Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
29 Μαρτίου 2024, 01:40:37

Αποστολέας Θέμα: Μονιμοποιηση-εξελιξη σε επιμ Α  (Αναγνώστηκε 11842 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

17 Μαΐου 2011, 14:10:42
Αναγνώστηκε 11842 φορές
Αποσυνδεδεμένος

ilkarametos

Επώνυμοι
Καλημερα, θα ηθελα να ρωτησω τα εξης επειδη δεν βρηκα κατι συγκεκριμενο σε αλλο θεμα:
1. μονιμοποιηση σε επειμελητη Β μετα την  5 ετια με διαδικασίες πλεον εσωτερικές του παθολογικου τομεα του Νοσοκομειου που υπαγεται το Κεντρο Υγειας?
2. εξελιξη σε επιμελητη Α 2 χρόνια μετα? ή ισχυει παλιοτερη νομοθεσία που στην 5 ετια  γινεται η εξελιξη σε επιμελητη Α'?
ευχαριστω εκ των προτερων αν  ξερει καποιος

17 Μαΐου 2011, 16:08:44
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

mandreou


Πρόσφατη εμπειρία στις 30-03-2011. Κρίση σύμφωνα με τον νόμο Αβραμόπουλου (μετά από επτά χρόνια σε θέση Β΄, συμβούλιο κρίσης δλδ επιμελητές Α΄ και πάνω του παθολογικού Τομέα-κλινικών και κυ-περίπου 20 μέρες κράτησε η γραφειοκρατική διαδικασία ως την ημερομηνία κρίσης) και μονιμοποίηση με τον ίδιο τρόπο, για μένα ταυτόχρονα λόγω προηγούμενης προυπηρεσίας. Δυο φορές το χρόνο και με τη σειρά πρόσληψης γίνονται οι κρίσεις. Ακόμα αναμένω την απάντηση από Υπουργό Υγείας και τη δημοσίευση της απόφασης, ελπίζω να μην έχω τίποτα εκπλήξεις!!!
    
« Τελευταία τροποποίηση: 17 Μαΐου 2011, 16:11:59 από mandreou »

17 Μαΐου 2011, 17:59:00
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

ilkarametos

Επώνυμοι
Καλησπέρα, κ.Ανδρέου χρειάζεται υπουργική απόφαση?
Νομίζω οτι σε θέαη Β επί θητεία μετά την πενταετία (όπως εγω τώρα- δηλ με την "κατάρτιση και φοβερή εξυπηρέτηση" του γρεφείου προσωπικού -πριν 2 μήνες) μετά την εισήγηση εκ των έσω( εισηγητές) παθολογικού τομέα και συνέλευση δια βοής εγκρίνεται η μονιμοποίηση η οποία επικυρώνεται απο το Δ,Σ.
Δεν ξέρω αν μετά θέλει και απόφαση ΚΕΣΥ αλλα μου είπαν όχι.
Το ερώτημα μου ειναι πως μηπως με τον προ Αβραμόπουλο νόμο γινόταν εξέλιξη για Α΄στην πενταετία?

18 Μαΐου 2011, 15:22:23
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

mandreou


Επειδή είναι δεύτερη φορά που γίνομαι επιμελήτρια Α΄όπως επίσης και μονιμοποιούμαι δεύτερη φορά (η πρώτη μονιμοποίηση τον Μάιο του 2005 έγινε λόγω δυο κρίσεων στο ΕΣΥ, και η πρώτη κρίση σε Επιμελ.Α΄ έγινε τον Αυγουστο του 2007 με συμπλήρωση 7 χρόνων ως επιμελ. Β΄) απότι θυμάμαι πάλι περιμέναμε υπογραφή από το Υπουργείο. Πάντως η υπεύθυνη των κρίσεων έτσι μου είπε αλλά επειδή έχουν συμβεί πολλά περίεργα με αυτή την θέση όλα είναι πιθανά!     

3 Δεκεμβρίου 2015, 10:17:51
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Clemence


Αν υπάρχουν συνάδελφοι που να πέρασαν την διαδικασία μονιμοποίησης πρόσφατα θα μπορούσαν να μας πουν πώς έγινε η διαδικασία στα Νοσοκομεία τους; Εννοώ τι αίτημα κατέθεσαν σε ποια υπηρεσία και ποια η διαδικασία που ακολούθησε.

