Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 12:40:34

Αποστολέας Θέμα: Νέα παρέμβαση του μητροπολίτη Παύλου κατά της Χρυσής Αυγής.  (Αναγνώστηκε 8935 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

23 Οκτωβρίου 2012, 21:16:52
Αναγνώστηκε 8935 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
TA NEA, 23-10-2012.


O μητροπολίτης Σισανίου και Σιατίστης Παύλος εξαπέλυσε νέα πυρά κατά της Χρυσής Αυγής απαντώντας σε ανακοίνωση που τον κατηγορεί ότι «πολιτικολογεί εναντίον συγκεκριμένου κόμματος, ενώ δεν λέει λέξη για κόμματα και πολιτικούς που δηλώνουν ευθέως άθεοι».

«Είναι προτιμότερο να είσαι άθεος από το να μπερδεύεις ή να χρησιμοποιείς την πίστη και την Εκκλησία για να παγιδεύσεις ανθρώπους» τονίζει ο μητροπολίτης.
«Ο Θεός είναι αγάπη» επισημαίνει και παραπέμπει σε σχετική περικοπή του Ευαγγελιστή Ιωάννη του Θεολόγου: «Αυτός που λέει ότι αγαπά τον Θεό και μισεί τον αδελφό του είναι ψεύτης! Πώς μπορεί να αγαπάς τον Θεό που δεν τον είδες και να κακοποιείς τον αδελφό σου που τον βλέπεις καθημερινά;».

Ο μητροπολίτης Παύλος, μάλιστα, αναρωτιέται «για το ποια "Ορθοδοξία" μιλάει η Χρυσή Αυγή; Για την Ορθοδοξία της Εκκλησίας ή για την "Ορθοδοξία" τη δική της;». Σε άλλο σημείο της νέας του παρέμβασης τονίζει: «Έχει καμία σχέση η "Ορθοδοξία" της Χρυσής Αυγής με την πίστη, το βίωμα και την Ορθοδοξία του Ευαγγελίου; Είναι ευθέως αντίστροφες και αλληλοαποκλειόμενες».

Απαντώντας σε όσα του καταλογίζει η Χρυσή Αυγή ότι πολιτικολογεί εναντίον της λέει: «Δεν πολιτικολογώ απέναντι ενός ορισμένους κόμματος, όπως με κατηγορείτε, αλλά θεολογώ υπερασπιζόμενος την αληθινή Ορθοδοξία. Τα επιχειρήματά μου δεν τα αντλώ από την τοποθέτηση και τις αρχές ενός άλλου κόμματος, αλλά από το Ευαγγέλιο του Χριστού».

Ο μητροπολίτης Παύλος, επίσης, ξεκαθαρίζει ότι η Εκκλησία είναι του Χριστού και όχι του έθνους. «Μια εθνική Εκκλησία που μπορεί να μάχεται τα μέλη μιας άλλης Εκκλησίας λόγω του χρώματος των μελών της είναι μια αιρετική Εκκλησία».


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

28 Οκτωβρίου 2012, 01:05:38
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Δημήτριος


"Είναι προτιμότερο να είσαι άθεος από το να μπερδεύεις ή να χρησιμοποιείς την πίστη και την Εκκλησία για να παγιδεύσεις ανθρώπους..."

Η ανωτερω ιεραρχηση με τη λογικη του "μη χειρον βελτιστον" με κανει να σκεφθω πως ανηκει στην αριστερη πτρυγα της ιεραρχιας.Και οι κληρικοι ανθρωποι ειναι και σε κοινωνια ζουν.Παιδιοθεν ειχαν μια αλφα πολιτικη παιδεια.Αναμενομενο ειναι να του τη βγουν απ τα δεξιά καποιοι άλλοι λεγονταν λχ πως περναει στο ντουκου τα αθεα κυρηγματα και ως εκ τουτου διχαζειι το λαο θελοντας να το παιξει αριστερολάγνος
Και τουτο ποιείν και κεινο μη αφιεναι ,Δεσποτα,θα έλεγα εγώ.Παρε παραδειγμα απο το ΚΚΕ που τα χωνει σε ολους και εννοούμε ΟΛΟΥΣ χωρις εξαιρέσεις!

29 Οκτωβρίου 2012, 23:25:02
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Loumakis

Επώνυμοι
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
"Είναι προτιμότερο να είσαι άθεος από το να μπερδεύεις ή να χρησιμοποιείς την πίστη και την Εκκλησία για να παγιδεύσεις ανθρώπους..."

