Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
19 Απριλίου 2024, 22:46:30

Αποστολέας Θέμα: Χρονολογικη παραταση, στρατος, -3 θεσεις  (Αναγνώστηκε 11051 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

21 Ιουνίου 2011, 20:16:58
Αναγνώστηκε 11051 φορές
Αποσυνδεδεμένος

geocha


Καλησπερα παιδια και απο εμενα και συγχαρητηρια για το φορουμ σας!  Θα ηθελα την αποψη σας πανω σε ενα "θεματακι" που μου εχει προκύψει και με εχει εκνευρισει απιστευτα.
Απο τον αυγουστο του 2010 μεχρι και τις 16/5/2011 ημουν φανταρος και εχοντας κανει αιτηση για ειδικοτητα σε νοσοκομειο εκτός αθηνων ερχεται η σειρα μου (αδειαζει μια θεση). Κανω παραταση και φυσικα χανω την θεση αυτη.Λογικο ως εδω....Μαθαινω οτι ανοιγει αλλη μια και φυσικα χανω και αυτην! Τελειωνοντας την θητεια μου προσκομίζω το απολυτηριο του στρατου στην νομαρχεια που υπαγεται το νοσοκομειο και μου λενε οτι ολα ειναι οκ, μολις αδειασε μια θεση. Επικοινωνω με το υπουργειο οπου η υπαλληλος μου λεει οτι εντος του ιουλιου θα διοριστω. Ξαναπαιρνω τηλ. σημερα και μου λενε οτι τα χαρτια μου γυρισαν στην νομαρχεια, δεν μπορω να παρω την θεση καθοτι εχει ελευθερωθει στις 22 απριλιου και ειναι πριν την χρονολογικη μου παραταση. Θα την παρει ο επόμενος που εκανε αιτηση 3 μηνες πριν....

Και ρωταω εγω ο μαυρος ο γκαντεμης, ειναι λογικο να χανω 3 θεσεις ετσι για πλακα?Καλα οι πρωτες 2, η 3η ομως? Μπορω να κανω κατι γι'αυτο? Να το κυνηγήσω με καποιο τροπο? 1 χρονο περιμενω και ουτε καν για πληρη ειδικοτητα...

Ευχαριστω θερμα!

21 Ιουνίου 2011, 21:08:19
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Εφόσον η θέση έμεινε κενή στις 22 Απριλίου κι εσύ τελείωσες τη θητεία σου στον Ε.Σ. 16 Μαΐου λογικό να μην την λάβεις εσύ αλλά κάποιος άλλος που ήταν έτοιμος την ημέρα εκκένωσης της θέσης.

Το ότι περιμένεις ένα χρόνο για το αρχικό στάδιο ειδικότητας κατά το οποίο άνοιξαν και 3 θέσεις στις οποίες θα μπορούσες να τοποθετηθείς αν δεν ήσουν φαντάρος δε θα πρέπει καν να το αναφέρεις με αγανάκτηση. Πιθανόν να μη γνωρίζεις τι σημαίνει χρόνοι αναμονής για έναρξη ειδικότητας.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

21 Ιουνίου 2011, 22:27:50
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

geocha


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Εφόσον η θέση έμεινε κενή στις 22 Απριλίου κι εσύ τελείωσες τη θητεία σου στον Ε.Σ. 16 Μαΐου λογικό να μην την λάβεις εσύ αλλά κάποιος άλλος που ήταν έτοιμος την ημέρα εκκένωσης της θέσης.

Το ότι περιμένεις ένα χρόνο για το αρχικό στάδιο ειδικότητας κατά το οποίο άνοιξαν και 3 θέσεις στις οποίες θα μπορούσες να τοποθετηθείς αν δεν ήσουν φαντάρος δε θα πρέπει καν να το αναφέρεις με αγανάκτηση. Πιθανόν να μη γνωρίζεις τι σημαίνει χρόνοι αναμονής για έναρξη ειδικότητας.



Εμενα μου κανει εντυπωση που εχει ανοιξει θεση αλλα το ατομο που θα επρεπε να ειχε φυγει ειναι ακομα εκει....
οσο για το δευτερο, ειναι σιγουρο οτι δεν γνωριζεις την ηλικια μου γι'αυτο το γραφεις :( Ξερω πολυ καλα ποσα χρονια μεχρι και 2ψηφιο νουμερο μπορει να εχεις αναμονη αλλα στην περιπτωση  μου δεν εχω πολλα περιθωρια.
Κατι αλλο, αν αυτος ο ιατρος αρνηθει την θεση ή κανει ανακληση, την παιρνω εγω ή οχι? Επισης, αν αυριο κανει καποιος αλλος αιτηση για ειδικοτητα και το παλικαρι που εγραψα πριν αρνηθει την θεση, παλι δεν την παιρνω εγω? Ελπιζω να εγινα κατανοητος :(

22 Ιουνίου 2011, 00:35:39
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Αν κάνει ανάκληση της απόφασης τοποθέτησης τότε ξεκινάει η διαδικασία τοποθέτησης του επόμενου έτοιμου που υπήρχε στη λίστα την 22α Απριλίου.

Το ότι η θέση άνοιξε δε σημαίνει πως ο συνάδελφος παραιτείται την ίδια ημέρα, έχει το δικαίωμα να πάρει παράταση μέχρι το διορισμό του αντικαταστάτη του.

Οι χρόνοι αναμονής δεν έχουν σχέση με την ηλικία του κάθε ιατρού και δεν εξαρτώνται από τα περιθώρια που έχουν για αναμονή.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

22 Ιουνίου 2011, 09:22:37
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

geocha


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Αν κάνει ανάκληση της απόφασης τοποθέτησης τότε ξεκινάει η διαδικασία τοποθέτησης του επόμενου έτοιμου που υπήρχε στη λίστα την 22α Απριλίου.
Αν στην προκειμενη φαση δεν υπαρχει αλλος παραμονο εγω? Παλι χανω την θεση?
Παράθεση
...... έχει το δικαίωμα να πάρει παράταση μέχρι το διορισμό του αντικαταστάτη του.
Αυτο να σου πω δεν το καταλαβα

Ευχαριστω και παλι :)





22 Ιουνίου 2011, 12:35:01
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Ε, αφού δεν υπήρχε άλλος έτοιμος τότε στέλνουν εσένα.

Τι ακριβώς δεν κατάλαβες στην επόμενη πρόταση;
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

22 Ιουνίου 2011, 13:34:49
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

geocha


θελω να πω, η θεση κλεινει και ανοιγει ξανα με αλλη ημερομηνια? Η' την χανω τελείως?

Και παλι ευχαριστω!!!

Λέξεις κλειδιά: Οτι ναναι! 
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
9550 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30 Οκτωβρίου 2009, 19:25:37
από anastasios theodoridis
4 Απαντήσεις
7629 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30 Οκτωβρίου 2009, 19:24:56
από anastasios theodoridis
0 Απαντήσεις
18320 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Δεκεμβρίου 2010, 18:54:25
από Argirios Argiriou
11 Απαντήσεις
10016 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30 Δεκεμβρίου 2011, 12:19:44
από anastasios theodoridis
0 Απαντήσεις
4265 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29 Σεπτεμβρίου 2021, 07:09:31
από Argirios Argiriou