Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
16 Απριλίου 2024, 18:44:01

Αποστολέας Θέμα: Ιατρικά πιστοποιητικά κατά παραγγελία  (Αναγνώστηκε 7396 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

24 Ιουνίου 2011, 19:35:53
Αναγνώστηκε 7396 φορές
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


«Αγαπούλα μου, έχω γ..δικαστήριο αύριο και δεν θέλω να πάω. Μπορείς να μου δώσεις ένα χαρτί ότι έχω κάτι σοβαρό» λέει ο Μάκης Ψωμιάδης σε ένα γιατρό νοσοκομείου του ΕΣΥ και κλείνει τη δουλειά σε δύο λεπτά. «Δεν υπάρχει πρόβλημα, στείλε τη γραμματέα σου να το πάρει» απαντά ο γιατρός δημιουργώντας σαφώς την αίσθηση ότι αυτά είναι θέματα ρουτίνας στα νοσοκομεία.

Από Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος.
Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

25 Ιουνίου 2011, 09:53:14
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


Ο Μάκης Ψωμιάδης φέρεται να συνομιλεί με γιατρό από τον οποίο ζητά ιατρική γνωμάτευση για να αποφύγει ένα δικαστήριο που είχε.

«Μάκης: Έλα γιατρέ.
Γιατρός: Ναι.
Μ: Γιώργο θέλω μια χάρη. Είμαι στη Θεσσαλονίκη εδώ και δεν θέλω να πάω μάρτυρας, είμαι αύριο σε ένα γ... δικαστήριο στην Αθήνα και δεν θέλω να πάω.
Γ: Ναι, τί θέλετε;
Μ: Μου είπε τώρα ο δικηγόρος, ένα χαρτί θέλει, ότι έχω κάποιο πρόβλημα και δεν μπορώ να μετακινηθώ.
Γ: Πού να το στείλουμε;
Μ: Θά’ρθουν να το πάρουν εκεί, αλλά να σου πω κάτι, μπορούμε να το πάρουμε πιο επίσημο, να’ναι μια μ.... από κανέναν φίλο σου μέσα εκεί στο νοσοκομείο να μας δώσουνε;
Γ: Αυτό το χαρτί που δίνουμε, γράφει επάνω, μπαίνει μια σφραγίδα από τον ιατρικό σύλλογο και είναι επίσημο, δεν είναι απλό και αυτό πάει σε όλες τις αντίστοιχες περιπτώσεις. Για πότε είναι αυτό;
Μ: Αύριο είναι. Για το Ι’ Τριμελές Πλημμελειοδικείο Αθήνας.
Γ: Μην στενοχωριέσαι, δεν θα έχουμε πρόβλημα, εγώ θα έχω και προγενέστερη ημερομηνία, απλά να έρθει κάποιος να το πάρει γιατί θέλει και μια σφραγίδα από τον Ιατρικό Σύλλογο.
Μ: Ναί, ωραία, να στείλω τη Μελίνα να το πάρει και να πάει και στον Ιατρικό Σύλλογο.
Γ: Νά’ρθει.
Μ: Έρχεται τώρα στο γραφείο, αλλά να γράψεις κάτι δυνατό.
Γ: Μην στενοχωριέσαι, θα γράψω».

(Από Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος)
Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
3846 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Αυγούστου 2009, 01:39:52
από Chris123GR
1 Απαντήσεις
4232 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 8 Μαρτίου 2011, 14:32:03
από EzeΤΡΟΛ
1 Απαντήσεις
4995 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12 Οκτωβρίου 2012, 09:36:28
από Harper
0 Απαντήσεις
2541 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25 Ιανουαρίου 2017, 08:23:19
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
5326 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27 Οκτωβρίου 2023, 18:23:31
από Argirios Argiriou