Η ανωτερω ιεραρχηση με τη λογικη του "μη χειρον βελτιστον" με κανει να σκεφθω πως ανηκει στην αριστερη πτρυγα της ιεραρχιας.Και οι κληρικοι ανθρωποι ειναι και σε κοινωνια ζουν.Παιδιοθεν ειχαν μια αλφα πολιτικη παιδεια.Αναμενομενο ειναι να του τη βγουν απ τα δεξιά καποιοι άλλοι λεγονταν λχ πως περναει στο ντουκου τα αθεα κυρηγματα και ως εκ τουτου διχαζειι το λαο θελοντας να το παιξει αριστερολάγνος
Και τουτο ποιείν και κεινο μη αφιεναι ,Δεσποτα,θα έλεγα εγώ.Παρε παραδειγμα απο το ΚΚΕ που τα χωνει σε ολους και εννοούμε ΟΛΟΥΣ χωρις εξαιρέσεις!

Εισαι λάθος στην κριτικη σου. Ενας ιεράρχης δεν ειναι ή, για την ακρίβεια, δεν πρεπει να ειναι δεξιος ή αριστερός οταν εκφράζεται δημόσια ως εκπρόσωπος της Εκκλησίας. Ο κοσμος δεν περιμενει να ακούσει τις προσωπικες πολιτικες θέσεις του τάδε ή δείνα ιεράρχη, αλλά ποια ειναι η άποψη της Εκκλησίας, τεκμηριωμένη με βάση την Χριστιανική διδασκαλία (με άλλα λόγια θέλει evidence-based κήρυγμα). Υπο αυτή την άποψη, ο μητροπολίτης Παύλος δεν ειναι ούτε αριστερός, ούτε δεξιός στη θαρραλέα και αξιοθαύμαστη κριτική του κατα της "Χρυσης Αυγης" (ή καλύτερα "Μαύρης Νύχτας"). Ειναι απλά συνεπής Χριστιανός. Συμφωνω με τη θέση του και προσθέτω οτι ενας άθεος κανει κακό μονο στον εαυτό του, με την έννοια οτι "οικεία βουλήσει" στερείται της θείας βοήθειας λόγω της απιστίας του. Αντίθετα ενας Χρυσαυγίτης προξενεί πολλαπλό κακό, πάντα με βάση τη διδασκαλία της Εκκλησίας. Ξυλοκοπώντας και δέρνοντας αλλόθρησκους μεταναστες, αυτό που πετυχαίνει ειναι να δυσφημεί και να προσβάλλει με τη συμπεριφορά του τον Χριστό της αγάπης, που υποτίθεται υπερασπίζεται. Ενας Μουσουλμάνος Πακιστανός που εχει φαει "το ξύλο της αρκούδας" απο τους "Χριστιανούς" Χρυσαυγίτες, δεν υπάρχει περίπτωση να προσελκυσθεί απο μια θρησκεία, αγάπης τάχα μου, που οι οπαδοί της φερονται με τετοιο μίσος και βαρβαρότητα. Χώρια που, πάντα με βάση τη διδασκαλία της Εκκλησίας, καθε βιαιοπραγία εις βάρος ταλαίπωρου μετανάστη ειναι βιαιοπραγία εις βάρος του ιδιου του Χριστού (θυμίζω τη ρήση "εφ' όσον εποιήσατε ενί τούτων των αδελφών μου των ελαχίστων, εμοί εποιήσατε"). Γι' αυτό, πατριώτη Δημήτρη (κι εγώ Σπαρτιάτης είμαι, άλλο που κατέληξα στη Λάρισα ως ερωτικός μετανάστης), αν εχεις αντίρρηση στα γραφόμενα μου, ρώτα τον εξαίρετο μητροπολίτη σας Ευστάθιο σχετικά, να σε διαφωτίσει.
« Τελευταία τροποποίηση: 29 Οκτωβρίου 2012, 23:37:18 από Loumakis »
"Οσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται, ζυγόν δουλείας άς έχωσι. Θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία" (Ανδρέας Κάλβος, ωδή εις Σάμον)
   Συμπέρασμα: η πατρίδα δεν μπορεί να περιμένει σωτηρία απο ενάρετους δειλούς, θα πρέπει να το λέει και η καρδιά τους.

