Γενικά > Νομικά θέματα

Εξέλιξη επιμελητή Α΄σε διευθυντή ΕΣΥ

(1/1)

bstamatis:
Εκτιμώ βαθύτατα το έργο σας και γι αυτό εγινα μέλος του forum.
Ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος την νομοθεσία για εξελιξη - αναβάθμιση επιμελητή Α΄σε διευθυντή ΕΣΥ.
Εχω 2,5 χρόνια ΙΚΑ, 1,5 χρόνια αγροτικό ως ειδικευμένος, 9 χρόνια ως επιμελητής Β΄και 3 χρόνια επιμελητής Α΄.Μπορώ να καταθέσω τα χαρτια μου για αξιολόγηση ώστε να εξελιχθώ σε διευθυντής;;;
 
 Ευχαριστώ πολύ

 

Αδαμάντιος Σκούφαλος:
 Για εξέλιξη σε βαθμό διευθυντή απαιτούνται 15 χρόνια στο ΕΣΥ εκ των οποίων τουλάχιστον τα 5 ως Α' (στην ίδια θέση) ή 8 χρόνια σε βαθμό Α'. Ν.3754 Άρθρο 4 Παρ. ΣΤ'  ΦΕΚ 43/Α/11-3-2009 (επισυνάπτεται)
Άρα θες ακόμη 2 χρόνια ως Α' ( το αγροτικό μετράει ως υπηρεσία).
Δες και τη συζήτηση που έχει γίνει εδώ Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος για εξέλιξη από Β' σε Α'. Έχει αρκετά στοιχεία και για την υπόθεσή σου.

bstamatis:
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!

timex:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΕκτιμώ βαθύτατα το έργο σας και γι αυτό εγινα μέλος του forum.
Ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος την νομοθεσία για εξελιξη - αναβάθμιση επιμελητή Α΄σε διευθυντή ΕΣΥ.
Εχω 2,5 χρόνια ΙΚΑ, 1,5 χρόνια αγροτικό ως ειδικευμένος, 9 χρόνια ως επιμελητής Β΄και 3 χρόνια επιμελητής Α΄.Μπορώ να καταθέσω τα χαρτια μου για αξιολόγηση ώστε να εξελιχθώ σε διευθυντής;;;
 
 Ευχαριστώ πολύ

 

--- Τέλος παράθεσης ---

Συγνώμη να ρωτήσω κάτι επειδή βλέπω είστε γενικός γιατρός. Απο την ειδικότητα πόσα χρόνια έχετε;

Argirios Argiriou:
02/11/2021

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση