Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
29 Μαρτίου 2024, 00:35:25

Αποστολέας Θέμα: Q10 συνέζυμο και πατέντες  (Αναγνώστηκε 4699 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

18 Ιουλίου 2011, 11:30:00
Αναγνώστηκε 4699 φορές
Αποσυνδεδεμένος

ALTRUIST


Στις ΗΠΑ από το 2008 είναι καταχωρημένη πατέντα σύμφωνα με την οποία η λήψη ημερησίως 15gr D-RIBOSE και 100mg UBIQUINOL (ενεργή μορφή συνενζύμου Q10) εξαφανίζει τελείως και αμέσως τα συμπτώματα της κολπικής μαρμαρυγής. Μπορεί να ακούγεται απίστευτο και γι΄αυτό αν θέλετε περισσότερη ενημέρωση πάρτε με να σας εξηγήσω 6979 00 50 83.

18 Ιουλίου 2011, 15:50:11
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Στις ΗΠΑ από το 2008 είναι καταχωρημένη πατέντα σύμφωνα με την οποία η λήψη ημερησίως 15gr D-RIBOSE και 100mg UBIQUINOL (ενεργή μορφή συνενζύμου Q10) εξαφανίζει τελείως και αμέσως τα συμπτώματα της κολπικής μαρμαρυγής. Μπορεί να ακούγεται απίστευτο και γι΄αυτό αν θέλετε περισσότερη ενημέρωση πάρτε με να σας εξηγήσω 6979 00 50 83.

Γεια σας, με λένε διακοσμητή και βρίσκω την καταχώρησή σας ενδιαφέρουσα, αλλά μου τέλειωσαν oι μονάδες στο κινητό μου.

Τί ακριβώς προσφέρει η μέθοδος (πατέντα) στην οποία αναφέρεστε; Να υποθέσω ότι ανατάσσει μια πρόσφατης έναρξης  κολπική μαρμαρυγή σε φλεβοκομβικό ρυθμό; 'Η μήπως διατηρεί τον φλεβοκομβικό ρυθμό σε μια αναταγμένη κολπική μαρμαρυγή; Ή μήπως πάλι διατηρεί χαμηλή-ανεκτή την κοιλιακή ανταπόκριση σε μια μόνιμη κολπική μαρμαρυγή;
Υπάρχει αναγκαιότητα συγχορήγησης και αντιπηκτικών; Δρα η πατέντα σε κάθε περίπτωση, δηλαδή ακόμη και όταν υπάρχει υποκείμενη νοσηρότητα, π.χ. στένωση μιτροειδούς, θυρεοειδοπάθεια, αλκοολισμός, αρτηριακή υπέρταση κ.α.;

Ποιά η θέση της Αmerican Ηeart Αssociation γύρω από την πατέντα;
« Τελευταία τροποποίηση: 18 Ιουλίου 2011, 18:29:37 από Ο διακοσμητής »
Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

18 Ιουλίου 2011, 23:17:58
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Στις ΗΠΑ από το 2008 είναι καταχωρημένη πατέντα σύμφωνα με την οποία η λήψη ημερησίως 15gr D-RIBOSE και 100mg UBIQUINOL (ενεργή μορφή συνενζύμου Q10) εξαφανίζει τελείως και αμέσως τα συμπτώματα της κολπικής μαρμαρυγής. Μπορεί να ακούγεται απίστευτο και γι΄αυτό αν θέλετε περισσότερη ενημέρωση πάρτε με να σας εξηγήσω 6979 00 50 83.

To ατελείωτο γέλιο. Και εγώ έχω καταθέσει πατέντα που περιγράφει τον τρόπο με τον οποίο η καλή σεξουαλική ζωή οδηγεί στην μακροζωία. Βέβαια, μου λείπουν ακόμη οι έρευνες, οι κλινικές μελέτες και οι αποδείξεις γενικότερα για αυτό. Αλλά μόλις τα κάνω αυτά θα έχω σίγουρη την εκμετάλλευση αφού είμαι ο πρώτος που καταχώρησα την πατέντα στις ΗΠΑ. Μετά θα απαιτώ πληρωμή για κάθε σεξουαλική επαφή καθώς αυτή θα μακραίνει την ζωή και θα έχει ρόλο φαρμάκου. Εάν θέλετε πάρτε στο τηλέφωνο 90 11 12345 για να χρηματοδοτήσετε την έρευνα μου ώστε να έχετε ώφελος από την πατέντα......

Αθάνατες ΗΠΑ......
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

5 Αυγούστου 2011, 17:39:24
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

tsoukase

Επώνυμοι
Κύριε Κουναλάκη, αν κάνετε ακόμα recruit στην έρευνα σας προτίθεμαι να συμμετέχω. Ηθελα να ρωτήσω αν είναι double-blind γιατί είμαι οπτικός τύπος. Επίσης αν είναι randomized μπορώ να συμμετέχω πολλές φορές? Φαντάζομαι τηρείτε απόλυτη εχεμύθεια γιατί θα έχω πρόβλημα αν με δω στο internet. Τηλεφωνήστε στο 11880 και ζητήστε να σας συνδέσουν μαζί μου.
Ιατρός Νεύρων

Λέξεις κλειδιά: