Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
26 Απριλίου 2024, 11:59:05

Αποστολέας Θέμα: Χειρόγραφη Συνταγογράφηση -Δραστική Ουσία με βάση τον Εφαρμοστικό Νόμο 4052  (Αναγνώστηκε 35557 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

3 Αυγούστου 2012, 14:12:03
Απάντηση #120
Αποσυνδεδεμένος

Harper

Ιατροί
Το υποσχεθηκε...δεσμευθηκε...εδωσε το λογο του..αχ αυτη η πλουσια ελληνικη γλώσσα!!!

Οταν το δηλωσει και εγγραφως ο υπουργος τοτε και εγω ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ-ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ-ΔΙΝΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΜΟΥ να ξανασυνταγογραφησω χειρογραφα.
Μεχρι τοτε αυτο που σκεφθομαι ειναι πως μου χρωστανε 5 μηνες ΑΠΛΗΡΩΤΕΣ εφημεριες ενω προσεχως καλουμαι να πληρωσω -χωρις αναβολες-την πρωτη δοση εφοριας

Απο υποσχεσεις ΧΟΡΤΑΣΑΜΕ.Το στριβειν δια του αρραβωνος τεινει να εξελιχθει σε εθνικο σπορ
Εργα θελουμε και υπογραφες για αυτα που λεμε

+

3 Αυγούστου 2012, 15:34:32
Απάντηση #121
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Ο Υπουργός, υποσχέθηκε ενέργειες στις παραπάνω κατευθύνσεις και ότι δε θα εφαρμοστεί το πρόστιμο του 1 €, διότι δε θα εκδοθεί εφαρμοστική εγκύκλιος του Νόμου.

Ο Λυκουρέζος το έκανε αυτό για να αποφύγει να πληρώσει στους φμφ το 1 ευρώ που τους όφειλε για κάθε ηλεκτρονική μετατροπή χειρόγραφης συνταγής.
Ουσιαστικά πρόκειται για άλλη μια ήττα των φμφ, από τις πολλές που γεύονται τώρα τελευταία.
Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

3 Αυγούστου 2012, 16:01:43
Απάντηση #122
Αποσυνδεδεμένος

tasath


Ήττα είναι η μη έγκαιρη και μερική πληρωμή οφειλών των ταμείων;
Αρχίζω να ανησυχώ για τιην επιλογή των λέξεων που χρησιμοποιείτε, αγγίζει τα όρια της διαστροφής...

Στην τελική, χάρισμά σας το 1€, να πιείτε το καφεδάκι σας  :laugh:
Μπουμπούκος γιοκ. Τσεκούρι τώρα.