30 Οκτωβρίου 2012, 06:40:28
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Δημήτριος


Γιατρέ είναι θεάρεστο έργο να ομιλούμε εποικοδομητικά για το "δέον γενεσθαι".Να υποθεσω πως η απογοητευση σας όταν διαβάζετε Αμβρόσιο δεν πρέπει να περιγράφεται με λόγια..που να δείτε και τα πεπραγμένα του Δαμασκηνου... Προσωπικά με χαλάει και η αθειστική εμπαθής προπαγάνδα  αν και επεμεινα ανεκαθεν να διακηρυσσω οπου δει: Αντικομουνιστές ναι,χριστιανοί όχι!Επί Εμφυλιου πάντως λεγεται πως η Ιεραρχία είχε γίνει εντελώς δεξιά..απαράδεκτα πράγματα.Αν και συχνά οι αδυναμοι άνθρωποι τείνουμε να παραδινόμαστε σε εναν στυγνό ρεαλισμό του στυλ "έτσι είναι η ζωή".Νομίζω όμως πως όταν αναφερομαστε σε ιστορικοπολιτικά θεματα οι οροι "δεξιά και αριστερή πτέρυγα" ίσως να μην είναι και τόσο αδόκιμοι.
ΥΓ.Μια ιδεολογικη θολούρα την εχω αλλά όχι οτι είμαι θεολογικά αστοιχείωτος!
« Τελευταία τροποποίηση: 30 Οκτωβρίου 2012, 06:43:38 από Δημήτριος »

30 Οκτωβρίου 2012, 11:43:20
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

30 Οκτωβρίου 2012, 16:16:03
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

Δημήτριος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Τι σημαίνει για σένα ο όρος "αριστερός";
Χωράνε εδω υποκειμενικές κρισεις;Με αυτη τη λογική θα ρωτήσουμε τι σημαινει για σένα ο όρος επιδημία ή παθολογία ή γενική ιατρική.

30 Οκτωβρίου 2012, 16:40:44
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Τι σημαίνει για σένα ο όρος "αριστερός";
Χωράνε εδω υποκειμενικές κρισεις;Με αυτη τη λογική θα ρωτήσουμε τι σημαινει για σένα ο όρος επιδημία ή παθολογία ή γενική ιατρική.

Η επιδημία δεν έχει αλλάξει ως περιεχόμενο. Η παθολογία, η γενική ιατρική και ο αριστερός έχουν ιστορικά αλλάξει αρκετές φορές τα τελευταία 100 χρόνια στην Ελλάδα.
Έτσι, για να μιλάμε την ίδια γλώσσα και να καταλαβαίνουμε ο ένας τον άλλο, θα βοηθούσε να ξέρουμε τι περιεχόμενο έχει για σένα ο αριστερός.
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

30 Οκτωβρίου 2012, 17:05:48
Απάντηση #7
Αποσυνδεδεμένος

Δημήτριος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Τι σημαίνει για σένα ο όρος "αριστερός";
Χωράνε εδω υποκειμενικές κρισεις;Με αυτη τη λογική θα ρωτήσουμε τι σημαινει για σένα ο όρος επιδημία ή παθολογία ή γενική ιατρική.

Η επιδημία δεν έχει αλλάξει ως περιεχόμενο. Η παθολογία, η γενική ιατρική και ο αριστερός έχουν ιστορικά αλλάξει αρκετές φορές τα τελευταία 100 χρόνια στην Ελλάδα.
Έτσι, για να μιλάμε την ίδια γλώσσα και να καταλαβαίνουμε ο ένας τον άλλο, θα βοηθούσε να ξέρουμε τι περιεχόμενο έχει για σένα ο αριστερός.
Προτιμώ να δηλώσω τίμια πως ενεκα αρνητικών βιωμάτων δεν είμαι σε θέση να το πράξω διότι αν πρόκειται να λέω καμμενιές καλύτερα να σιωπώ.Δημόσια ψυχανάλυση θα κάνω; Αν θελουμε μοναχα χαβαλε υπάρχουν και άλλοι ιστότοποι.Αν κάποιος ειναι μέλος του κκε εδώ ας τοποθετηθεί.

30 Οκτωβρίου 2012, 22:19:34
Απάντηση #8
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Κρίμα. Ας το συζητήσουμε σοβαρά, λοιπόν όταν θα έχεις όρεξη.
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

31 Οκτωβρίου 2012, 01:52:05
Απάντηση #9
Αποσυνδεδεμένος

Δημήτριος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Κρίμα. Ας το συζητήσουμε σοβαρά, λοιπόν όταν θα έχεις όρεξη.

