίως φορέα επιστημονικής σκέψης και δραστηριότητας και μετέπειτα φορέα τέχνης - επαγγέλματος

5 Ιανουαρίου 2013, 20:25:47
Απάντηση #29
Αποσυνδεδεμένος

parpar


αν εχεις περιθωριο οικονομικο και αν αγαπας τη ζωη σου ,  φυγε και ανοιξε ενα ιδιωτικο απεναντι απο το κεντρο υγειας......

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2320 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11 Μαΐου 2011, 11:05:53
από Μαρία Χόρτη
0 Απαντήσεις
2451 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28 Σεπτεμβρίου 2011, 09:04:12
από αφροδιτη
3 Απαντήσεις
8098 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22 Σεπτεμβρίου 2014, 22:40:38
από Σπύρος Κ.
0 Απαντήσεις
4369 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10 Μαρτίου 2013, 21:21:48
από Argirios Argiriou
2 Απαντήσεις
6456 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16 Ιουνίου 2014, 18:17:01
από Μαραγκος Μ