Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
19 Μαρτίου 2024, 04:05:34

Αποστολέας Θέμα: Δωρεάν φαγητό ανά νομό  (Αναγνώστηκε 7517 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

14 Ιανουαρίου 2012, 15:40:50
Αναγνώστηκε 7517 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Βέρρας Οδυσσέας

Επώνυμοι
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ!

15 Ιανουαρίου 2012, 04:59:30
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Δημήτριος


Καλή χρονιά ευχομαι σε όλους!Είναι αραγε αναγκαιο να σχολιάσω οτι αυτά θυμιζουν τα πρωτοβυντινά χρόνια και τα κυρήγματα των Τριών Ιεραρχών;Δυστυχώς η φυση του ανθρώπου ως κοινωνικού όντος (ως βιολογικού δεν ξέρω) φαινεται να είναι αμετάβλητη επί αιώνες!
Αν όμως υπάρχει κάποιο πλούσιο ζώον ερπετό (δεν θα τον πω ανθρωπο,ούτε και ζώο διότι έχω felis catus στο σπίτι)που νομιζει πως ζώντας στη χλιδή είναι χριστιανός να πάει να κοιταχτεί σε καναν ψυχίατρο!
Εμενα ως ΔΥ μου παρακρατούν ενα ποσό αλληλεγγύης υπέρ ανέργων.Αλλά και πάλι με τέοια πείνα ούτε τα φλούδια από τα λεμόνια δεν μου κανει καρδιά να πετάξω.Αν και τις ελεημοσύνες δεν είναι ανάγκη να τις διαλαλούμε.Φτάνει να μην προκαλούμε με τη ζωή μας.
Διαβάζοντας το θέμα περί δωρεάν αποδείξεων σκεφτόμουν εδω και μήνες την υποθετική περίπτωση  γιατρού που μη δυναμένος να λάβει τα δέοντα θα λέει στον ασθενή "Στην επόμενη επισκεψη θέλω λάδι,ελιές,αβγά,κρέας και ότι αλλο βγάζει το φτωχικό σου"
« Τελευταία τροποποίηση: 15 Ιανουαρίου 2012, 05:04:22 από Δημήτριος »

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13 Ιανουαρίου 2013, 23:49:27
από Argirios Argiriou
3 Απαντήσεις
9758 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24 Νοεμβρίου 2019, 20:06:19
από Argirios Argiriou
3 Απαντήσεις
16051 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31 Δεκεμβρίου 2018, 17:17:14
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
4536 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20 Μαΐου 2019, 22:39:47
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
6779 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30 Δεκεμβρίου 2020, 19:38:36
από Argirios Argiriou