Σαφώς, Θα σκάσει  μύτη κειμενο σε αλλον ιστοτοπο και μετά θα γίνει παιχνίδι.

31 Οκτωβρίου 2012, 17:33:17
Απάντηση #10
Αποσυνδεδεμένος

Harper

Ιατροί
Η παρακατω ιστοριουλα ειναι απο μια πολυ αγαπημενη μου  ταινια "το παιχνιδι των λυγμων" και μου αρεσει να τη λεω οταν νιωθω οτι κολλαει.Νομιζω κολλαει με το θεμα του τοπικ:

Ο Σκορπιος βρισκεται παγιδευμενος στην οχθη του ποταμου και γυρω του το δασος εχει παρει φωτια.Τα παντα καιγονται και σε λιγο οι φλογες τον πλησιαζουν.Απελπισμενος φωναζει για μια υστατη βοηθεια πριν βαλει το κεντρι στο ιδιο του το κορμι.Πανω σε ενα νουφαρο ,στη μεση του ποταμου τον ακουει ο Βατραχος και πηδωντας στο νερο κολυμπαει γρηγορα  να δει ποιος φωναζει.Πριν καν πει οτιδηποτε ο Σκορπιος τον εχει δει και του ζηταει βοηθεια."Σε παρακαλω του λεει,παρε με στην πλατη σου γιατι δε μπορω να κολυμπησω και οι φλογες με φθανουν.Παρε με στην πλατη σου και κολυμπα στην απεναντι οχθη που δεν καιγεται.σε παρακαλω,θα πεθανω!!!"
Ο Βατραχος τα χανει προς στιγμη μα ανακταει την ψυχραιμια του και του λεει "Λυπάμαι πολυ Σκορπιε,θα ηθελα πολυ να σε βοηθησω αλλα φοβαμαι να σε κουβαλησω στην πλάτη μου.Κι αν με τσιμπησεις με το κεντρι σου?Δε μπορω να το ρισκαρω να πεθανω"

"Μα τι λες ??Μιλας σοβαρα?""απανταει ο Σκορπιος."Σε λιγο πεθαινω κ εσυ που θα με σωσεις ειναι δυνατον να σε κεντρισω?Αν σε κεντρισω με το δηλητηριο μου θα πεθανεις και αν πεθανεις θα βυθιστεις και θα πεθανω μαζι σου κ εγω που δεν ξερω κολυμπι.Ειναι λογικο αυτο που λες?"

Ο Βατραχος το ζυγισε.Δεν ειχε και πολυ χρονο να το σκεφθει.Οντως οι φλογες πλησιαζαν επικινδυνα
"αντε γρηγορα Σκορπιε" του λεει "ανεβα γρηγορα πανω στην πλάτη μου και ελα να σε βγαλω απεναντι"
Σε ευχαριστω πολυ Βατραχε απανταει ο Σκορπιος.Μου εσωσες τη ζωη
Με ενα σαλτο ανεβαινει στην πλατη του Βατραχου δευτερολεπτα πριν οι φλογες φθασουν εκει που βρισκονταν.Ο βατραχος κολυμπαει γρηγορα με το Σκορπιο στην πλατη και εχουν φθασει ηδη στη μεση του ποταμου."Υπομονη Σκορπιε" του λεει."Τα καταφεραμε σε λιγο φθανουμε απεναντι και θα εισαι σωο..."
Πριν ολοκληρωσει τη φραση του ο Βατραχος νιωθει ενα τρομακτικο πονο στη ραχοκοκκαλια του και ενα μουδιασμα να εξαπλωνεται στο κορμι του.
"Μα τι εκανες Σκορπιε ρωταει?Με τσιμπησες?"
"Ναι Βατραχε...λυπαμαι"
"Μα γιατι???Φθαναμε απεναντι και τωρα,,,τωρα μουδιαζω ολοκληρος.Πεθαινω...Βουλιαζω και μαζι μου θα πνιγεις και εσυ.Ηλιθιε Σκορπιε,γιατι με τσιμπησες?ΓΙΑΤΙ?"
Και ο Σκορπιος απαντησε."Λυπαμαι Βατραχε,ειναι στη φυση μου "

Αν ο Βατραχος ειναι η Ελλάδα ή η θρησκεια οι συσχετισμοι δικοι σας για το ποιος μπορει να ειναι ο Σκορπιος που πηραν στην πλάτη τους