5 Δεκεμβρίου 2015, 02:13:42
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

laertis


Για εξέλιξη στον βαθμό του Α χρειάζονται 7 χρόνια προυπηρεσίας στον βαθμό Β, εκτός εάν υπάρχουν ποινές. Κάνετε αίτηση στο Γραφείο Προσωπικού του Νοσοκομείου που ανήκετε και θα ακολουθηθεί u τυπική διαδικασία κρίσεων
Μου κάνει εντύπωση που θέλετε να μονιμοποιηθείτε για 2η φορά, δεν φτάνει η πρώτη. Υπάρχει κάτι που σας φοβίζει ?

5 Δεκεμβρίου 2015, 12:02:57
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

Αρχίατρος

Επώνυμοι
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Μου κάνει εντύπωση που θέλετε να μονιμοποιηθείτε για 2η φορά, δεν φτάνει η πρώτη.


 ;D

24 Δεκεμβρίου 2015, 14:04:32
Απάντηση #7
Αποσυνδεδεμένος

Clemence


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Για εξέλιξη στον βαθμό του Α χρειάζονται 7 χρόνια προυπηρεσίας στον βαθμό Β, εκτός εάν υπάρχουν ποινές. Κάνετε αίτηση στο Γραφείο Προσωπικού του Νοσοκομείου που ανήκετε και θα ακολουθηθεί u τυπική διαδικασία κρίσεων
Μου κάνει εντύπωση που θέλετε να μονιμοποιηθείτε για 2η φορά, δεν φτάνει η πρώτη. Υπάρχει κάτι που σας φοβίζει ?

Εκτός του ότι δεν ξέρω αν σ΄αυτά τα πράγματα έχει και πολύ νόημα το ''θέλω'', πραγματικά δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί να μονιμοποιηθεί κανείς δεύτερη (ή τρίτη ή νιοστή) φορά. Ίσως κάποιος απ΄τους συναδέλφους που ρωτούν θα μπορούσε να μας το εξηγήσει.

12 Μαΐου 2016, 21:32:45
Απάντηση #8
Αποσυνδεδεμένος

DoctorX


Καλησπέρα σε όλους,
γνωρίζει κάποιος ποιοί χρόνοι προσμετρούνται στην πενταετία; Προσμετρούνται χρόνοι εργασίας στο εξωτερικό (Ευρωπαική Ένωση);


12 Μαΐου 2016, 22:09:14
Απάντηση #9
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Στην πενταετία για την μονιμοποίηση, προσμετράται μόνο χρόνος που έχει διανυθεί στο ΕΣΥ.
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

12 Μαΐου 2016, 22:33:52
Απάντηση #10
Αποσυνδεδεμένος

DoctorX


Περίεργο... καθώς στη εξέλιξη από επιμελητή Β' σε Α' και στο χρονοεπίδωμα προσμετράται ο χρόνος προϋπηρεσίας στο εξωτερικό...

13 Μαΐου 2016, 16:43:31
Απάντηση #11
Αποσυνδεδεμένος

silvertaur


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Στην πενταετία για την μονιμοποίηση, προσμετράται μόνο χρόνος που έχει διανυθεί στο ΕΣΥ.
Αν καποιος ηταν καποιο διαστημα επικουρικος
1) το διαστημα αυτο προσμετραται για τη μονιμοποιηση;
2) το διαστημα αυτο προσμετραται για την εξελιξη σε Επιμελητή Α';

13 Μαΐου 2016, 19:01:02
Απάντηση #12
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
11027 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25 Οκτωβρίου 2010, 14:07:39
από mandreou
13 Απαντήσεις
10713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31 Δεκεμβρίου 2015, 14:46:25
από Clemence
1 Απαντήσεις
5926 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Δεκεμβρίου 2016, 10:32:38
από Αδαμάντιος Σκούφαλος
16 Απαντήσεις
12996 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24 Ιουλίου 2017, 09:43:16
από nasiaser
1 Απαντήσεις
28475 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30 Οκτωβρίου 2019, 14:44:04
από Όμηρος