« Τελευταία τροποποίηση: 31 Οκτωβρίου 2012, 17:36:55 από jack »
+

31 Οκτωβρίου 2012, 23:28:40
Απάντηση #11
Αποσυνδεδεμένος

Δημήτριος


Ας παρακαμψουμε τις θεολογικες ενστάσεις. Ας αντιπαραβαλλουμε τους δύο αντιδιαμετρικούς κόσμους: ΚΚΕ και ΧΑ .Το καμαρι των α΄ειναι η πεποιθηση οτι η κοσμοθεωρηση του αποτελει το απαυγασμα της επιστημονικοφιλοσοφικης σκέψης. Το προβλημα τον β΄ειναι τα μπινελικια  που τρων αναφορικά με τον ψευδοεπιστημονικό χαρακτηρα της ιδεολογίας τους.Δεδομενου οτι η βαση του χρυσαυγιτικου εθνικισμού ειναι μια "ιδιοτυπη" βιολογία, παρακαλω δοκτόρους και δοκτορέσσες να τοποθετηθούν.Τα περι ορισμών αριστεού κλπ τα αφηνω προς το παρόν στους πολιτικούς επιστήμονες.

1 Νοεμβρίου 2012, 00:41:07
Απάντηση #12
Αποσυνδεδεμένος

Harper

Ιατροί
Οφειλω να σου πω πως ξεκινας λάθος: αντιπαραβαλλεις 2- οπως λες- αντιδιαμετρικους κοσμους αναφερομενος στο " καμαρι" του ενος και το "προβλημα " του άλλου.Ειναι το λιγοτερο αστοχο αν οχι αδικο.
Καταρχην οταν συγκρινεις δυο πραγματα υποτιθεται πως θες να βρεις το καλυτερο απο τα δυο,αλλιως ποιος ο λογος?Για να κανουμε κουβεντα?Αρα μιλαμε σοβαρα και το δειχνουμε.

Ειναι σα να συγκρινεις πχ τη ζαχαρη με το αλατι.Εσυ ομως  αντι να ψαχνεις διαφορες σε αμεσα συγγενικα πεδια ώστε να εισαι αντικειμενικος  πχ οτι ερεθιζουν διαφορετικους γευστικους καλυκες,οτι παραγονται απο διαφορετικες πηγες,πως επιδρουν στην υγεια του ανθρωπου,ποια η θερμιδικη τους αξια,ποιο το κοστος παραγωγης-επεξεργασιας τους,διανομης τους και ποια τα κερδη ανα τονο του καθενος  κτλ κτλ κτλ αρκεισαι απλα στο να πεις πως η ζαχαρη πινεται με τον καφε ενω το αλατι πάει στα μακαρονια.

Ενταξει ειναι μια διαφορα κ αυτη αλλα δεν ξεκιναμε ετσι...

Σορρυ αν περιμενες κατι άλλο αλλά οφειλα να σου πω τι δε μου αρεσε.

+

1 Νοεμβρίου 2012, 01:32:17
Απάντηση #13
Αποσυνδεδεμένος

Δημήτριος


Ομολογώ ότι κάπου έχασα την μπάλα..πως να γυρισω ομως στο greekmeds οπου δηλωσα οτι αποχωρω δια παντός;Εκει σιγουρα θα επαιρνα απαντηση!

1 Νοεμβρίου 2012, 14:51:26
Απάντηση #14
Αποσυνδεδεμένος

Denominator

Moderator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Ομολογώ ότι κάπου έχασα την μπάλα..πως να γυρισω ομως στο greekmeds οπου δηλωσα οτι αποχωρω δια παντός;Εκει σιγουρα θα επαιρνα απαντηση!
Ξέρετε, αυτό το forum ειδικεύεται σε παρόμοιες κουβέντες/λύσεις και μόνο στην περιφέρεια των ενδιαφερόντων του και περιστασιακά ασχολείται με ανάλογα θέματα - χωρίς να αποθαρρύνει κάποιον όμως να το πράξει.
Μελλοθάνατε ιατρέ, οι ασθενείς σου σε χαιρετούν.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2122 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29 Μαΐου 2012, 15:59:09
από carlita
56 Απαντήσεις
19609 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 4 Νοεμβρίου 2013, 13:04:58
από Αδαμάντιος Σκούφαλος
0 Απαντήσεις
2180 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Ιουνίου 2014, 11:41:32
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
5440 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Οκτωβρίου 2021, 08:04:17
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
20688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24 Μαΐου 2022, 15:18:20
από Argirios Argiriou